1 792 500 eu­rų da­ly­bos įvy­ko

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-04-29

Balandžio 16 dieną surengtas pirmasis naujos kadencijos Plungės rajono savivaldybės tarybos Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdis. Visi pritarė mero siūlymui, kad komitetui, kurį sudaro šeši tarybos nariai, vadovautų vienintelė jo moteris – Daina Martišienė. Pavaduotoju tapo Tomas Raudys. Posėdyje dar kartą grįžta prie vadinamojo keturių gatvių projekto.
Lėšos paskirstytos
Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis į politikus kreipėsi dėl Kelių priežiūros ir plėtros (KPP) programos lėšų paskirstymo.
Aiškinamajame rašte nurodyta, kad šiais metais Plungės rajono savivaldybės vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti (remontuoti), prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti iš KPP programos skirta 1 792 500 eurų. Vadovaujantis Vyriausybės nutarimu „Dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų naudojimo 2019 metų sąmatos patvirtinimo“ ir Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų naudojimo tvarkos aprašu, 60 proc. nuo visos gautos sumos skiriama kapitalo investicijoms (1 075 500 eurų), 5 proc. – saugaus eismo priemonėms įgyvendinti (89 630 eurų). Dar tiek pat lėšų (5 proc.) paskirstoma statybos techniniams projektams rengti ir projektų ekspertizei, statybos darbų kokybės kontrolei, techninei priežiūrai, keliams (gatvėms) ar kelių statiniams ir jų užimamai žemei inventorizuoti, apskaitai atlikti bei paliekamas rezervas (avarinėms situacijoms likviduoti). Likusi suma padalijama po lygiai miestui ir kaimui (po 268 880 eurų). Kiek pinigų nubyrės kiekvienai kaimo seniūnijai, priklauso nuo to, kiek joje yra gyventojų ir kiek kilometrų kelių ir gatvių seniūnija turi savo žinioje.
Kaimų seniūnijoms
Nors specialistas nedetalizavo, kiek kuriai seniūnijai nubyrėjo pinigėlių, politikams pateiktoje medžiagoje matyti, kad daugiausia – 45 770 eurų – kliuvo Nausodžio seniūnijai. Toliau rikiuojasi Žemaičių Kalvarijos seniūnija – 34 290 eurų. 30 720 eurų skirta Šateikių, 30 220 eurų – Platelių, 30 120 eurų – Babrungo seniūnijai. Žlibinų seniūnijos kelių priežiūrai teko 26 710 eurų. 20 020 eurų numatyta Paukštakių seniūnijai, 18 910 eurų – Kulių, 16 840 eurų – Alsėdžių. Mažiausiai gyventojų turinčiai Stalgėnų seniūnijai skirta 15 280 eurų.
Kapitalo investicijos
Komiteto nariai iškart pasidomėjo, kur bus naudojamos kapitalo investicijų lėšos.
M. Čiuželis paaiškino, kad šiemet šie pinigai paskirstyti taip: Babrungo seniūnijos Platelių gatvei remontuoti – apie 330 000 eurų, Nausodžio seniūnijos Babrungo gatvei – apie 280 000 eurų, Plungės miesto Ryto gatvei – apie 200 000 eurų, vadinamajam keturių gatvių projektui – apie 230 000 eurų. Užsiminta ir apie žiedo įrengimą prie „Mildos“ degalinės Dariaus ir Girėno gatvėje Plungėje apie 80 000 eurų.
„Pinigus turime išdėlioti taip, kad neviršytume to milijono šimto tūkstančių eurų“, – sakė specialistas. Beje, kalbėdamas apie kapitalo investicijų paskirstymą, prie šių lėšų jis pridėjo ir lėšas, skirtas saugaus eismo priemonėms įgyvendinti. Anot M. Čiuželio, visose minėtose vietose tos priemonės bus diegiamos.
„Mums reikėtų priimti politinį sprendimą dėl tų keturių gatvių, numatyti finansavimo grafiką, kad vienais metais skiriame tiek ir ne daugiau. Suskirstyti etapais darbus, kad paskui nebūtų savivalės. Numatėme konkrečią sumą, tiek ir skiriame, nesvarbu, jei paskui papildomai gautume ir milijoną. Negalime kitur palikti gatvių netvarkytų“, – išdėstė savo mintis Robertas Endrikas.
Kitą dieną po posėdžio Savivaldybės interneto svetainėje pasirodė informacija, kad balandžio 10 dieną tarp Plungės rajono savivaldybės administracijos ir viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros buvo pasirašyta dvišalė projekto finansavimo sutartis, kurioje nurodoma, jog projektui „Plungės miesto Telšių, Laisvės, Rietavo ir Minijos gatvių atkarpų techninių parametrų gerinimas ir eismo saugos priemonių diegimas“ skirtas finansavimas iš Europos regioninės plėtros fondo iki 769 797,40 Eur. Darbų įgyvendinimo pabaiga numatyta 2022-ųjų kovo mėnesį.
Lėšų perskirstymas skolai padengti
Taip pat M. Čiuželis prašė komiteto pritarimo, kad 65 500 eurų skola už sniego valymą kaimų seniūnijose būtų padengta sutaupytomis nuo prisidėjimo prie projektų lėšomis – 39 100 eurų. O trūkstama suma būtų paimta iš irklavimo bazės remontui skirtų 50 000 eurų.
„Dabar bazei skelbiamas tik projektavimo paslaugos pirkimas, tad visų pinigų tikrai nereikės. Vėliau, jei pavyks kur nors sutaupyti, stengsimės tą sumą sugrąžinti“, – kalbėjo skyriaus vedėjas.
„Sniegas tirpsta, skolos – ne“, – pajuokavo komiteto pirmininkė D. Martišienė.
Komiteto nariai abiem sprendimams neprieštaravo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas