1:0 Gamtos naudai

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-08-07

Posakis „Čia Lietuva – čia lietūs lyja“, panašu, šiomis dienomis prarado savo prasmę. Tiksliau – ne tik šiomis dienomis. Štai jau visą kalendorinę vasarą (gal net ir ilgiau) vaduojamės su karščiu. Ypač vidurvasaris – liepos mėnuo – mušė visus pastarųjų metų mūsų šalies karščio rekordus. Kažkas dar yra pasakęs, kad šiluma kaulų nelaužo… Laužo, dar ir kaip. Ypač kai už lango – +30 ir daugiau! Dažnam pokalbis su draugu ar pažįstamu dabar nepraeina nepalietus orų temos: „Na, kada tie karščiai pagaliau baigsis?“ Vis dėlto supranti, kad tai – tik retorinis klausimas, nes viskas ne mūsų, žmonių, valioje, čia paskutinį žodį tars motulė GAMTA.
Viename internetiniame naujienų portale perskaičiau straipsnį apie visą Europą šią vasarą apėmusią karštų orų bangą, dėl to kilusius gaisrus, išdeginusius ne tik tūkstančius hektarų miškų, bet ir pareikalavusius nemažai žmonių gyvybių. Dega ne tik pietų Europos šalys, bet ir Norvegijos, Švedijos miškai, o juk čia iki šiol vyravo labiau vėsus klimatas! Straipsnio autorė pažymi, kad žemę ištiko apokalipsė, tai esą galima būtų suprasti kaip tarp įvairių teoretikų užgimusios diskusijos apie 2018 metais ateisiančią pasaulio pabaigą išraišką. Sakote, nereikėtų pulti į tokius makabriškus palyginimus? Galbūt, tačiau juk braukiant prakaitą neretai išsprūsta, kad, na, tikrai ta pasaulio pabaiga atėjo – karšta lyg pekloj!
Vis dėlto iki to prognozuojamo pasaulio galo, reikia tikėtis, dar turime gražaus laiko, tačiau, kad gamtoje vyksta kažkokie kataklizmai, – faktas. Mano skaitytas straipsnis grindžia mintį, kad stichinė sausra, karščiai ir dėl to kylantys sunkiai pažabojami gaisrai vieną po kitos naikina pasaulio valstybes ir netgi civilizaciją! Ir tai esą tarsi savotiškas įrodymas visiems skeptikams, kurie teigė ir tebeteigia, kad klimato kaita ir jos padariniai – dėmesio neverta tema. Klimatas keičiasi ir tai jaučiame savo kailiu. Alinantys karščiai – tik pradžia?
Meteorologai sako, kad ši vasara pas mus tikrai išskirtinė, netgi prognozuojama, kad tos mums buvusios įprastos lietuviškos vasaros jau ir nebereikėtų tikėtis, o tokie karščiai šiltuoju metų laiku pas mus laikysis vis dažniau. Netgi nuteikiama, kad ekstremalių reiškinių gamtoje tik daugės. Gamta visagalė –tuo jau įsitikinome: šią vasarą ne tik kenčiame nuo kaitrių saulės spindulių, bet ir trumpų smarkių audrų, kurių padariniai – sugriuvę namai, nuplėšti stogai, išvirtę medžiai, skęstančios gatvės…
Akivaizdu, kad su gamta – menki juokais, o klimato kaita išties gali smogti labai skaudžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šalin internetą ir marš į mišką (0)

Vasara skaičiuoja paskutiniąsias dienas. Netrukus vietą ji užleis margaspalviam rudeniui. Žvelgiant iš vienos pusės, lyg ir […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas