10 metų kolonijoje, beveik 315 tūkstančių eurų ieškiniams

Parašė: Luka SAULIENĖ 2018-02-02

Šitokius skaičius sausio 30-ąją Plungės apylinkės teismo Plungės rūmuose išgirdo klaipėdietis Igoris Cvetkovas (g. 1971 m.). Tokią kainą vyrui teks sumokėti už sukeltą eismo nelaimę, kurioje žuvo trys vienos šeimos nariai ir buvo sutrikdyta dar keturių žmonių sveikata.
Priešistorė
Šiurpios avarijos aplinkybės buvo narpliojamos dvejus metus. Vienerius metus užtruko ikiteisminis tyrimas, dar metus – teismo posėdžiai. Tiesa, teko padaryti pusmečio pertrauką, kad būtų atlikta kompleksinė ekspertizė.
Į kaltinamųjų suolą I. Cvetkovas sėdo dėl to, kad 2015-ųjų spalio 4-ąją, apie 18.45 val., Plungės rajone, automagistralės Šiauliai–Palanga 91-ajame kilometre, neblaivus (po eismo įvykio praėjus maždaug valandai paimtame jo kraujo mėginyje rasta 1,68 promilės alkoholio – aut. past.) vairuodamas visureigį „Hyundai Galloper“, kirto ištisinę horizontalaus ženklinimo liniją ir išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą, taip sudarydamas kliūtį priešpriešiais atvažiuojančiam BMW 520. Šio automobilio vairuotojas radviliškietis R. D. (g. 1979 m.), siekdamas išvengti susidūrimo, pasuko į priešpriešinę juostą ir trenkėsi į judėjimo kryptį taip pat pakeitusį „Hyundai Galloper“. Eismo nelaimės padariniai šiurpūs: žuvo trys BMW 520 važiavusios šeimos iš Radviliškio nariai – vairuotojas R. D., dirbęs ugniagesiu, jo žmona M. D. (g. 1983 m.) ir mažametė dukra U. D. (g. 2012 m.). Tėvo, mamos ir sesers neteko šia mašina vykusi E. D. (g. 2004 m.), ji patyrė sunkių sužalojimų, bet liko gyva.
Avarijoje buvo sužeisti ir „Hyundai Galloper“ keleiviai: kaltinamojo žmona L. C. (g. 1973 m.), dukra A. C. (g. 2000 m.) ir jos draugas L. Č. (g. 1999 m.). Sunkiai susižalojo ir avarijos kaltininkas. Jam amputuota kairė ranka, dešinė, remiantis gydytojų pažymomis, taip pat iš dalies tefunkcionuoja – sutrikusi apsitarnavimo funkcija.
Iš pradžių savo kaltę neigęs klaipėdietis paskutiniuosiuose teismo posėdžiuose poziciją pakeitė – prisipažino kaltu iš dalies.
Civilinius ieškinius turtinei ir neturtinei žalai atlyginti pateikė žuvusiųjų tėvai, brolis, sesuo ir gyva likusi E. D. Iš viso – šeši asmenys. Bendra suma siekė daugiau nei 700 tūkst. eurų.
Bylos eiga
„Plungė“ bylos nagrinėjimą sekė nuo pradžios iki pabaigos. Išsamiai apie ją rašė praėjusių metų vasario 14 dienos numerio straipsnyje „Trys žmonės žuvo, keturi sužaloti. Teisiamasis savo kaltės nepripažino“, vasario 24 dienos numerio straipsnyje „Rezonansinėje byloje – pareigūnės ir ekspertų parodymai“, balandžio 28 dienos numerio straipsnyje „Iki kaltinamojo liudijimo liko tik vienas žingsnis“, gegužės 26 dienos numerio straipsnyje „Avarijos byloje – dar viena ekspertizė“, gruodžio 15 dienos numerio straipsnyje „Avarijos kaltininkas poziciją pakeitė – kaltę pripažįsta iš dalies“ ir gruodžio 22 dienos numerio straipsnyje „Nukentėjusieji imtų paskolas ir sumokėtų I. Cvetkovui, kad tik jis žuvusiesiems sugrąžintų gyvybę“.
Kai buvo skelbiamos baigiamosios kalbos, prokuroras siūlė I. Cvetkovui skirti dešimt metų laisvės atėmimo, visą bausmės atlikimo laikotarpį ir trejus metus po jo uždrausti vairuoti bet kokios rūšies transporto priemonę, o nukentėjusiųjų civilinius ieškinius tenkinti visos apimties. Laikiną nuosavybės apribojimą (areštuota pusantro I. Cvetkovo buto, nes po nelaimės jis išsituokė su žmona) nukreipti civiliniams ieškiniams tenkinti, saugomą automobilį įsiteisėjus nuosprendžiui taip pat perduoti dėl ieškinių tenkinimo.
Griežčiausios bausmės avarijos kaltininkui prašė ir žuvusiųjų artimieji.
Kaltinamojo gynėjas, suprantama, akcentuodamas savo ginamojo patirtus sužalojimus, siekė bausmę sušvelninti. O ją paskyrus vykdymą atidėti. Kalbėdamas apie civilinius ieškinius, advokatas svarstė, jog tai artimųjų noras pasipinigauti.
Verdiktas
Išnagrinėjęs visą bylos medžiagą, išanalizavęs parodymus, teismas antradienį paskelbė nuosprendį: I. Cvetkovas yra kaltas, jam skiriama dešimties metų terminuoto laisvės atėmimo bausmė atvirojoje kolonijoje. Atlikęs bausmę trejus metus negalės vairuoti bet kokios rūšies transporto priemonės.
Nukentėjusiųjų civiliniai ieškiniai tenkinti iš dalies.
Avarijos kaltininkas likusiai gyvai mergaitei turės sumokėti 100 000 eurų neturtinę žalą. Draudimo bendrovė žuvusios moters motinai N. N. privalės atlyginti 4 173 eurus turtinės, o I. Cvetkovas – 50 000 eurų neturtinės žalos ir 4 700 eurų išlaidas už advokato paslaugas.
Ugniagesio mamai V. D. draudimo bendrovė turės kompensuoti 193 eurų turtinę, o nuteistasis – 50 000 eurų neturtinę žalą. Tokia pat neturtinė žala priteista ir tėvui A. D.
Žuvusiųjų broliui ir seseriai I. Cvetkovas privalės atlyginti po 30 000 eurų žalą.
Nuosprendis per 20 dienų gali būti apskųstas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas