20 metų nuo dienos, kai suteikti kunigystės šventimai

Parašė:  2018-06-11

Gegužės 31 dieną, tikintiesiems švenčiant evangelinį įvykį – Marija lanko šv. Elžbietą, Rietavo Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje paminėtas klebono Antano Gutkausko kunigystės dvidešimtmetis.
Pašaukimas – ženklas, kuriuo sekdamas renkiesi kelią. Tiems, kurie nesugeba jo išgirsti, tenka pasiblaškyti ieškant savo vietos gyvenime. Brandos atestatą prieš 27 metus Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijoje gavęs abiturientas A. Gutkauskas dėl savo pašaukimo neabejojo. Jis jau kitą dieną po išleistuvių prikalbino bendraklasį eiti paduoti pareiškimų į kunigų seminariją. Šį Rietavo parapijos klebono gyvenimo fragmentą ir dar daug kitų gražių akimirkų aukodamas šv. Mišias per pamokslą prisiminė tas pats klasės draugas, dabar vyskupas Darius Trijonis.
Pasidžiaugti kolegos švente į Rietavą atvyko daugiau nei dvi dešimtys dvasininkų. Iškilmėse dalyvavo ir pirmasis sukaktuvininko klebonas, prelatas Juozas Šiurys.
Daug gražių žodžių pasakyta tądien apie gyvenimą Dievo tarnystei paskyrusį kunigą Antaną. Ir jis pats, aukodamas Padėkos šv. Mišias už sutiktus kunigystės kelyje žmones, dėkojo tėvams, artimiesiems, pašaukimo broliams – visiems, padrąsinimu, palaikymu ar parama prisidėjusiems prie gražių idėjų parapijose įgyvendinimo.
„Laikas bėga greitai. Praėjo 25 metai nuo tada, kai teko patarnauti šv. Mišiose popiežiui Jonui Pauliui II. Ir 20 metų nuo tos dienos, kai Telšių vyskupas Antanas Vaičius suteikė man kunigystės šventimus“, – prisiminė svarbiausius savo gyvenimo momentus kunigas A. Gutkauskas.
Dvasininkui teko dirbti ne vienoje bažnyčioje. Rietavo, Medingėnų, Spraudžio parapijų klebonu jis paskirtas 2009 metais. Prieš tai klebonavo Šilalės dekanato Upynos parapijoje.
Per Rietave praleistus metus kunigas A. Gutkauskas įdėjo daug pastangų gražinant maldos namus, modernizuojant parapijos senelių globos namus. Jis ne tik vadovauja minėtajai įstaigai ir jos filialui Nasrėnuose (Kretingos r.) – jam patikėtos Telšių vyskupijos „Carito“ direktoriaus pareigos.
Kunigui Antanui labai svarbūs bendruomeniniai ryšiai. Puoselėdamas juos glaudžiai bendradarbiauja su savivaldybėje veikiančiomis kultūros ir švietimo įstaigomis, įmonėmis.
Marijos legiono kapelionas, andragogikos bakalauras, Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų instituto magistrantūros absolventas, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato garbės rėmėjas – ir tai dar ne visa energingo, darbštaus dvasininko veikla.
Aktyvūs, visur esantys žmonės aplink save suburia didelį būrį draugų, bendraminčių. Tad savaime suprantama, kad, pakviesti kunigo A. Gutkausko, į Padėkos šv. Mišias susirinko nemažai parapijiečių ir svečių.
Po pamaldų už nuveiktus darbus, iniciatyvumą klebonui dėkojo meras Antanas Černeckis ir Savivaldybės administracijos vadovai – direktorius Vytautas Dičiūnas, pavaduotojas Antanas Aužbikavičius. Tvirtai eiti pasirinktu keliu ir Dievo palaimos linkėjo bažnytinių organizacijų atstovai. Švente džiaugėsi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas ir Rietavo policijos komisariato viršininkas Marius Vaičikauskas, Rietavo įstaigų vadovai, verslo atstovai.
„Žmogaus gyvenimas yra tik begalybės fragmentas, kuriame viskas darniai gali įsipiešti į amžinybės paveikslą. Viskas darniai randa savo vietą: pakilimai ir suklupimai, pasiekimai ir praradimai, susitikimai ir atsisveikinimai, jėga ir silpnumas. Viskas tampa galimybe pasirodyti Dievo Meilei ir Jo Gailestingumo Jėgai“, – sakoma Šventajame Rašte.
Visokių išbandymų būta ir kunigo Antano kelyje, bet vedamas Dievo meilės jis yra ten, kur buvo pašauktas būti. Ir dalijasi savo meile ir tikėjimu su jį supančiais žmonėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas