„Gal tiek darbų „Valdai“ ne pagal jėgas, o miestiečiai pakentės?“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-09-11

Jau senokai įvažiuojant į mūsų miestą pasitinka užrašas „Plungė tvarkosi. Atsiprašome už nepatogumus“. Laikinai atvykusiems dėl tų nepatogumų galvos gal ir nesopa, bet čionykščiams gyventojams tai kelia susirūpinimą. Pastaruoju metu redakcijoje netyla telefono skambučiai: skundžiamasi, kad Birutės gatvėje nuo senelių globos namų iki senųjų kapinių šaligatviai išardyti, darbai nevyksta, žmonės turi eiti važiuojamąja dalimi, saugodami pėsčiuosius vairuotojai nebeprasilenkia gatvėje. Tokia situacija verčia susimąstyti ir imtis kuo operatyvesnių veiksmų – juk prasidėjus mokslo metams padaugėja pėsčiųjų.

Kad Birutės gatvės šaligatviams reikia rimto remonto, kalbėta ne vieną kartą. Tačiau žinant, kad ESO ten ketina rekonstruoti elektros liniją, nuspręsta palaukti. Ilgai lauktoji diena išaušo – liepos pabaigoje minėtoji įmonė pradėjo darbus. Kartu žengė ir tos gatvės dalies apšvietimo rekonstravimas. Pasibaigus šiems darbams, turėjo būti imtasi šaligatvių klojimo, bet jau kuris laikas gatvėje nematyti dirbančių žmonių.
Kaip telefonu sakė miesto seniūnas Gintaras Domarkas, tokia situacija susiklostė dėl to, kad ESO nepradėjo darbuotis birželį, kaip buvo planavusi. Tad pagal 2017 m. rugpjūčio 11 d. pasirašytą Plungės miesto gatvių su asfaltbetonio danga ir šaligatvių priežiūros ir remonto sutartį rekonstrukciją pradėti turėjusi uždaroji akcinė bendrovė „Valda“ užsiėmė kitais darbais kituose objektuose. Įgyvendinus ESO projektą ir UAB „Klaipėdos energetika“ pabaigus apšvietimo pertvarkymą, „Valda“ dar nebuvo spėjusi atlikti darbo kitoje vietoje.
„Kaip kalbėjome, šiomis dienomis darbai turėtų prasidėti ir per kelias dienas šaligatviai turėtų būti sutvarkyti“, – tikino seniūnas.
Tiesa, trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje meras Audrius Klišonis minėjo, jog viskas užsitęsė dėl to, kad ESO tik iš trečio karto pavyko surengti pirkimą. Be to, apšvietimo rekonstrukciją atlikusi įmonė paliko savo „šiukšlių“. Todėl esą „Valdai“ paliktą „turtą“ reikėjo išvežti, kad galėtų pakloti pagrindą. „Kiek žinau, per artimiausias savaites viskas bus užbaigta“, – per spaudos konferenciją kalbėjo meras.
Kelias savaites dar būtų galima pakentėti, tačiau nelaimė gali įvykti bet kada. „Kiekvieną dieną apie tai galvoju ir viliuosi, kad nieko nenutiks. Tikiu duotu rangovų žodžiu, kad darbai bus padaryti kuo greičiau. Na, o kad pėstieji būtų bent kiek apsaugoti, tame ruože pastatėme greičio ribojimo iki 30 km/val. ženklą. Nors ką čia slėpti… Kultūringam ir sąmoningam vairuotojui tų ženklų ir nereikia – matydamas einantį žmogų stengiasi jį apvažiuoti, prilėtina“, – svarstė G. Domarkas.
Kodėl užsitęsė remontas, teiravomės ir „Valdos“ direktoriaus Tomo Raudžio. Jis, kaip ir prieš jį kalbintieji, patvirtino, kad viskas – dėl vėlavusios darbų pradžios. „Šiuo metu iš vienos gatvės pusės išvežtas statybinis laužas. Šią savaitę ten pradėsime dėti bortelius. Tada – tolesni darbai. Tikimės, kad abiejų pusių šaligatvius paklosime iki spalio 1 dienos“, – teigė „Valdos“ direktorius.
Anot T. Raudžio, darbus sunkina ir lėtina tai, kad nėra galimybės tame ruože sustabdyti eismo. Paklaustas dėl pėsčiųjų saugumo, direktorius sutiko, kad einantiems iš miesto centro tikrai sudėtingiau, todėl ir nesiimta tvarkyti iškart abiejų šaligatvių. Pirma bus suremontuota viena pusė, paskui – kita.
Tiesa, netrukus po to, kai pakalbėjome su T. Raudžiu, socialinio tinklo „Facebook“ „Vieningos Plungės“ paskyroje aptikome štai tokį pastebėjimą: „Šiemet nelabai suprantame Plungės gatvių remonto ypatumus: pinigai paskirti, objektai žinomi, bet darbai nevyksta, nors dideliu tempu artėja ruduo… Arba vyksta nelogiškai… Pvz., Birutės gatvėje išardyti šaligatviai, iškastos tranšėjos, žmonės priversti eiti važiuojamąja dalimi (tai labai rizikinga), o šių darbų rangovė UAB „Valda“ šiandien rausia jau kitoje miesto vietoje – Salantų ir Lentpjūvės g. sankryžoje prie grūdų kombinato. Kas sugalvojo, iš kokių lėšų ir kam reikalinga ten taip skubiai platinti sankryžą, kai nedaromas jau pradėtas darbas? Ta pati bendrovė turi asfaltuoti Žemaitės ir Beržoro g. dalis, įrengia Babrungo gatvę Kaušėnų kaime. Gal tiek darbų „Valdai“ ne pagal jėgas,
„Klaipėdos energetikos“ atlikti apšvietimo rekonstravimo darbai įvertinti 12 000 eurų.
Pasak G. Domarko, sąmatinė Birutės gatvės šaligatvių tvarkymo vertė – apie 50 000 eurų (pagal aukščiau minėtą pernai pasirašytą sutartį „Valda“ per trejus metus uždirbs 900 200 eurų – aut. past.).
Lieka tikėtis, kad neatsiras daugiau priežasčių atidėti darbus ir suprastėjus orams, trumpėjant dienoms plungiškiai saugiai galės eiti šaligatviais, nerizikuodami išsipurvinti ar pakliūti po mašinos ratais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. rimas parašė:

    rado ką kaltinti- elektrikus, juokdariai… Jau rugpjūčio vidury jie baigė darbus, tik „Valda“ niekaip nesugeba vykdyti įsipareigojimų, turi kelis žmogelius ir porą gavnavozų… Rangovai chi chi…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Streikmetis (1)

Pirmieji į miestus atriedėjo traktoriai. Po dienos savo nepasitenkinimą demonstravo vežėjai. Į gatves išėjo akademinė bendruomenė, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas