40 mediko profesijos metų…

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-05-21

Kovo 23-iąją Plungės šeimos klinika „Inesa“ minėjo savo veiklos 15 metų jubiliejų. Nuo pat šios įstaigos atidarymo dienos čia dirba ir Danutė Lubickienė. Ji – šeimos gydytoja. Visada su šypsena, malonaus balso, jautri, visada pasiruošusi išklausyti sergantįjį – tokią daktarę pažįsta jos pacientai. Mediko profesija šią moterį lydi jau 40 metų.
Kad taps medike, D. Lubickienė sakė tikrai negalvojusi ir nuo darželio laikų apie tai nesvajojo. Sprendimas atėjo pribrendus reikalui rinktis būsimų studijų kryptį. Giminėje buvo medikų, tačiau ne tai pastūmėjo link gydytojo profesijos. „Visada gerai mokiausi. Žinote, pasirinkę šias studijas visi dažniausiai yra mokslo pirmūnai. Mintį tapti gydytoja palaikė ir tėvai, ir mokytojai“, – motyvus dėl apsisprendimo studijuoti mediciną šiandien prisimena D. Lubickienė. Tokio savo pasirinkimo nė karto nesigailėjusi: gydytojo darbas nelengvas, tačiau, kaip teigia pati daktarė, jau nelabai ir įsivaizduoja, ką kita ji galėtų dirbti.
Taigi praėjo 40 metų nuo tos dienos, kai iš Raseinių kilusi D. Lubickienė, baigusi dabartinį Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, pagal paskyrimą atvyko dirbti į Plungę, į mūsų miesto ligoninės Vidaus ligų skyrių. Dirbo gydytoja terapeute. Nors buvo pasiūlymų įsidarbinti Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, kur anksčiau atlikta internatūros praktika, tačiau šio pasiūlymo D. Lubickienė dėl šeiminių aplinkybių atsisakė. Ir šio pasirinkimo nesigailėjusi. Penkerius metus pradirbo Plungės ligoninėje, vėliau – Plungės poliklinikoje, pastaruosius 15 metų ji – klinikos „Inesa“ šeimos gydytoja.
D. Lubickienė atvirauja, kad per ilgą darbo laiką teko susidurti su įvairiais pacientais. Neretai jų skausmas, išgyvenimai lydi medikę ir po darbo: nėra lengva atsiriboti nuo savo profesijos, ypač jei pasitaiko rimtų sveikatos bėdų turinčių ligonių, jaudina ir savų ilgamečių pacientų mirties atvejai. Pakalbėti apie mediciną, padiskutuoti kaip medikei aktualiais klausimais nevengiama ir namuose. D. Lubickienės vyras – taip pat gydytojas, todėl tarpusavyje pašnekesių profesinėmis temomis tikrai netrūksta.
Didelę darbo patirtį turinti gydytoja D. Lubickienė sako, kad medicinoje pastaraisiais metais vyksta nemenka pažanga: modernėja įranga, daugėja galimybių kuo anksčiau nustatyti ligas, pacientams sudaromos vis geresnės gydymosi sąlygos, medicinos priemonių ir preparatų pasirinkimas. Tačiau patiems gydytojams kol kas nemažėja dokumentų pildymo krūvis, vis dar sunkiai sekasi sukoordinuoti elektroninę sveikatos sistemą. Aišku, ne paskutinėje vietoje ir mediko darbo įvertinimas. „Būtų maloniau, jei atlyginimai didėtų, jauniems specialistams ypač sudėtinga“, – pastebi pašnekovė. Todėl ji suprantanti pastarųjų pasirinkimą išvykti dirbti į svečias šalis. Pati tokios minties neturėjusi, o dabar, paaiškina, ir amžius nebe tas.
Balandžio pabaigoje Plungėje buvo minima Medikų diena. Šventės metu Žemaičių dailės muziejuje per iškilmingą ceremoniją Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis keliems mūsų medikams įteikė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytus padėkos raštus. Vienas jų už ilgametį darbą, atsidavimą savo profesijai atiteko gydytojai D. Lubickienei. Daktarė kuklinasi, jog toks įvertinimas – labai malonus, tačiau tikrai ne vien jos dėka pelnytas. Gera dirbti su darniu kolektyvu, kai yra sudarytos puikios darbo sąlygos, tada ir rezultatai nenuvilia bei skatina atsiduoti mėgstamam darbui. Ir pačiai visada malonu yra patarti savo kolegoms: neretai pasikonsultuoti pas didesnę patirtį turinčią medikę į D. Lubickienės kabinetą užsuka jaunesni „Inesos“ gydytojai.
Paklausta, kaip per keturis dešimtmečius keitėsi jos pacientai, kokios ligos dabar „ima viršų“, gydytoja D. Lubickienė pastebi, jog šių dienų ligoniai labai įpratę vartoti raminamuosius vaistus, patiria daug streso, visada skuba – tai ne į naudą sveikatai. O norintiems išlikti sveikiems ir kad kuo rečiau tektų varstyti gydytojų kabinetų duris D. Lubickienė pataria nepamiršti sveiko gyvenimo būdo, būti geresnės nuotaikos, nestokoti optimizmo, turėti tik sau mielą atsipalaidavimo formą – tada ir ligos nepuls, ir nuotaika gera lydės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas