Akcija „Garažiukas“: Plungės rajone – 13 pažeidimų

Parašė: „Plungės“ inf. 2017-11-17

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai, vykdydami akciją „Garažiukas“, visą mėnesį rengė reidus, kurių metu tikrino gyvenamąsias teritorijas, garažų masyvus, automobilius remontuojančias įmones ir asmenis. Plungės rajone aplinkosaugininkai aplankė 5 servisus ir 10 meistrų, dirbančių pagal individualios veiklos pažymėjimus.
Spalio pradžioje pradėta akcija „Garažiukas“ tęsėsi iki lapkričio 1-osios.
ŠRAAD pareigūnai suorganizavo 40 reidų, patikrino daugiau kaip 100 fizinių asmenų ir ūkio subjektų, nustatė 71 aplinkosaugos pažeidimą. Daugiausia jų – 16 – išaiškino Šiaulių agentūra. Po 13 pažeidimų užfiksuota Mažeikių ir Plungės rajonuose, 10 – Telšių rajone.
Automobilius remontuojantys asmenys ir įmonės vis dar aplaidžiai tvarko dėl jų veiklos susidarančias pavojingas atliekas. Jos nerūšiuojamos, maišomos su komunalinėmis atliekomis, nevedama jų apskaita, o kartais net teršiama aplinka.
Aplinkosaugininkai atsakingiems asmenims surašė protokolus ir paskyrė daugiau kaip 3 000 eurų baudų. Už netinkamą atliekų tvarkymą, apskaitos neatlikimą Administracinių nusižengimų kodekse fiziniams ir juridiniams asmenims numatytos nuo 90 iki 440 eurų baudos.
Nemažą dalį nustatytų pažeidimų sudaro ir eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardymas. Šia veikla užsiimantys asmenys turi turėti taršos leidimus ir laikytis kitų aplinkosaugos reikalavimų. Deja, neretai automobiliai ardomi kaip papuolė, liejasi alyva, mėtosi filtrai, o mašinų dalys sandėliuojamos tiesiog ant žemės įvairiuose pakampiuose.
Administracinių nusižengimų kodeksas už ūkinės ar kitokios veiklos vykdymą, objektų naudojimą neturint Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatyme ar kituose aplinkos apsaugą ar gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatyto leidimo užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1 700 eurų, kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1 150 eurų.
Aplinkosaugininkai eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardymu užsiėmusiems asmenims ne tik surašė protokolus, bet ir teikė privalomuosius nurodymus nutraukti veiklą ir ardymo metu susidariusias atliekas perduoti jų tvarkytojams, o tai liudijančius dokumentus pateikti ŠRAAD agentūroms.
Nepaisant didelių baudų, pasitaikė asmenų, kurie dėl tokios veiklos įkliuvo jau ne pirmą kartą. Kai kurie iš jų, siekdami sumėtyti pėdas, pakeitė veiklos vietą, tačiau neteisėto verslo nemetė.
Plungės rajono aplinkos apsaugos pareigūnai per akciją patikrino 15 fizinių asmenų ir ūkio subjektų. 13-oje vietų aptikta pažeidimų.
„Kažkokių išskirtinių pažeidimų neužfiksavome, padėtis visur panaši. Nevedama privaloma atliekų apskaita, nepildomi žurnalai, nesilaikoma tvarkos sandėliuojant atliekas, t. y. automobilių dalis, kurios lieka jas pakeitus naujomis“, – pasakojo Plungės rajono agentūros viršininkė Irena Latakaitė.
Pasak I. Latakaitės, servisuose ir garažuose, kuriuose užsiimama tokia veikla, yra daug atliekų. Dalis jų – pavojingos. Tad būtina atliekas registruoti ir atiduoti tam, kas gali priimti. Tai būtina patvirtinti sąskaitomis faktūromis. Deja, ne visi viską daro taip, kaip privaloma. Gana dažnai senos automobilių dalys atsiduria bendruose šiukšlių konteineriuose, o kartais – netgi pamiškėse.
Kai kuriems pažeidėjams užteko įspėjimų, o kai kuriems surašyti protokolai. Tiesa, baudos už tokio pobūdžio pažeidimus nėra didelės: ūkio subjektams – 130 eurų, fiziniams asmenims – nuo 30 iki 60 eurų.
Kaip kalbėjo agentūros viršininkė, reidai – tai ne planiniai patikrinimai. Jiems pasirenkami tie servisai ar garažai, dėl kurių gauta skundų ar kažkokios neigiamos informacijos apie jų veiklą.
Akcija „Garažiukas“, apie kurią iš anksto pranešama per žiniasklaidos priemones, rengiama tokiu metu, kai vasarinės padangos keičiamos žieminėmis. Aplinkosaugininkai žiūri, kaip servisai ir individualiai dirbantys meistrai tvarkosi su senomis padangomis, ar nėra daug jų prikaupę. „Tokių, kad turėtų ypač daug, neaptikome, visi po truputį tvarkosi“, – sakė I. Latakaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Pelėda parašė:

  O V.Mačernio g. 5 namo statybvietė kaip atrodo, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai nepastebi. Pro šį namą kiekvieną dieną į mokyklą eina gausus būrys vaikų, šalia vaikų darželis „Pasaka“. Mokytojai vis sako, o Dieve, koks čia šiukšlynas, ir tai mato mūsų vaikai, koks pavyzdys vaikams.

 2. prie ko čia parašė:

  nuo kada statybvietėje rožes sodina??? ten vyksta statybos darbai, baigs darbus ir susitvarkys

  1. o prie to parašė:

   kad čia labai aplaidus objektas. Darbų pradžia š.m. birželis, o pabaiga š.m. lapkritis. O ką matome dabar lapkričio pabaigoje? O tik šiukšlyną! O darbų pabaiga, dar kitų metų lapkritį ar bus ?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas