Alberto Krauleidžio atsisveikinimas – su trenksmu: priešpaskutinę darbo dieną girtas sudaužė tarnybinę „Hondą“

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-11-21

Sutrikdyta žmogaus sveikata, du sudaužyti automobiliai – tokios eismo įvykio, kurį lapkričio 14-osios vakarą sukėlė neblaivus vairavęs Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis, pasekmės. Po avarijos išsiaiškinta, kad valdininkas buvo gerokai apsvaigęs nuo alkoholio – jam nustatytas 1,17 promilės girtumas.
Eismo nelaimė įvyko lapkričio 14-osios vakare, 21.19 val., Plungėje, J. Tumo-Vaižganto gatvėje, netoli prekybos centro „Norfa“. Savivaldybės administracijai priklausantis 2008 metų automobilis „Honda Accord“ rėžėsi į priekyje ta pačia kryptimi nuo miesto centro riedantį BMW, vairuojamą blaivaus asmens.
Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai nustatė, kad A. Krauleidis (g. 1958 m.) neatsižvelgė į važiavimo sąlygas ir pažeidė Kelių eismo taisykles – nesilaikė saugaus atstumo iki priekyje važiuojančios transporto priemonės, todėl ir sukėlė avariją.
Nors eismo įvykis registruotas kaip techninis, jame nukentėjo žmogus – BMW keleivis patyrė nežymų sveikatos sutrikdymą, jam sumušta stuburo juosmeninė dalis. Kadangi sužalojimas nežymus, o vairuotojo girtumas nesiekia vidutinio, ikiteisminis tyrimas nepradėtas. „Hondos“ vairuotojui A. Krauleidžiui surašytas protokolas ir perduotas nagrinėti Plungės rajono apylinkės teismui.
Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą transporto priemonių vairavimas esant neblaiviam, kai nustatytas lengvas – 0,4–1,5 promilės – girtumas, užtraukia baudą nuo 300 iki 450 eurų. Be to, pažeidėjas netenka teisės vairuoti automobilį nuo vienerių iki pusantrų metų.
Ligoninės medikų teigimu, gydymo įstaigoje buvo atsidūręs ir pats A. Krauleidis. Tiesa, ne avarijos vakarą, o kitą dieną. Ir ne dėl patirtų sužalojimų, o sunegalavęs.
Žinoma, nuo nelaimės niekas neapsaugotas, bet… A. Krauleidis prie tarnybinio automobilio vairo sėdo būdamas girtas. Įdomu, kur tokiu metu tarnybine mašina važiavo direktorius? Kas padengs su avarija susijusius kaštus? Kaip A. Krauleidis bus baudžiamas? Juolab kad lapkričio 14-oji buvo priešpaskutinė A. Krauleidžio darbo Savivaldybės administracijos direktoriaus poste diena – spalio pabaigoje Savivaldybės taryba tenkino jo prašymą lapkričio 15-ąją atleisti iš einamų pareigų.
Savivaldybės vadovai A. Krauleidžio sukeltos avarijos tema kalba gana nenoriai. Nuo lapkričio 16-osios Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas laikinai einantis Česlovas Kerpauskas sakė nieko daug apie avariją nežinąs, o kaip viskas klostysis toliau, dar esą nenuspręsta.
„Mano žiniomis, A. Krauleidis dabar ligoninėje. Kas jam nutiko, nežinau, girdėjau tik tiek, kad lyg iššovė oro pagalvė. Taip, jis buvo išgėręs. Nei dėl paties A. Krauleidžio, nei dėl automobilio kol kas jokie sprendimai nepriimti. Tiesiog nebuvo tam laiko“, – kalbėjo Č. Kerpauskas.
Pasidomėjus, kur po avarijos laikomas automobilis, laikinasis Savivaldybės administracijos vadovas atsakė, kad garaže. Sužinojęs, kad norime jį nufotografuoti, Č. Kerpauskas suabejojo, ar turėtume tai daryti, bet galų gale sutikimą davė. Tačiau jo sutikimas, kaip netrukus paaiškėjo, nieko nereiškia. Lemiamą žodį tarė meras Audrius Klišonis. Sužinojęs, kad įvykiu domisi žurnalistai, tuoj uždėjo savo leteną – esą, kol dėl įvykio aiškinamasi, – jokių fotografijų. Šį draudimą jis perdavė per pavaldinius.
Leidimo patekti į garažą negavome ir tiesiogiai susisiekę su A. Klišoniu. „Na, ką jūs čia krečiat juokus. Dėsit sudaužytą mašiną? Aš pats to automobilio dar nemačiau ir nenoriu matyti“, – kalbėjo meras, nepateikdamas nė vieno konkretaus argumento, dėl ko negalima fotografuoti Savivaldybės garaže stovinčios girto direktoriaus apdaužytos „Hondos“.
Pasiteiravus, kas atlygins nuostolius, kuriuos dėl avarijos patyrė ir Savivaldybės administracija, ir BMW savininkas, Savivaldybės vadovas atsakė, kad įvykis, kurį sukėlė neblaivus A. Krauleidis, – nedraudiminis, tad jam už viską teks mokėti iš savo kišenės. „Ką prisidirbo, už tą ir turės atsiskaityti. Pačiam teks sumokėti ir BMW savininkui, ir už tarnybinį automobilį. Savivaldybė šių nuostolių tikrai nedengs“, – tvirtino meras. Prieš patį A. Krauleidį jokios sankcijos nebus taikomos, nes dabar jis jau – nebe direktorius. „Jei dar dirbtų, šis įvykis jam būtų tiesus kelias į darbo praradimą. O dabar jau viskas“, – pridūrė A. Klišonis.
Kur A. Krauleidis tokiu laiku važiavo tarnybine transporto priemone? Gal Savivaldybėje iki vėlumos buvo švenčiamos jo išleistuvės iš darbo? Meras neslėpė, kad tądien direktoriaus išleistuvės vyko. Tačiau ne vakare, o baigiantis darbui – 16 valandą. „Taip, mes surengėme atsisveikinimą, padėkojome jam už darbą, tačiau alkoholio nevartojome. Gink Dieve, to nedarėme“, – patikino A. Klišonis.
Pasak mero, tą vakarą A. Krauleidis galėjo užsibūti darbe, nes išeidamas turėjo užbaigti ir perduoti visus darbus. Na, o tarnybiniu automobiliu važinėti į namus jam esą nebuvo draudžiama.
Taigi išėjo direktorius. Ir ne bet kaip, o su trenksmu. Laimei, kad jo kelyje pasitaikė automobilis, o ne pėsčiasis, kuris nežinia ar būtų likęs gyvas. Nes BMW, kaip pasakoja liudytojai, nuo smūgio ant šaligatvio užšoko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Pelėda parašė:

  Pasak mero, tą vakarą A. Krauleidis galėjo užsibūti darbe, nes išeidamas turėjo užbaigti ir perduoti visus darbus.
  Tai peršasi išvada tokia, kad buvo geriama darbe, jei pripūtė 1,17 promilės.
  O, už mašinos remontą sumokėsite, Jūs- mokesčių mokėtojai !!!

 2. aaanonimas parašė:

  jau nebe direktorius , bet su direktoriaus honda praleke, tai iseina, kad pavoge???

  1. Pelėda parašė:

   Kaip A.Kiauleidis begalėjo važiuoti su valdiška HONDA, jei jau užbaigė ir perdavė visus darbus. Nu, bajarėlis.

 3. Nuomone parašė:

  Perka visokias Hondas, vazineja girti ir dauzo. Pasaulio pabaiga !!!

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas