Alsėdžių gimnazistai Seime susitiko su signatarais

Parašė: Daiva GRAMALIENĖ Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos neformaliojo ugdymo organizatorė 2017-03-17

Šešiolika aktyviausių, pažangiausių Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos I–IV klasių moksleivių kovo 8-ąją dalyvavo susitikime su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo nariais istorinėje Seimo Kovo 11-osios akto salėje.
Susitikimui pirmininkavo šio klubo prezidentė Birutė Valionytė ir kancleris Stasys Kašauskas.
Apie nepriklausomybės atkūrimą, Sąjūdžio veiklą, teisinės, šalies gynybos ir aplinkos apsaugos sistemų kūrimą, tautinę mokyklą, švietimo ir ūkio reformas, Lietuvos Konstitucijos parengimą ir priėmimą jaunajai kartai kalbėjo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai Česlovas Vytautas Stankevičius, Mečys Laurinkus, Jonas Prapiestis, Saulius Pečeliūnas, Birutė Valionytė, Irena Andrukaitienė, Gediminas Vagnorius, Aurimas Taurantas.
Renginio dalyvius pasveikino Seimo pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis. Parlamento vadovas papasakojo moksleiviams, kaip jis pasitiko 1990-ųjų metų kovo 11-ąją, ir palinkėjo jiems besąlygiškai mylėti Lietuvą ir savo ateitį sieti su tėvyne.
„Linkiu mums visiems kartu saugoti Lietuvą, puoselėti ją, būti pilietiškiems. Esame reikalingi savo šaliai, ypač jaunoji karta, ir aš noriu priminti jums, kad tą nepakartojamą savasties ir taikaus, pagarbaus buvimo drauge jausmą saugo ir dovanoja tik laisva gimtinės žemė“, – sakė Seimo pirmininkas.
Po susitikimo gimnazijos atstovai su Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja Angonita Rupšyte aptarė bendradarbiavimo galimybes pasitinkant valstybės 100-metį.
Pamokas apie valstybę ir valstybingumą gimnazistai pratęsė svečiuodamiesi Krašto apsaugos ministerijoje. Susipažinę su istoriniu ministerijos pastatu, apžiūrėję jos pagrindinį pasididžiavimą – Baltąją ir Juodąją sales, mokiniai išklausė itin įdomią paskaitą apie informacinio karo grėsmes.
Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Planavimo ir analizės skyriaus Planavimo poskyrio viršininkas mjr. Mindaugas Sakalauskas įtaigiai pristatė ir analizavo mus supančias informacinio karo grėsmes, mokė, kaip jas atpažinti.
M. Sakalauskas prisipažino, kad dar nuo studijų Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje laikų žino apie Alsėdžių gimnazijos ugdymo kryptį, tad jam buvę labai smagu bendrauti su šios mokyklos atstovais.
Bendraujant aptartos galimybės gegužės 12-ąją, kai vyks 5-oji Statutinių profesijų diena, kuri skirta Kariuomenės ir visuomenės bei partizanų pagerbimo dienai, pasikviesti NATO sąjungininkų atstovų į Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnaziją.
Šia puikia ir įsimintina išvyka gimnazija pradėjo renginius, skirtus Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Dūmų detektorių dar tik žvalgosi (0)

Artėja gegužės 1-oji – diena, nuo kurios kiekviename gyvenamajame būste turės būti įrengti dūmų detektoriai. Ugniagesiai […]

2018-04-06
Su pavasariu! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar mėgstate skaityti knygas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas