Apie finansavimo galimybes – iš pirmų lūpų

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-12-19

Praėjusią savaitę Plungėje lankėsi Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) atstovas Žilvinas Kačiuška. Į susitikimą atėjusiems Savivaldybės vadovams, administracijos darbuotojams svečias pristatė agentūros kuruojamus fondus, supažindino su galimybėmis pasinaudoti jų lėšomis.
Kaip pasakojo svečias, VIPA – 2013 metais Finansų ministerijos įkurta įstaiga. „Įvairiausių fondų fondelių pristeigta labai daug. Be to, naujų vis įkuriama. Tad, manau, yra poreikis su jais supažindinti. Juolab kad keičiantis Europos Sąjungos finansavimo laikotarpiams atsiranda įvairių pokyčių. Iš savivaldybių atstovų girdžiu, kad jie ne viską sužino laiku, kad baiminasi, jog bus pavėlavę pateikti paraiškas“, – kalbėjo Ž. Kačiuška.
Pasak VIPA atstovo, savivaldybėms aktualūs penki jų agentūros kuruojami fondai, iš kurių finansuojama daugiabučių namų renovacija, viešųjų pastatų atnaujinimas, gatvių apšvietimo modernizavimas, kultūros paveldo objektų tvarkymas, skiriamos dotacijos savivaldybėms.
Pristatydamas viešiesiems pastatams atnaujinti skirtą fondą, Ž. Kačiuška minėjo, kad kitų metų kovą bus paskelbta apie paraiškų teikimą. Na, o iki tol savivaldybės galėtų padaryti namų darbus. Vienas iš tokių – kol žiema, atlikti viešųjų pastatų, kuriuos reikia renovuoti, energinį auditą, kuris bus būtinas norint teikti paraišką dėl modernizavimo. „Savivaldybės specialistai turi pagalvoti ir apsispręsti, kuriuos pastatus reikia tvarkyti. O jų skaičius neribojamas – galite teikti kad ir dešimt paraiškų“, – patikslino svečias.
Ties gatvių apšvietimui modernizuoti skirtu fondu Ž. Kačiuška teigė nesustosiąs: „Žinau, kad esate parengę didžiulį projektą, pagal kurį, prisidedant privačiam sektoriui, modernizuosite apšvietimą visame rajone. Todėl, manau, viską žinote ir jums tai nebeaktualu.“
Daugiabučiams namams atnaujinti skirtame fonde – 50 milijonų eurų. 30 mln. Eur jau esą išdalyta, tačiau dar 20 milijonų likę. Tad belieka sulaukti norinčiųjų imtis renovacijos.
Į kultūros paveldui atnaujinti skirto fondo lėšas gali pretenduoti ir viešieji, ir privatūs juridiniai asmenys. Būtina, kad objektas būtų įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Be to, reikia įrodyti, kad po renovacijos jis bus prieinamas lankytojams, kad augs jų srautai, bus gaunama pelno.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Oij oij parašė:

    Jei daugiabučių namų renovacija bus atliekama taip kaip V.Mačernio g. 5, tai oij oij. Renovacija turėjo būti baigta 2017m. lapkričio mėn., bet sulaukus Kalėdų, dar neįpusėjo.
    Tai va ir atnaujinimas, ir terminai, ir žmonių jau mokami pinigai.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas