Apie meilę kitiems ir sau

Parašė: Rūta ADAMONIENĖ 2017-05-19

Kada paskutinį kartą girdėjote laimingo žmogaus balsą? Laimingo ne dėl to, kad pasisekė praturtėti ar palypėti karjeros laipteliu. Patenkinto, nes… jo katės atvestą pūkuotukę priglaudė lizdą sukanti jaunuolių pora! Žmogus jau daug metų turi katę, kuri, kaip ją ir įpareigoja gamta, vis atsiveda kačiukų. Ir nė karto, nė vieno jis nėra išsiuntęs į „jūreivių mokyklą“. Kai kažkada užsiminiau apie tai, vyriškis net pakraupo: „Gink, Dieve, nesu „nuzgūbijęs“ nė vienos gyvybės.“ Jis tiesiog ieško, kas galėtų priglausti tuos miaukliukus, deda skelbimus į laikraštį. Ir visada randa. Kas nors nusijuoks: niekai. Nesakykite, dideli dalykai prasideda nuo mažų. Ir toji pagarba gyvybei – viena iš nematomų žmogaus moralinio kodekso (ne to – fasadinio, skirto parodai, o to, kurį formuoji pats, niekieno nekontroliuojamas) pamatus rišančių gijų. Išlikti žmogumi niekada – nei inkvizicijos, nei sovietinių gulagų laikais – nebuvo lengva. Gyvenimas – nuolatinis kompromisas, ir taip nesunku paslysti, jei save myli, na, šiek tiek labiau…
Žinoma, moraliniams bestuburiams gyventi paprasčiau: juk gimęs šliaužioti pralenda visur. Ypač lankstūs buvę valdžios vyrai ir moterys. Matyt, „kartą paragavęs negali sustot“.
Visai neseniai nuskambėjo buvusios „švietimietės“ Audronės Pitrėnienės skandalas. Mat kilo įtarimų, kad „darbietė“ prisiglaudė po jos kuruotos įstaigos sparneliu. Švietimo ir mokslo ministerija ten atlieka auditą.
Išlindo dar vienas skandalėlis, susijęs su šiltomis vietelėmis buvusiesiems. Žinoma, vėl kalti žurnalistai. Savo pastebėjimais socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Andrius Tapinas. Išgarsėjo Telšiai. Kalba sukasi apie buvusį aplinkos apsaugos ministrą „tvarkietį“ Kęstutį Trečioką. Rašoma, kad anksčiau jis ėjo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, bet po „prapiltų“ tarybų rinkimų „tik pliumpt – specialiai jam atsirado Telšių ligoninės direktoriaus pavaduotojo ekonomikai etatas.“ Kai politikas atsidūrė sostinėje, etatas buvo „užmarinuotas“. Po Seimo rinkimų viražų likimas vėl parvedė K. Trečioką į Telšius. O čia kur buvus, kur nebuvus kaip ištikimoji Penelopė Odisėjo be jokio konkurso laukia šilta vietelė ligoninėje. Kaip įstaigos direktorė paaiškino žurnalistui, tai – sutapimas ir nieko daugiau (kad vietelė prie europinių pinigų laisva). Ak, jau tas Andriaus smalsumas. Juk viskas slydo kaip sviestu patepta.
Kitą dieną žurnalisto „Facebook“ paskyroje atsirado įrašas: „Blogos žinios iš Telšių :(. „Zadanijų“ ministras Kęstutis Trečiokas, turėjęs pradėti dirbti Telšių ligoninės direktorės pavaduotoju, darbo šiandien nepradės. Direktorė man ką tik patvirtino, kad bus skelbiamas viešas konkursas šiai pareigybei užimti.“
Keisti mes, žmonės: kad kačiuko kažkas pagailėjo, džiaugiamės, o kad pamalonina buvusį ministrą, pykstame.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas