Apie škvalo padarytą žalą, gatvių apšvietimą ir artėjančias Mykolines

Parašė:  2018-09-11

Dar nuo praūžusios vėtros neatsigavęs Rietavas jau gyvena pasiruošimo didžiausiai metų šventei – Mykolinėms – rūpesčiais. Šiuo klausimu ir pradėtas trečiadienį Savivaldybėje surengtas seniūnų pasitarimas.
Mero Antano Černeckio sušauktame pasitarime dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas, jo pavaduotojas Antanas Aužbikavičius, seniūnijų vadovai ar juos pavaduojantys specialistai, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė ir jos pavaduotoja kultūrai Jolanta Bertauskienė, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Stabingis, civilinės ir darbo saugos vyriausiasis specialistas Algirdas Meilus, Rietavo kultūros centro direktorė Birutė Gedminaitė, Rietavo žirgyno vadovas Ričardas Astrauskas.
Per Mykolines – ypatingas dėmesys bulvei
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja J. Bertauskienė supažindino susirinkusiuosius su Mykolinių šventės programa.
Tradicinis renginys vyks rugsėjo 28–30 dienomis. Pirmąjį vakarą savivaldybės gyventojus pakvies Kauno valstybinio choro koncertinė programa „Taip niekas tavęs nemylės“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis, aktorius Dainius Svobonas).
Skyriaus vedėja L. Rėkašienė prašė seniūnų pasirūpinti, kad žmonės iš kaimų būtų atvežti į šventę.
Tą patį vakarą vyks atvirų durų diena kultūros ir švietimo įstaigose. Visi, kuriems bus įdomu aplankyti savo buvusią mokyklą ar pasižvalgyti po kultūros įstaigas, bus laukiami ir galės tai padaryti. Kaip sakė J. Bertauskienė, Lauryno Ivinskio gimnazija tikisi, kad ši diena ateityje taps gražia buvusių abiturientų susitikimo tradicija. Jaunimas linksminsis renginyje „Įsijunk Pilnatį“.
Pagrindinė šventės diena prasidės Kraštiečių sueiga. Po pietų rietaviškiai miesto aikštėje pasitiks eiseną, kurioje žengs Rietavo kultūros centro meno kolektyvai. Aikštėje šurmuliuos seniūnijų kiemeliai, vyks gražiausių sodybų ir geriausio metų ūkio konkursų laimėtojų apdovanojimo ceremonija, skambės pučiamųjų orkestrų muzika, dainuos mišrūs chorai, suvažiavę iš įvairių šalies miestų ir miestelių. Rietaviškius džiugins Jurgio Didžiulio interaktyvus muzikinis pasirodymas, „Hiperbolės“ legendos Igorio Berino su grupe „Huge Soul“ ir grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertas. Visų laukia šventinis fejerverkas, o po jo – diskoteka.
Trečiosios Mykolinių dienos, sekmadienio, vidudienį pakvies šv. Mišios Rietavo Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje. Gros Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos orkestras. Nuo pat ryto Rietavo žirgyne vyksiančias konkūro varžybas pavakare vainikuos kaimo kapelos koncertas. Vatušiuose veiks gyvūnų paroda, šurmuliuos metturgis.
Kaip pažymėjo J. Bertauskienė, šiemet Mykolinėse išskirtinis dėmesys bus skiriamas bulvei, kuri, pasak legendos, pirmą kartą Lietuvoje buvo pasodinta būtent Rietavo žemėje. „Prašysime seniūnijų, kad bendruomenės pagamintų kuo daugiau patiekalų iš bulvių, kad netrūktų cepelinų, kugelio, bulvinių blynų“, – kalbėjo vedėjos pavaduotoja kultūrai.
Seniūnai iš karto aptarė, kad kiemeliai bus išdėstyti panašiai, kaip ir praėjusiais metais. Alaus mėgėjams teks nusivilti – leista prekiauti tik nealkoholiniu alumi ir gira.
Prašymai skirti paramą – iki rugsėjo 24-osios
Aptariant škvalo sukeltus rūpesčius, meras A. Černeckis informavo, kad šiuo metu renkami prašymai ir visos pažymos, reikalingos paramai iš valstybės gauti. „Nukentėjusieji turi kreiptis su prašymu dėl paramos į seniūniją ar Savivaldybę iki rugsėjo 24 dienos. Tie, kurie nespės laiku, vėliau to padaryti negalės“, – priminė Savivaldybės administracijos direktorius V. Dičiūnas.
Savivaldybės vadovas akcentavo, kad nuplėšti šiferio lakštai remontuojant stogą turi būti pakeisti asbesto neturinčia danga: „Įvertinant žalą reikia įtraukti ne tuos kelis nuplėštus lapus, o visą stogo juostą nuo viršaus iki apačios, nes taip turės būti uždengta danga. Žmonės, kurie stogą lopys šiferiu, paramos negalės tikėtis.“
Anot mero, praūžusi stichija parodė, kaip svarbu Savivaldybei turėti technikos, nes samdyti ją būtų itin brangu. „Gerai, kad mūsų žinioje yra Komunalinis ūkis. Privalome turėti ne tik technikos, bet ir įvairiausių darbo įrankių, kad ištikus bėdai nereiktų ieškoti“, – dėstė A. Černeckis.
Apskaičiuota, kad likviduoti vėtros padariniams Medingėnų mokyklai reikės maždaug 17–20 tūkstančių eurų. Daug žalos padaryta miškams. Jų savininkams išduodami supaprastinti leidimai tvarkyti vėjavartas. Civilinės ir darbo saugos vyriausiajam specialistui A. Meilui pavesta išsiaiškinti, ar miškų savininkai gali tikėtis kokios nors paramos iš valstybės.
Miesto seniūnas Petras Lengvenis kalbėjo, kad per škvalą į tvenkinį, esantį šalia buvusios pieninės, sukritusios medžių šakos pradūrė dumblą, dėl ko dabar iš vandens sklinda prastas kvapas ir trokšta žuvys.
Vakarais gatvėse lempos degs ilgiau
Dienoms trumpėjant suskubta aptarti gatvių apšvietimo klausimą. Meras pabrėžė, kad vis dar naudojamos neekonomiškos senos lempos, kurių jau neturėtų būti.
„Nėra reikalo „deginti“ pinigų, reikia planuoti lempų pakeitimą. Turime sutarti ir dėl to, kad visose seniūnijose gatvės būtų apšviestos vienodu laiku. Pasirūpinkite, kad vakarais žmonėms nereikėtų maklinėti tamsoje. Apšvietimo prižiūrėtojai turi reaguoti į situaciją, stebėti, kada temsta, ir laiku išjungti apšvietimą, nes nėra prasmės deginti lempų naktį, kai visi jau namuose. Jeigu lėšos skirtos gatvių apšvietimui, jų neturėtumėte taupyti ir vėliau naudoti kitoms reikmėms“, – nurodė seniūnams A. Černeckis.
Dar visiškai neišspręstas Rietavo miesto Plungės gatvės apšvietimo klausimas – apšviestos ne visos pėsčiųjų perėjos. Savivaldybės vadovo nuomone, tikslinga būtų mažinti skverelio, esančio prie bažnyčios, apšvietimą ir gerinti padėtį gatvėse.
Kaip sakė meras, miesto gatvėse dega 630 lempų. Dokumentai rodo, kad iš jų 70 – labai galingos ir neekonomiškos. Tai labai nustebino Savivaldybės vadovą, kol galiausiai nuspręsta, kad duomenys galbūt nepatikslinti.
Seniūnas P. Lengvenis informavo, kad mieste apšvietimas įjungiamas 20.50 val. Jis derinamas prie naujų automatinių lempų su davikliais, kurios įsijungia savaime.
Daugėdų ir Medingėnų seniūnės Asta Globienė ir Salomėja Čiesnienė pranešė, kad gatvių apšvietimas jų seniūnijose dar neįjungtas. Galiausiai nutarta, kad šviesa kaimų gatvėse vakarais atsiras jau nuo rugsėjo 10 dienos. Vakare lempos įsižiebs temstant ir švies iki 23 val. Nuspręsta, kad iš ryto apšvietimo dar nereikia įjungti. Kaip teigė A. Globienė, praėjusiais metais Daugėdų gatvėse rytais lempos įsižiebdavo tik rugsėjo pabaigoje.
Meras A. Černeckis seniūnams priminė, kad vairuotojams pats pavojingiausias metas yra prieblanda: „Kai pradėsite apšviesti gatves rytais, orientuokitės į vaikus, jų išvežimo į mokyklas laiką. Lempas išjunkite tik tada, kai mokiniai jau bus suėję į mokyklas. Ne visada svarbiausia taupyti, krizė jau praėjo.“
A. Globienė kalbėjo, kad jos vadovaujamos seniūnijos žvyrkeliai greideriu jau baigiami nulyginti. S. Čiesnienė sakė tuo pasirūpinusi dar prieš škvalą.
Seniūnai informuoti, kad pasikeitė regioninių kelių priežiūra. Telšiuose tarnybos nebėra, o Rietavo savivaldybę kertančiais tokiais keliais dabar rūpinsis Šiaulių regiono kelių priežiūros tarnyba, kuri priklauso ministerijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Streikmetis (1)

Pirmieji į miestus atriedėjo traktoriai. Po dienos savo nepasitenkinimą demonstravo vežėjai. Į gatves išėjo akademinė bendruomenė, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas