Ar dar vienas „Veisto“ ieškinys guls ant rinkliavos mokėtojų pečių?

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-02-21

Trečiadienį naujasis uždarosios akcinės bendrovės Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktorius Vidimantas Domarkas sušaukė spaudos konferenciją. Be žiniasklaidos atstovų, joje dalyvavo bendrovės valdybos pirmininkė Laima Nagienė (Mažeikiai), nariai Mindaugas Kaunas (Plungė), Vytautas Dičiūnas (Rietavas). TRATC-o direktorius susirinkusiesiems pranešė „džiugią“ žinią – UAB „Veistas“ pateikė dar vieną ieškinį, kurio finansinė našta gali nugulti ant rinkliavos mokėtojų pečių.
„Noriu kreiptis į visuomenę. Prieš ateidamas dirbti žinojau, kad yra bylos dėl tarifo indeksavimo. Prieš kelias dienas buvo gautas dar vienas ieškinys, kuriame prašoma priteisti negautas pajamas“, – kalbėjo V. Domarkas.
Pasak direktoriaus, „Veistas“ savo ieškinyje nurodo, jog dėl to, kad TRATC-as neužtikrino pakankamo šiukšlių kiekio, mechaninio ir biologinio apdirbimo (MBA) įrenginiais nebuvo pagaminta perteklinio elektros kiekio, kurį teikiant pasiūlymą buvo numatyta parduoti, todėl įmonė negavo pajamų, kurias būtų gavusi iš pagamintos elektros pardavimo.
Paradoksas tai, kad „Veistas“ 2018 m. kogeneracinę jėgainę sustabdė ir elektros energijos apskritai nebegamina. „Elektros negamina, bet prašo padengti nuostolius“, – piktinosi TRATC-o vadovas.
Dėl negaminamos elektros „Veistas“ teigia patyręs 111 653 eurų nuostolį. „Ieškovės negautos pajamos už antrinių atliekų pardavimą, apskaičiuotos nuo atsakovės neatvežto atliekų kiekio, sudaro 134 700 eurų“, – citavo kitos ieškinio dalies argumentus V. Domarkas (paprastais žodžiais tariant, regiono gyventojai buvo per daug sąmoningi ir rūšiavo atliekas – aut. past.). Ieškinyje minimi ir 150 066 eurai – negautos pajamos. Taigi TRATC-ui UAB „Veistas“ pateikė iš viso 396 420,35 euro ieškinį.
Valdybos pirmininkė L. Nagienė pastebėjo, jog šis ieškinys – bandymas gelbėtis griebiantis šiaudo (šiuo metu bylinėjamasi dėl atliekų priėmimo į MBA įrenginius mokesčio didinimo – aut. past.). Jos manymu, yra tikimybė, jog bylą „Veistas“ gali pralaimėti, tad šis ieškinys – dar vienas ėjimas.
Tiesa, kaip pasakojo V. Domarkas, dėl indeksacijos yra kai kurių niuansų. „Pagal jų pateiktas prielaidas tarifas šiems metams – 34,77 euro už toną. Atlikdami atliekų tyrimą netikėtai aptikome, kad plastiko kiekis 2,5 proc. didesnis, nei „Veistas“ nurodo savo skaičiavimuose. Tai reiškia, kad už kiekvieną procentą nuo tarifo minusuojama 6,50 euro. Jei dar trijų tyrimų rezultatai bus analogiški, tai 2021 metais tarifas taps ne 34, o 21–22 eurai. Visą šią informaciją aš pateikiau „Veisto“ direktoriui. Oficialaus atsakymo nesulaukiau, bet netikėtai gavau šį ieškinį. Matyt, nebūtina dirbti, svarbiausia turėti gerus teisininkus, ir tada pinigai plauks patys“, – stebėjosi ir piktinosi direktorius.
„Žiūrint į šį ieškinį atrodo, kad mes privalome atvežti daugiau šiukšlių, kad išlaikytume „Veistą“. Bet juk visų interesas, kad atliekų į sąvartyną patektų mažiau“, – svarstė L. Nagienė. M. Kaunas priminė, kad ir atliekant TRATC-o veiklos auditą auditorei buvo suformuluota užduotis išsiaiškinti, kodėl Jėrubaičiuose iš sąvartyne susidarančių dujų negaminama elektros energija, tačiau auditorė iš „Veisto“ negalėjo gauti visos informacijos. Įmonė teisinasi, kad gaminti elektros energiją – ekonomiškai nenaudinga.
„Vienintelis kelias – arba priversti dirbti, arba įrodyti, kad „Veistas“ nedirbo, kaip buvo susitarta“, – baigdamas pabrėžė V. Domarkas.
Žinoma, pagrindinis klausimas – ar bylinėjimasis turės įtakos rinkliavai? „Viskas priklausys nuo rezultatų. Regione yra apie 180 000 gyventojų, tai praktiškai – 2 eurai kiekvienam žmogui. Štai tokį ieškinį „Veistas“ pateikė regiono gyventojams“, – sakė TRATC-o vadovas.
Ką byloja toks atsakymas? Paprasta: jei „Veistas“ laimės, visi draugiškai dalysimės finansinę naštą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas