Ar kelias link garažų užtvertas teisėtai?

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-10-20

Į mūsų laikraščio redakciją kreipėsi garažų, esančių šalia statomo Plungės prekybos centro „Lidl“, savininkai. Jie piktinasi tuo, kad statybininkai užtvėrė nuo J. Tumo-Vaižganto gatvės į jų garažus vedantį keliuką, ir domisi, ar tai padaryta teisėtai.
„Plungė“ gavo tokio turinio laišką: „Gerb. redakcija, gal bent Jūs galėtumėte padėti išsiaiškinti esamą situaciją. Ar tiesa, kad Plungės liberalas Nr. 1 „Lidl“ statybininkams pardavė keliuką, kuriuo žmonės vykdavo į savo garažus? Ar bendrovė, statanti prekybos centrą, gali susistatyti statybinius vagonėlius ant gatvės? Gal galėtumėte sužinoti, ar kelio ženklai, draudžiantys eismą, sustatyti teisėtai, ar statybininkams dera ekskavatoriais ir kita technika gadinti garažų bendrijos kelius? Būkite geri, padėkite sužinoti visą tiesą…“
Nuvykę į nurodytą vietą, išsiaiškinome, kad pasukęs iš J. Tumo-Vaižganto gatvės ir pravažiavęs Plungės sveikatos centrą toliau niekur nenuvažiuosi ir į garažus tikrai nepateksi. Tiesa, gatvelė jau ne žvyruota ir duobėta, kaip kad buvo anksčiau, ji išasfaltuota, bet užtverta. O vartai, kaip patys įsitikinome, atveriami tik į statybvietę atvažiuojančiam transportui. Kelio pakraštyje, kaip ir rašoma laiške, pristatyta statybinių vagonėlių ir technikos. Nuo garažų pusės keliukas taip pat užtvertas, pastatyti eismą draudžiantys ženklai, be to, asfaltas užbaigtas borteliu.
Gal kas nors pasakytų, kad garažų savininkai nėra atitverti nuo pasaulio, kad jie turi galimybę pasiekti savo turtą ir nėra čia ko virkauti, tačiau… Jie tai gali padaryti ne patogiu trumpiausiu keliu, o darydami didelį vingį, eikvodami degalus ir gaišdami laiką. Be to, tarp garažų vingiuojantys keliukai tokie, kad tarp duobių lygios vietos nebematyti. Važiuojant galima ir automobilį sulaužyti, ir dantis išbarstyti. Na, o pats baisiausias – arčiausiai „Lidl“ sklypo esantis keliukas, jis akivaizdžiai išmaurotas statybinės technikos.
Taigi įsitikinome: garažų savininkų pyktis ir pretenzijos – tikrai ne be pagrindo.
Siekdami išsiaiškinti, su kuo sklypo savininkai ar statybininkai derino keliuko užtvėrimo reikalą, kreipėmės į Plungės miesto seniūną Gintarą Domarką. Jis atsakė, kad apie tai nieko nežino, net patikino, kad seniūnija jokio kreipimosi šiuo klausimu negavo. „Pastaruoju metu aš ten nesilankiau ir to, ką pasakojate, savo akimis nemačiau. Jei kelias tikrai užtvertas, tai turėjo būti derinama su seniūnija, tačiau nebuvo ir mes jokio leidimo užtverti įvažiavimą į garažus nedavėme“, – tikino G. Domarkas. Pasak jo, jei būtų sulaukęs tokio prašymo, ko gero, būtų liepęs kreiptis į garažų bendriją ir tartis su pirmininku ar valdyba.
O kas toliau? Ar seniūnija imsis kokių veiksmų iškilusiai problemai išspręsti? „Artimiausiu metu važiuosiu į vietą ir aiškinsiuosi, kas vyksta, ieškosiu kaltų. Jei nerasiu atsakymų vietoje, kreipsiuosi aukščiau“, – pažadėjo G. Domarkas.
Pabendravę su seniūnu, pasidomėjome, ką šiuo klausimu žino garažų eksploatavimo bendrijos „Posūkis“ pirmininkas Vytautas Stanislovas Stražinskas. Jis patvirtino, kad į jį kreipėsi gatvę asfaltavusios įmonės darbų vykdytojas (kurio pavardės nežino), prašydamas leisti užtverti keliuką. „Tai buvo rugpjūčio pabaigoje. Aš pasirašiau, bet tarėmės tik 2–3 savaitėms, tačiau praėjo jau du mėnesiai. Praėjusią savaitę, antradienį, man dar kartą skambino darbų vykdytojas, sakė, kad užtvarų nuimti negali, nes kol kas negauna reikiamos įrangos paviršiniam vandeniui surinkti ir negali pakloti trečio asfalto sluoksnio. Apskritai tas kelias yra ne bendrijos, o miesto seniūnijos žinioje, tad manau, kad pirmiausia darbai turėjo būti derinami su šia institucija“, – kalbėjo bendrijos vadovas.
V. S. Stražinsko turimuose brėžiniuose minėtasis keliukas yra priskirtas bendrijai. „Tačiau darbų vykdytojas man pasakė, kad brėžiniai pasenę ir kad jie neatitinka tikrovės. Taigi kaip bus ateityje, nežinau. Ar keliukas liks seniūnijos žinioje, o gal jau bus priskirtas „Lidl“ sklypui…“ –
sakė pirmininkas.
Ketvirtadienį, kai straipsnis jau buvo paruoštas spaudai, V. S. Stražinskas telefonu redakciją informavo, kad ryte kalbėjosi su darbus atliekančios uždarosios akcinės bendrovės „Litana ir Ko“ generalinio direktoriaus pavaduotoju. Įmonės atstovas pažadėjo aplinkkelį po pietų paremontuoti – užlyginti didžiąsias duobes. Be to, per kelias artimiausias dienas prie prekybos centro greideriu bus lyginama aikštelė, tad dar kartą palygins ir aplinkinį keliuką. Rangovas teigė, kad per dvi savaites bus užbaigti asfaltavimo darbai ir bortelio vietoje padarytas nuolydis į garažų pusę, pašalinti ženklai ir tvora.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas