Ar neapkars Savivaldybei suteikta garantija?

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-06-28

Ketvirtadienį Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje beveik visi klausimai išgvildenti be didesnių ginčų. Tik prakalbus apie 50 000 eurų garantijos suteikimą viešosios įstaigos Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro ketinamai imti paskolai kai kuriems politikams kilo abejonių.
Kaip sakė klausimą pristatęs Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Jonas Eugenijus Bačinskas, 50 000 eurų garantija Turizmo ir verslo informacijos centro gautai paskolai projektams įgyvendinti būtų suteikiama iki 2020 metų. Sprendimo projekte nurodyta ir tai, kad įstaiga įpareigojama Savivaldybės administracijos Teisės ir finansų skyriui teikti ataskaitas apie vykdomų projektų eigą ir paskolų grąžinimą.
Kontrolės komiteto pirmininkas Juozas Barsteiga domėjosi, ar buvo atsižvelgta į Savivaldybės kontrolierės pastabas dėl garantijos suteikimo. O išvadose pažymima, kad šiuo metu Turizmo ir verslo informacijos centras vykdo penkis projektus, kurių bendra vertė – 778,9 tūkst. eurų. Iki šių metų birželio 15 dienos jiems finansuoti gauta 130,5 tūkst. eurų. Nepateiktų ir nepatvirtintų lėšų likutis – 522,2 tūkst. eurų.
Beveik prieš metus Savivaldybė Turizmo ir verslo informacijos centrui jau suteikė 60 000 eurų garantiją paskolai projektui įgyvendinti. Galutinis jos grąžinimo terminas – šių metų spalio 2-oji. „Prašomą 50 000 eurų paskolą įstaiga įsipareigoja grąžinti per 28 mėnesius. Atkreipiu dėmesį, kad paskutinio projekto, kurio biudžetas yra 124,7 tūkst. eurų, įgyvendinimas baigiasi liepos mėnesį, todėl yra rizika, kad, vėluojant projektų finansavimui, paimtą kreditą ateityje gali tekti dengti Savivaldybei“, –
rašoma kontrolierės išvadoje.
Tarybos narys Vytautas Blažaitis į tai ir atkreipė politikų dėmesį. „Penki projektai dar nėra baigti, o mes vėl suteikiame garantiją. Gal pristabdykime arklius. Panašu, kad traukinėlis važiuoja nevaldomas“, – pabrėžė politikas.
Kiek kitokios nuomonės buvo meras Antanas Černeckis. Pasak jo, nėra taip lengva „prasibrauti“ iki tų projektų, o nutraukus dalyvavimą juose kyla rizika prarasti užmegztus ryšius, draugystę. „Mes keliame reikalavimą grąžos, bet viskas ir prasideda nuo „minkštųjų“ projektų, tik vėliau pereinama į „kietuosius“. Kad taip atsitiktų, turime dabar šiek tiek investuoti į ateitį. O dėl rizikos niekada negali būti garantuotas visais šimtu procentų“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas.
J. E. Bačinskas prieštaraujantiems siūlė atkreipti dėmesį į Turizmo ir verslo informacijos centro vykdomų projektų pagrindinius partnerius. „Visų pirma mums garbė, kad pasirinko“, – teigė jis.
Įsilinguojančius ginčus nuramino Albinas Maslauskas, sakydamas, kad visi projektai – ateities vizijos.
Dvylikai tarybos narių nubalsavus už, vienam – prieš ir vienam susilaikius, garantijos suteikimui pritarta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas