Artimiausias naminės fabrikėlis – vos už puskilometrio nuo policijos

Parašė:  2018-03-02

Vasario 26 dieną Rietavo policijos komisariatas (PK) visuomenei pristatė 2017 metų veiklos ataskaitą. Savivaldybės salėje sunkiai tilpo žmonės – susipažinti su pareigūnų darbo rezultatais susirinko ne tik Savivaldybės administracijos darbuotojai, mokymo įstaigų vadovai, seniūnai, bet ir gausus būrys seniūnaičių. Policijos nuveiktais darbais domėjosi ir klebonai Antanas Gutkauskas bei Saulius Stumbra.
Ne į visus skubius iškvietimus spėjama reaguoti laiku
Per ataskaitinius metus Rietavo PK pareigūnai gavo 1 024 pranešimus. Kaip sakė veiklos ataskaitą pristatęs komisariato viršininkas Marius Vaičikauskas, gaunamų pranešimų skaičius daugmaž stabilus išlieka jau aštuonerius metus. 2017 metais, palyginti su 2016-aisiais, gauta 92-iem mažiau.
18 iškvietimų priskirta A kategorijai, į juos atvykti privaloma per 12 minučių, 342 kvalifikuoti kaip B kategorijos iškvietimai, į kuriuos privaloma sureaguoti per 20 minučių. Į kitus 664 įvykius pareigūnai turėjo reaguoti per 60 minučių. Nors 2017-aisiais vidutinis reagavimo laikas sutrumpėjo 10 proc., komisariato vadovas pripažino, kad ne į visus A kategorijos iškvietimus įmanoma spėti atvykti laiku.
Nusižengimų penketuko viršūnėje – vagystės
Užregistruotos 92 nusikalstamos veikos. Daugiausia jų padaryta Rietavo seniūnijoje ir Rietavo mieste. Ištirti pavyko 52, arba 56,5 proc. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Rietavo PK jam pavaldus) bendras rodiklis kiek aukštesnis – 57,4 proc. Šalyje ištiriama 55,8 proc. padarytų nusikalstamų veikų.
Rietavo savivaldybėje nuo 2013-ųjų stebėtas nusikalstamų veikų skaičiaus mažėjimas, tačiau pernai jų registruota trimis daugiau nei lyginamaisiais metais. Anot M. Vaičikausko, mažėjimo tendencija būtų išlikusi ir ataskaitiniais metais, jei nebūtų kriminalizuotas vairavimas esant neblaiviam (daugiau kaip 1,5 prom.). Tokių atvejų nustatyta 14.
Pareigūnai sudarė populiariausių nusikalstamų veikų, registruotų mūsų savivaldybėje, penketuką. Tai – vagystės (29), smurtas artimoje aplinkoje (19), naminės degtinės gaminimas (14), vairavimas esant neblaiviam (14), viešosios tvarkos pažeidimai (9). Į vagystes dažniau įsivelia kaimo gyventojai, o štai miestiečiai juos lenkia chuliganizmu ir yra labiau linkę smurtauti artimoje aplinkoje. Kaimiečiai dažniau (10) pakliūva gamindami naminukę, tačiau velnio lašų išsivaryti nesibodi ir miesto žmonės (4). M. Vaičikauskas paminėjo, kad artimiausias fabrikėlis rastas visai netoli komisariato – vos už 557 metrų. „Įdomu, ar yra kas verda naminę dar arčiau?“ – retoriškai klausė viršininkas. Vis dėlto didžiausiais „kulinarijos paveldo saugotojais“ pripažinti tveriškiai – šioje seniūnijoje pareigūnams pavyko aptikti daugiausia samanės gamintojų.
Skirta 44 115 eurų baudų
2017-aisiais užregistruota 940 administracinių nusižengimų, iš jų – 751 Kelių eismo taisyklių pažeidimas. Juos padariusiems baudų išrašyta 44 115 eurų. Jau sumokėta suma – 18 865 eurai, arba 42,76 proc.
Daugiausia administracinei teisei nusižengė rietaviškiai (44,63 proc.) ir kitų miestų gyventojai (35,6 proc.). Dažniausi tokie pažeidimai – saugos diržų neprisisegimas (73), pėsčiųjų ir dviratininkų Kelių eismo taisyklių nesilaikymas (28), važiavimas be teisių (21), vairavimas esant neblaiviam (6).
Avarijos
Ataskaitiniais metais Rietavo savivaldybės keliuose įvyko 58 avarijos. Sužalota 13 žmonių, 4 vaikai, žuvo 1 žmogus. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato teritorijos keliuose žuvo 18 žmonių: 9 automobilių vairuotojai, 4 pėstieji, 2 dviratininkai, po 1 motociklininką, motorolerio vairuotoją ir keleivį.
Pagrindinės eismo nelaimių, įvykusių mūsų savivaldybėje, priežastys – nuvažiavimas nuo kelio (28), atsitrenkimas į atitvarą (13), susidūrimas su gyvūnais (12), vairuotojų neblaivumas (4).
Ginklai
Rietavo savivaldybėje leidimą turėti ginklą yra įsigiję 145 žmonės. Pareigūnai patikrino 98 proc. asmenų, mėgindami išsiaiškinti, kokiomis sąlygomis laikomi šautuvai. Nustatyta 15 pažeidimų, paimti 8 ginklai, panaikinti 4 leidimai turėti ginklą.
Kaip nurodė M. Vaičikauskas, dažniausias pažeidimas – ginklo laikymas ne seife. Pasitaikė atvejis, kad užtaisytas šautuvas buvo laikomas net po lova.
Darbas su bendruomene
Apžvelgtos ir ataskaitiniais metais surengtos prevencijos priemonės: „Šviesoforo“, „Temidės“ konkursai ir kiti su švietimo įstaigomis organizuoti renginiai, pokalbiai apie darbą su saugios kaimynystės grupėmis, policijos rėmėjais.
Pasidžiaugta, kad daugiau dėmesio skiriama pareigūnų fiziniam pasiruošimui, aprūpinimui naujomis darbo priemonėmis – specialia gelbėjimo įranga, taktinėmis pirštinėmis, vaizdo ir garso registratoriais, pritvirtinamais prie uniformų. Policininkai yra apdrausti.
Pristatęs veiklos ataskaitą, M. Vaičikauskas padėkojo už darbą pareigūnams, bendruomenei – už palaikymą ir puikų bendradarbiavimą.
Rietavo pareigūnams – tik pagyrimo žodžiai
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas taip pat negailėjo gerų žodžių Rietavo PK darbuotojams. Jis džiaugėsi, kad veiklos ataskaita sulaukė tokio didžiulio gyventojų susidomėjimo, koks nebuvo parodytas jokioje kitoje apskrities savivaldybėje.
Svečias pabrėžė, kad teisėsaugos sistemos reforma, orientuota į europietišką policiją, jau duoda gerų rezultatų. Visuomenė pasitiki policija, o Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato teritorijoje pasitikėjimo rodiklis aukščiausias – 79 proc.
Įtakos tam, A. Motuzo manymu, turi ir tai, kad policininko specialybė tampa prestižinė: iki reformos pradėjusio dirbti pareigūno atlyginimas buvo tik 370 eurų, o dabar – 700 eurų. Pertvarkos siekis, kad žemiausios grandies pareigūnas gautų 1 000 eurų atlygį. Atitinkamai kyla vidurinės ir aukštesnės grandies pareigūnų darbo užmokesčiai.
Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis kalbėjo: „Pateikta ataskaita parodė, kokie esame iš tikrųjų. Bandysime tvarkytis, dirbti, kad tų negerovių mažėtų. Pareigūnai daro daug gražių darbų, išnaudoja bet kokią galimybę pabendrauti su bendruomene. Už tai juos galima tik pagirti. Tikiuosi, kad taip bus dirbama ir toliau.“
Įteikti pažymėjimai
Kaip jau minėjome, renginyje dalyvavo ir gausus būrys seniūnaičių. Jų rinkimai bendruomenėse organizuoti baigiantis 2017 metams. Ir išrinktiems naujiems, ir perrinktiems seniūnaičiams įteikti pažymėjimai ir palinkėta sėkmės einant visuomenines pareigas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas