Artimoje aplinkoje smurtą per mėnesį patiria vidutiniškai šeši žmonės

Parašė: Parengta pagal Rietavo savivaldybės inf. 2018-02-09

Paskutinę sausio dieną Rietavo savivaldybės administracijos darbuotojai ir meras Antanas Černeckis susitiko su švietimo, socialines ir sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų atstovais. Aptartos teikiamos paslaugos, aiškintasi, kokių jų dar trūksta.
Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas pabrėžė, kad susirinkti visiems, kurie dirba su Rietavo savivaldybėje gyvenančiomis šeimomis, itin svarbu, nes tokiuose susitikimuose išaiškėja problemos, su kuriomis susiduriama. Jis informavo, kad gyventojai jau turi galimybę gauti ne tik pavienes, bet ir koordinuotas paslaugas. Šią naujovę pristatė tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Dainora Batavičienė.
Apie Rietavo savivaldybės bendruomeninių šeimos namų veiklą pasakojo Žydrūnė Aleksynienė. Darbuotoja atkreipė dėmesį, kad labai populiarūs pozityvios tėvystės kursai, individualios ir grupinės psichologo konsultacijos kurį laiką gali būti neprieinamos gyventojams, nes vis dar ieškomas psichologas, kuris turėtų pakeisti iki šiol dirbusią specialistę, išėjusią nėštumo atostogų.
Rietavo socialinių paslaugų centre vaikams ir šeimoms teikiamas paslaugas pristatė Jūratė Lučinskaitė, dirbanti su globėjais, rūpintojais ir įtėviais. Ji sakė, kad su 69 socialinės rizikos šeimomis, kuriose auga 145 vaikai, dirba aštuoni specialistai. Šios šeimos sulaukia įvairios socialinių darbuotojų pagalbos. Taip pat įstaigoje veikia vaikų užimtumo grupė „Būk mano draugas“. Mažieji lankytojai ne tik įgyja socialinių, higienos įgūdžių, bet ir dalyvauja įvairiuose renginiuose, jie pamaitinami, jiems padedama paruošti namų darbus.
Tverų dienos centro direktorė Violeta Baubkuvienė kalbėjo, kad šioje įstaigoje vaikai gali įgyti įgūdžių, kurių negauna namuose. Trys darbuotojai rūpinasi, kad lankytojams netrūktų ir dėmesio, ir veiklos.
Su Telšių krizių centro veikla supažindino Dalia Mikniūtė. Konsultantė pabrėžė, kad specializuoto pagalbos centro paslaugas įstaiga teikia ne tik Telšių, bet ir Rietavo savivaldybės gyventojams, nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje. Kad tai reikalinga, rodo 2017 metų duomenys: iš Rietavo policijos komisariato pernai gauti 74 pranešimai (vidutiniškai – apie šešis per mėnesį) apie asmenis, patyrusius smurtą artimoje aplinkoje. 62-iems buvo suteiktos Telšių krizių centro paslaugos. Pagrindinė problema, su kuria susiduria įstaiga, – specialistų trūkumas. Dėl šios priežasties psichologo konsultacijos gali tekti laukti ilgiau, negu norisi.
Per susitikimą išsakyta mintis, kad labai svarbu laiku pastebėti šeimas, kurioms reikia pagalbos, laiku identifikuoti ženklus, rodančius, kad šeima problemos neišspręs be specialistų įsikišimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas