Asfaltą dengęs sluoksnis išsitaškė lyg eurai iš valstybės biudžeto

Parašė:  2017-04-21

2016-aisiais ties Girdvainiais vyko kelio remontas. Nuo to laiko nepraėjo nė metai, o naujas sluoksnis, kuriuo buvo padengtas plentas, jau spėjo nusidėvėti.
Apie staiga nuplikusį Žemaičių plentą mums papasakojo telefonu paskambinęs vyriškis, kuris kiekvieną darbo dieną tuo keliu važiuoja į Klaipėdą. „Praėjusiais metais remontininkai tvarkė kelių kilometrų ruožą ties Girdvainių kaimu. Asfaltas buvo padengtas nauju sluoksniu. Nuvažiuokite ir pasižiūrėkite, kaip jis atrodo dabar – tas sluoksnis nutrupėjo, o atsilaisvinusios skaldos gabaliukai lyg eurai iš valstybės biudžeto perniek išsitaškė iš po automobilių ratų“, – kalbėjo Rietavo gyventojas.
Pokalbis su rietaviškiu priminė, kad šią problemą viename iš posėdžių minėjo ir Savivaldybės tarybos nariai. Tačiau, kaip sakoma, geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti. Nuvažiavę į vietą savo akimis įsitikinome, kad remontas net pirmos žiemos išbandymų neatlaikė. Kodėl taip greitai nusidėvėjo kelias, kas taip nekokybiškai atliko darbus ir kiek toks neūkiškumas kainavo mums, mokesčių mokėtojams? Šiuos ir kitus klausimus išsiuntėme kelius prižiūrinčiai valstybės įmonei „Telšių regiono keliai“. Situaciją pakomentavo Saugaus eismo skyriaus vadovas Arūnas Raibužis.
– Kokie darbai konkrečiai ir kada buvo atlikti remontuojant kelio Kryžkalnis–Rietavas–Vėžaičiai ruožą ties Girdvainių kaimu? Kokia įmonė tuo užsiėmė?
– Krašto kelio Kryžkalnis–Rietavas–Vėžaičiai 62,14–65 km ruožo asfalto dangos dėvimojo sluoksnio paprastojo remonto ir paviršiaus apdaro įrengimo darbus 2016 metais atliko uždaroji akcinė bendrovė „Žemaitijos keliai“.
– Kiek mokesčių mokėtojams kainavo remontas?
– Tikslią atliktų darbų kainą gali pasakyti rangovė UAB „Žemaitijos keliai“ arba užsakovė Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Mūsų žiniomis, jie atsiėjo apie 170 tūkstančių eurų.
– Kodėl, Jūsų nuomone, asfalto paviršiaus apdaras taip greitai nusidėvėjo?
– Tai lemia panaudotų medžiagų kokybė, oro sąlygos atliekant darbus, žiemos temperatūros pokyčiai ir pan. Vienas netikslumas, ir pavasarį atsiranda kokybės trūkumų.
– Ar rangovai pagal konkurso sąlygas privalės ištaisyti defektus? Jei taip, kada kelias bus sutvarkytas?
– VĮ „Telšių regiono keliai“ iki 2017 metų kovo 29 dienos atliko visų objektų, kuriems galioja garantijos terminas, apžiūrą. Tarp jų – ir minėtasis krašto kelio Kryžkalnis–Rietavas–Vėžaičiai ruožas. Vadovaudamasi Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus 2017 m. vasario 7 d. įsakymu Nr. V-63 patvirtintu Statinio stebėsenos ir defektų šalinimo per garantinį terminą tvarkos aprašu, įmonė informavo minėtąją direkciją ir „Žemaitijos kelius“ apie pastebėtus trūkumus. Pagal patvirtintą procedūrą artimiausiu metu bus pasirašytas dvišalis defektų nustatymo aktas, kuriame bus nurodytas jų šalinimo būdas ir terminai. Rangovas turėtų pašalinti trūkumus per 30 dienų nuo to laiko, kai atsiras galimybė atlikti darbus, t. y. nusistovėjus ne žemesnei kaip +10°C temperatūrai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šiandieninė etninės kultūros ir tradicijų svarba (0)

Etninė kultūra yra ne tik liaudies šokiai, dainos, pasakos, tautinis kostiumas, folkloro ansambliai, žaidimai, tautosaka, liaudies […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Padiskutuokime: Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis sako, kad etninės kultūros sąvoka šiandien daug platesnė, nei įprasta manyti.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas