Atsigaus apmirusi Rietavo ir Laisvės gatvių sankryža

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-12-20

Gruodžio 12 dieną sušauktame Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto posėdyje grįžta prie projekto „Plungės miesto Telšių, Laisvės, Rietavo ir Minijos gatvių atkarpų techninių parametrų gerinimas ir eismo saugos priemonių diegimas“. Vėl kalbėta apie pradėtą, bet nebaigtą rekonstruoti Rietavo ir Laisvės gatvių sankryžą.
Dėl minėtojo projekto į politikus kreipėsi Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Agnė Stankūnienė.
Vyr. specialistė kalbėjo, kad projektui ir daliniam jo finansavimui taryba buvo pritarusi dar 2016 metais. Paraiška jau buvo pateikta vertinti Centrinei projektų valdymo agentūrai. Tačiau iš jos gauta pastaba, kad sprendime neturi būti nurodytos konkrečios prisidėjimo sumos. Todėl ir reikalingi pakeitimai.
Tiesa, kaip pastebėjo A. Stankūnienė, preliminari projekto vertė po pakeitimų ūgtelėjo. Dabar ji – apie 5,2 milijono eurų (birželio gale pasirašant rangos darbų sutartį suma siekė 4 687 997,33 euro (su PVM) – aut. past.). Į didesnę sumą įskaičiuoti ir mokėjimai už jau atliktus darbus.
Preliminari projektui numatoma skirti Europos Sąjungos lėšų suma – 769 798 eurai. Minimalus Savivaldybės prisidėjimas – ne mažiau kaip 15 proc. projekto vertės. Pusė šios prisidedamos sumos – Kelių priežiūros ir plėtros (KPP) programos investicijoms skiriami pinigai.
Komiteto narys Liudas Skierus pasidomėjo, koks apytiksliai bus Savivaldybės prisidėjimas. A. Stankūnienei paminėjus 4 milijonus eurų, kilo šioks toks sujudimas, tačiau niekas patikslinti nepaprašė.
Po posėdžio paaiškinimo paprašė „Plungė“. Kaip sakė vyr. specialistė, jei pagal projektą būtų tik tvarkomos gatvės, galbūt užtektų ES ir Savivaldybės biudžeto lėšų.
„Tačiau šis projektas – ne tik gatvių remontavimas. Jame numatytas ir apšvietimas, ir pėsčiųjų, dviračių takai, ir žaliosios erdvės, poilsio zonos, ir kiti darbai, kurie priskiriami prie netinkamų finansuoti išlaidų arba tinkamų, bet viršijančių projekto finansavimui skirtą lėšų sumą. Tai sudarytų apie 4 mln. eurų“, – paaiškino A. Stankūnienė.
Tiesa, visa ši suma turėtų išsidėlioti per trejus metus. Ir, anot vyr. specialistės, planuojami bent keli finansavimo šaltiniai: dalis skolintų, dalis iš Valstybės investicijų programos (jei pavyktų), biudžeto ir KPP lėšos.
Žinoma, visus domino ne tik piniginiai, bet ir teisminiai reikalai, dėl kurių sustojo Rietavo ir Laisvės gatvių sankryžos rekonstravimo darbai.
Skaitytojams priminsime, kad spalio 11 dieną Lietuvos apeliacinis teismas Plungės rajono savivaldybės ir uždarosios akcinės bendrovės „Žemaitijos keliai“ birželio 28-ąją pasirašytą rangos sutartį dėl Plungės miesto Telšių, Laisvės, Rietavo ir Minijos gatvių dalyse numatytų atlikti darbų pripažino niekine ir negaliojančia. Kaip ir buvo įpareigota, Savivaldybės administracija sutartį su rangove nutraukė, tad laikas sankryžoje tarsi sustojo. Savivaldybė pateikė skundą Kasaciniam teismui.
Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Jūratė Garčinskaitė politikus informavo, kad lapkričio 22 dieną skundas buvo priimtas, jau sudaryta teisėjų kolegija, o bylos nagrinėjimas numatytas ateinančių metų sausio viduryje.
Laukimu gyvena ne tik Savivaldybės administracija, bet ir plungiškiai, kurie turi važiuoti aplinkkeliais, nors darbai sankryžoje nevyksta.
Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis, galima sakyti, uždegė mažą švieselę tunelio gale. Posėdyje jis patvirtino, kad ieškoma būdų, kaip pašalinti žmonių patiriamus nepatogumus. Planuojama sankryžoje pakloti pagrindą ir laikiną dangą. Tada paleisti eismą, žinoma, ne žiedu, o kaip buvo anksčiau.
„Bent jau taip žiemą išspręsime pravažiavimo problemą“, – teigė specialistas.
Penktadienį miesto seniūnas Gintaras Domarkas „Plungę“ informavo, kad sankryžoje asfalto danga jau paklota. Jeigu viskas vyks taip, kaip suplanuota (pastatyti kelio ženklai, sutvarkyti pakraščiai ir kt. – aut. past.), tikimasi sankryžą atidaryti trečiadienį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kur dingo pagarba žmogui? (0)

Na, štai – išsirinkome naują Prezidentą. Nors visa Lietuva pasisakė už jį, viešoje erdvėje nestinga komentatorių, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar patiko šiemetinė Miesto šventė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas