Auga mokestis už vaikų priežiūrą darželiuose vasarą

Parašė: „Plungės“ inf. 2019-05-02

Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas aptarė, kaip bus organizuojamas lopšelių-darželių darbas vasarą. Sprendimas šiuo klausimu buvo priimtas dar vasarį, bet dabar jis grąžintas derinti iš naujo – siūloma keisti vaikų priežiūros mokesčio dydį – iki 30 eurų per mėnesį.
Kaip minėjo klausimą pristačiusi Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Dangirutė Vaškienė, poreikis darželiams dirbti per vasarą yra labai didelis. Planuojama, kad liepos–rugpjūčio mėnesiais Plungės miesto darželiuose (esantys kaimuose bus uždaryti) iš viso veiks 33 grupės. „Poreikis tikrai yra didžiulis, net 1,5 karto viršija galimybes“, – informavo vyr. specialistė. Kaip buvo išspręsta ši problema? Pasirodo, tėvai, norintys savo mažuosius per vasarą vesti į darželį, privalėjo iš darboviečių pristatyti pažymas, įrodančias, kad liepos ir rugpjūčio mėnesiais jie tikrai dirbs.
„Kad nebūtų taip, jog tėvai atostogauja, bet vaikas vis tiek yra vedamas į darželį“, – paaiškino Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis.
Vedėjas taip pat akcentavo, kad pasitaikė atvejų, kai kaimuose ikimokyklines įstaigas lankantys vaikai per vasarą buvo nukreipti į miesto darželius. Bet tokių atvejų būta nedaug – keli.
Dar vasarį Savivaldybės tarybos patvirtintame sprendime dėl darželių darbo per vasaros atostogas nurodyta, jog mokestis už vieną mėnesį bus 20 eurų. Dabar siūloma jį kilstelėti – iki 30 eurų nepriklausomai nuo lankomų dienų skaičiaus. Specialistų tikinimu, tai nėra didelė suma. Esą aplinkiniuose rajonuose vasarą darželiai arba išvis uždaromi, arba mokestis yra kur kas didesnis, kai tėvai dengia visas išlaidas, susijusias su šių įstaigų darbu vasarą. Leista suprasti, jog mūsiškiai tėveliai kaip ir neturėtų skųstis dėl kiek išaugusio mokesčio.
Apskaičiuota, kad tam, jog tėvams būtų sudarytos sąlygos palikti savo atžalas darželiuose vasarą, papildomai iš Savivaldybės biudžeto reikia skirti 26,1 tūkst. Eur, iš mokymo lėšų – 30,3 tūkst. Eur. Tėvų sumokėtas mokestis bus skiriamas darbuotojų darbo užmokesčiui iš dalies apmokėti.
Taip pat pastebėta, kad organizuojant darželių darbą vasarą susiduriama ir su kita bėda – niekas nenori dirbti. Auklėtojos, kaip žinoma, turi teisę atostogauti du mėnesius.
Naujam vaikų priežiūros darželiuose vasarą mokesčiui pritarė ir Savivaldybės taryba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šalin internetą ir marš į mišką (0)

Vasara skaičiuoja paskutiniąsias dienas. Netrukus vietą ji užleis margaspalviam rudeniui. Žvelgiant iš vienos pusės, lyg ir […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas