„Auksinis feniksas“ – Plungės simfoniniam orkestrui

Parašė: Parengta pagal LKCA ir Plungės kultūros centro inf. 2017-12-01

Lapkričio 27 dieną Vilniaus rotušėje surengtoje iškilmingoje ceremonijoje Lietuvos kultūros centrų asociacija (LKCA) „Auksiniais feniksais“ apdovanojo kultūrai nusipelniusius asmenis ir kolektyvus. Džiugu, kad tarp įvertintųjų – ir Plungės kultūros centro simfoninio orkestro vadovai Ieva ir Paulius Lygnugariai. Jiems atiteko nominacijos „Geriausi metų kultūros ir meno kūrėjai“ skulptūrėlė.
„Auksinis feniksas“ – ypač svarus ir vienas reikšmingiausių apdovanojimų kultūros srityje. Renkami penkių nominacijų – „Metų kultūros rėmėjas“, „Metų kultūros politikas“, „Geriausias metų kultūros centro partneris“, „Geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas“, „Geriausias metų kultūros centro vadovas“ – laimėtojai.
Kaip sakė LKCA prezidentas, Klaipėdos universiteto Menų akademijos docentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, pagrindinis apdovanojimų tikslas – pagerbti fizinius ir juridinius asmenis, nusipelniusius šalies kultūros kūrimui, regionų kultūros ir meno plėtrai, išskirti naujas idėjas, skatinti įvairių sričių bendradarbiavimą, įvertinti visus visuomenės sektorius už nuoširdžią pagalbą ir bendrystę kultūros srityje.
Šiemet pasiūlyta daugiau nei 50 pretendentų į „Auksinius feniksus“. Tai Seimo nariai, merai, verslo organizacijos, universitetai, žiniasklaidos atstovai, kultūros strategai, vadybininkai, meno kolektyvų vadovai, profesionalūs menininkai, nevyriausybinių organizacijų nariai. Tarp pretendavusiųjų buvo ir mūsų Savivaldybės atstovų: Plungės kultūros centro liaudies šokių ir dainų kolektyvo „Suvartukas“ meno vadovė Ilona Baltikauskaitė, simfoninio orkestro vadovai I. ir P. Lygnugariai, Žemaičių Kalvarijos kultūros centro direktorė Rima Jokubauskienė, Žemaitijos nacionalinis parkas ir UAB „Strategas“.
Iškilmingos ceremonijos dalyvius pasveikino LKCA prezidentas R. Matulis. Jis pasidžiaugė inovatyvia šalies kultūros centrų veikla, jų kūrybingais ir talentingais darbuotojais, vis modernėjančiomis įstaigomis ir daugybe gerų žmonių, kurie dirba ir kuria kartu su kultūros centrais.
Susirinkusiuosius pasveikino ir parlamentaras, Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.
Koncertavo valstybinis choras „Vilnius“, diriguojamas Arūno Dambrausko, Artūro Anusausko vadovaujama instrumentinė grupė, dainininkas Marius Turlajus ir plungiškis saksofonininkas Martynas Razgus.
Kaip minėjome, I. ir P. Lygnugariams atiteko nominacija „Geriausi metų kultūros ir meno kūrėjai“. Apdovanojimą plungiškiams įteikė Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas profesorius Petras Vyšniauskas. „Geriausio kultūros centro partnerio“ nominacija skirta Andriui Daciui – Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkui, o „Metų kultūros rėmėjo“ – ūkininkams Audronei ir Albinui Kisieliams iš Panevėžio rajono. „Metų kultūros politiku“ paskelbtas Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis. Nominacijos „Geriausias metų kultūros centro vadovas“ skulptūrėlė įteikta Utenos kultūros centro direktorei Astai Motuzienei.
„Auksinį feniksą“ laimėjusius plungiškius sveikino Savivaldybės meras Audrius Klišonis, jo patarėjas Mantas Česnauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vida Saukalienė.
Simfoninis orkestras yra vienas jauniausių Plungės kultūros centro meno kolektyvų, bet savo veikla užsiima itin aktyviai ir jau yra spėjęs paruošti ir pristatyti klasikinės, populiariosios ir sakralinės muzikos programas, koncertuoti drauge su pripažinimą pelniusiais muzikais, operos solistais, dalyvauti įvairiuose koncertuose, projektuose, surengti koncertinį turą Ispanijoje.
I. ir P. Lygnugariai džiaugėsi garbingu apdovanojimu, dėkojo už pasitikėjimą ir sudarytas galimybes kurti ir sumanymus realizuoti regione.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas