„Autobusiukas spėjo „prašokti“, o aš – ne“

Parašė: Luka SAULIENĖ 2017-10-13

Spalio 9-ąją Plungės rajono apylinkės teismas išnagrinėjo eismo nelaimės baudžiamąją bylą. Kaltinamųjų suole sėdėjo telšiškis Petras Arys (g. 1946 m.), sukėlęs avariją, kurios metu trims žmonėms buvo nesunkiai sutrikdyta sveikata.
Anksčiau su teisėsauga reikalų neturėjęs P. Arys buvo kaltinamas tuo, kad šių metų sausio 30-ąją, apie 9.45 val., kelio Plungė–Vėžaičiai 14-ajame kilometre, neįsitikinęs, kad saugu, automobiliu „Toyota Corolla“ lenkė sunkvežimį „Iveco“ ir susidūrė su priešpriešiais atvažiuojančia „Toyota Auris“. Nesunkų sveikatos sutrikdymą patyrė telšiškio žmona R. A., „Toyotos Auris“ vairuotojas J. Š. ir keleivė L. Š.
Prieš pradedant nagrinėti bylą iš esmės, P. Arys teismui pateikė J. Š. ir L. Š. pasirašytą raštą, kad avarijos kaltininkas patirtą žalą atlygino ir jie jam pretenzijų nebeturi. Suprantama, sutuoktiniui pretenzijų neturėjo R. A.
Kaltinamasis teigė, kad jis su nukentėjusiaisiais susitaikė, tačiau to rašte nebuvo nurodyta, tad byla išnagrinėta sutrumpinto proceso tvarka.
Savo kaltę pripažinęs P. Arys teisme pasakojo, kad link Vėžaičių važiavo sunkvežimis, mikroautobusas ir jis su „Toyota Corolla“. Kelias buvo tiesus. Vyras esą pasižiūrėjęs, ar priešais niekas neatvažiuoja. Sunkvežimį pradėjo lenkti mikroautobusas, tad iš paskos lenkė ir jis. , , – prisiminė kaltinamasis.
P. Arys sakė po smūgio paskambinęs sūnui ir pranešęs, kad pateko į eismo įvykį, o kas toliau buvo, nelabai prisimenąs. Paklaustas teisėjo, ar pats buvo sužalotas, telšiškis neslėpė, kad jam kliuvo daugiausia. Iš sulamdytos mašinos jį ištraukė ugniagesiai.
Teisiamasis tvirtino, kad automobilį vairuoja nuo 1980-ųjų ir per visą šį laikotarpį nebuvo nei baustas, nei eismo įvykį sukėlęs.
Dar gulėdamas ligoninėje telefonu avarijos kaltininkas bendravo su nukentėjusiaisiais J. Š. ir L. Š. Vėliau tyrėja informavo, kad jie norėtų susitikti. „Nuvažiavome su sūnumi. Aš jiems atlyginau žalą. Paspaudėme vieni kitiems rankas ir susitaikėme“, –
dėstė P. Arys.
Sakydama baigiamąją kalbą prokurorė akcentavo, kad telšiškis padarė nusikaltimą iš neatsargumo, sunkinančių aplinkybių nenustatyta, o lengvinančios – gailisi, atlygino nukentėjusiems asmenims žalą. Tad, valstybinės kaltintojos manymu, teisiamasis turėtų būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės susitaikius.
Su tokiu prokurorės siūlymu sutiko ir teismo posėdyje dalyvavusi R. A. O kaltinamasis dar kartą pabrėžė, kad labai gailisi dėl savo neatidumo.
Nuosprendis bus paskelbtas spalio pabaigoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Su kokia nuotaika žengiate į 2019-uosius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas