Beviltiškų skolų TRATC-ui taryba nurašyti kol kas neleido

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-04-06

Kovo 29 dieną, artėjant Velykoms, vyko 36-asis Rietavo savivaldybės penktojo šaukimo tarybos posėdis. Darbotvarkė pasitaikė visai nešventiška: vietos politikai turėjo aptarti 30 klausimų. Darbo nemažai. Tiesa, posėdžio pabaigoje laukė ir maloni akimirka: meras Antanas Černeckis visų kolegų vardu gėlių puokštę ir atminimo dovanėlę įteikė 60 metų jubiliejų mininčiam tarybos nariui Juozui Barsteigai.
Nesutiko nubraukti skolų
Posėdis prasidėjo klausimu dėl skolų pripažinimo beviltiškomis ir jų nurašymo. Į Rietavo savivaldybės tarybą su tokiu prašymu kreipėsi uždaroji akcinė bendrovė Telšių regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC).
Kaip žinoma, TRATC-as administruoja vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir jų tvarkymą visoje Telšių apskrityje. Bendrovė Rietavo savivaldybės tarybai pateikė sąrašus rinkliavos mokėtojų, kurių skolos daliai (2018 m. sausio 1 d.) suėjo senaties terminas ir pagal galiojančius įstatymus jos išieškoti nebegalima. Šis terminas sukako už laikotarpį nuo 2011 m. sausio 1 d. iki 2012 m. gruodžio 31 d.
Kaip paaiškino TRATC-o Rinkliavos skyriaus vedėjas Antanas Vaišnoras, tokia situacija susidarė dėl to, kad dar 2011 metais Telšių regiono atliekų tvarkymo centro valdybos sprendimu buvo nustatyta per didelė teisminio išieškojimo riba, kurią sudarė 1 000 litų, ir tik 2013-ųjų pradžioje ji fiziniams asmenims sumažinta iki 200 Lt, juridiniams – iki 500 Lt. „Nustatyta neproporcingai didelė riba pradėti teisminį skolos išieškojimą sudarė sąlygas pasibaigti priverstiniam skolų išieškojimo senaties terminui“, – kalbėjo bendrovės atstovas.
Rietavo savivaldybėje gyvenančių žmonių beviltiškos skolos TRATC-ui sudaro beveik 8 tūkst. eurų. Sąraše – 225 skolininkai.
Savivaldybės tarybos nariai nesutiko lengva ranka nubraukti šių skolų. Dar daugiau – kaip reikiant išreiškė nepasitenkinimą susidariusia padėtimi, ypač išgirdę dar vieną A. Vaišnoro prašymą – įpareigoti seniūnijas bendradarbiauti su Telšių regiono atliekų tvarkymo centru padedant sutikslinti įsiskolinusių gyventojų sąrašus, taip pat joms patikėti raginti skolininkus susimokėti.
„Savivaldybės taryba yra priskyrusi jums šią funkciją (skolų išieškojimo – aut. past.) vykdyti. Kodėl nėra dirbama taip, kaip turi būti? Ar čia tarybos problema? Bendrovės valdyba turi spręsti tuos klausimus. Beviltiškas skolas turbūt reiks padengti iš Savivaldybės kišenės, nes jūs greičiausiai neturėsite iš kur“, – retoriškai klausė nepatenkintas meras A. Černeckis.
Politikai stebėjosi, kaip
TRATC-as net iš veikiančių įmonių nesugeba išreikalauti skolos už suteiktas paslaugas, nesuskaičiuoja „mirusių sielų“, t. y. netvarko pačių elementariausių dalykų. „Dabartinė bendrovės administracija nesugeba dirbti savo darbo, tai jos bėdos“, – manė ir tarybos narys Jonas Eugenijus Bačinskas.
TRATC-o atstovas dar bandė posėdžiautojams teisintis dėl esą gerų specialistų, ypač teisininko, trūkumo bendrovėje, didelio darbo krūvio, tačiau tai politikų neįtikino beviltiškomis įvardytas skolas nurašyti. Sprendimas nepriimtas, nuspręsta šį klausimą dar kartą svarstyti kitame posėdyje. „Veiksmas (dėl skolų išieškojimo – aut. past.) vyksta, bet jis nepakankamas“, – reziumavo meras A. Černeckis.
Administracijoje bus dar vienas kontrolierius
Kitų darbotvarkės klausimų svarstymas praėjo be didesnių diskusijų, pritarta visiems pateiktiems sprendimų projektams.
Vieningai nuspręsta, kad nuo balandžio 1 dienos Rietavo savivaldybės administracijoje turėtų atsirasti dar vienas kontrolieriaus etatas. „Aštuoniolika metų mūsų reikalauja įsteigti antrą etatą, nebegalime niekur trauktis. Turėti dar vieną specialistą tikrai būtų logiška“, – tikino Savivaldybės vadovas.
Spręsta ir dėl dar dviejų administracijos darbuotojų darbo, tiksliau – jų atlyginimų. Nuo balandžio padidėti turėtų Savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Dičiūno alga. Jam nustatyta 25 proc. priemoka ir 18 proc. priedas už stažą. Administracijos direktoriaus pavaduotojo Antano Aužbikavičiaus atlyginimas taip pat didės: 25 proc. priemoka ir 27 proc. priedas. „Jų darbo krūvis didelis. Darbuotojų algos kilo, o administracijos vadovų – ne“, – darbo užmokesčio didinimo motyvus vardijo A. Černeckis.
Pritarta mokesčio lengvatai ir paskolos ėmimui
Lengvai politikų rankos „už“ kilo ir svarstant klausimą dėl šiųmetės žemės nuomos mokesčio lengvatos uždarajai akcinei bendrovei „Rietuva“ už komercinės paskirties žemės sklypą (7,6413 ha), esantį Rietave, Vatušių g. 6A. Nuspręsta šiais metais įmonę nuo mokesčio atleisti visais 100 proc., 2019 m. – 50 proc., 2020 m. – 30 proc. „Tokia yra mūsų verslo skatinimo priemonė, kai neseniai įsteigtoms įmonėms suteikiame žemės nuomos mokesčio lengvatą“, – sprendimą paaiškino meras.
Taryba pritarė Rietavo savivaldybės planams paimti iki 260 tūkst. eurų paskolą dešimčiai metų. Pinigai reikalingi Savivaldybei prisidėti prie investicinių projektų, vykdomų ES ir kitos tarptautinės paramos pinigais. Paskola būtų grąžinama iš Savivaldybės savarankiškosioms funkcijoms vykdyti skirtų lėšų – 151,9 tūkst. Eur, ir iš specialiosios tikslinės dotacijos, skirtos vietinės reikšmės keliams (gatvėms) tiesti, rekonstruoti, taisyti, prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti, lėšų – 108,1 tūkst. Eur. „Mūsų Savivaldybės bendra skola atrodo neprastai, tik skolinimosi limitai yra sumažėję. Ar suteiks mus dar šią paskolą?“ –
svarstė A. Černeckis.
„…visur gyvena žmonės, ne tik didmiesčiuose“
Meras posėdžio pabaigoje tarybos nariams pristatė, kokia šiuo metu savivaldybėje yra bendra situacija, papasakojo apie savo dalyvavimą kovo 15–16 dienomis Palangoje vykusiame Regioninės politikos pavasario forume.
Į Regioninės politikos pavasario forumą susirinko Europos Komisijos ir Europos regionų komiteto atstovai, Lietuvos Seimo nariai, dalyvavo keturių mūsų šalies ministerijų ministrai, viceministrai, daugiau nei 30 merų, savivaldybių administracijų atstovai, verslininkai ir ekspertai iš kaimyninių šalių. Regioninė politika sulaukia įvairių vertinimų ir plėtros siūlymų.
A. Černeckis akcentavo, jog vis dėlto svarbiausia mintis turi būti ta, kad visur gyvena žmonės, ne tik didmiesčiuose. „Siūlau niekada to nepamiršti, ypač formuojant regioninės politikos kryptis ir regionų vystymo idėjas. Dirbkime kartu, nepriklausomai nuo partinės priklausomybės“, – ragino jis.
Apie investuotojus ir interesų deklaravimą
Savivaldybės vadovas kalbėjo ir apie būtinybę pritraukti investuotojų į Rietavą, apie mieste atlaisvėjusias dar vienas 2,5 tūkst. kv. m patalpas (kolegijai priklausęs 2 korpusas), kurios galėtų būti patrauklios verslininkams.
Meras kolegoms priminė apie prievolę deklaruoti pajamas, turtą, taip pat viešuosius ir privačius interesus. Kaip jis paaiškino, „kad nebūtų nemalonumų vėliau“.
Informacijai ir paklausimams išsekus, atėjo eilė maloniems dalykams: politikai pasveikino 60 metų sukaktį minintį Savivaldybės tarybos narį J. Barsteigą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kai pakyla temperatūra (0)

Panašu, kad pavasaris įgauna pagreitį – lauko termometrai fiksuoja vis aukščiau kylančius laipsnius. Malonu… Jei kalbėsime […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas