Biudžete numatyta daugiau pinigų socialinėms reikmėms ir savivaldybininkų atlyginimams

Parašė:  2018-02-13

Pirmasis šiais metais Rietavo savivaldybės tarybos posėdis pradėtas sveikinimais. Kolegų vardu gėlių puokštę jubiliejaus proga Vilijai Razmienei įteikė ir dvasinės šilumos, žmonių supratimo, sveikatos palinkėjo meras Antanas Černeckis ir vicemeras Jonas Eugenijus Bačinskas.
Nuostolius kompensuos
Nors darbotvarkė posėdžiautojų laukė ilga, pradžioje balsavimas ėjo sklandžiai – lyg sviestu pateptas. Vienbalsiai, nekeliant jokių klausimų, pritarta Rietavo savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos 2017 metų ataskaitai, patvirtintos Nevyriausybinių organizacijų, Smulkiojo ir vidutinio verslo, Žemės ūkio rėmimo programų lėšų panaudojimo ataskaitos už praėjusius metus.
Nuomonės šiek tiek išsiskyrė priimant sprendimą iš dalies – 20 765,96 euro – kompensuoti uždarosios akcinės bendrovės Rietavo komunalinio ūkio nuostolius, patirtus administruojant daugiabučių namų renovaciją.
Tarybos nariui Juozui Barsteigai pasidomėjus, kaip susidarė tokia nemaža suma, meras kalbėjo, kad jau pavedant įmonei administruoti renovaciją buvo aišku, kad tai bus nuostolinga veikla. „Važinėjimas į mokymus, projektų derinimas, įmonių neatsakingas darbas (broko taisymas, bankrotai), užsitęsusi renovacija – patirtus nuostolius įmonė pagrindžia dokumentais. Galėjome samdyti administratorių iš kitur, bet tai būtų kainavę dar daugiau“, –
maždaug taip aiškino situaciją A. Černeckis.
Socialdemokratams Vytautui Blažaičiui ir Virginijai Jakavičienei iš vietos replikuojant, kad nuostolius turėtų atlyginti kaltininkai, Savivaldybės vadovas tarstelėjo, jog nedaug galimybių būtų atgauti pinigus iš bankrutavusių rangovų.
Priimant sprendimą, 14 tarybos narių balsavo „už“, abu socialdemokratai susilaikė.
Gimnazijoje sargą pakeis apsaugos sistema
Tverų gimnazijoje nuo kovo 1 dienos naikinamas naktinio sargo etatas, nes bus įdiegta apsaugos signalizacija ir sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros. Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejui skiriamas 1 pagalbinio darbininko etatas parkui, skverui ir viešosioms erdvėms prižiūrėti ir tvarkyti. Rietavo socialinių paslaugų centre sumažinama 2,6 etato (mažinama 5,6 etato projektinei veiklai ir didinami 3 etatai socialinių darbuotojų padėjėjų), o Rietavo atvirame jaunimo centre didinama 0,5 etato užimtumo specialistui.
Dėl šių pokyčių teko patvirtinti pasikeitusį Savivaldybės biudžetinių įstaigų etatų skaičių – 227,144.
Valstybės atkūrimo šimtmetį nori švęsti oriai
Rietavo savivaldybės 2018 metų biudžeto planą (pajamos – 7 410 426 eurai, asignavimai – 7 283 063 eurai) pristatė Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas.
Socialdemokratą V. Blažaitį nustebino, kad kultūrai (renginiams organizuoti) papildomai skiriama 12 000 eurų. „Ar tai nėra per didelė našta mūsų biudžetui?“ – klausė politikas.
Meras A. Černeckis kolegai atsakė, kad tai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir kitiems renginiams skirta suma. „Brangu, bet kai pabandai skaičiuoti, pamatai, kad pigiau neišeina. Tiek garsas, tiek vaizdas, tiek efektai ir atlikėjai dabar eurais kainuoja tiek, kiek anksčiau atsieidavo litais. Sudaryta programa, surašytos sąmatos. Galima smulkiai įsigilinti, kur išleidžiami pinigai. Paprastai Mykolinėms ieškome rėmėjų, bet Vasario 16-ąją eiti per verslo žmones ištiesus ranką ir prašyti nepadoru. Norisi oriai švęsti“, – tvirtino Savivaldybės vadovas.
Konservatorius J. Barsteiga buvo kitos nuomonės nei V. Blažaitis: „Jeigu kultūrai neskiriame, kam mums tada iš viso šito reikia. Yra ne tik Vasario 16-oji, yra tremties, rezistencijos datos, Liepos 6-oji, ir visas jas pažymėti reikia. Ir visoms būtina skirti lėšų.“
Padiskutavus renginių tema, biudžeto planas patvirtintas vienbalsiai.
Meras A. Černeckis pasidžiaugė, kad biudžetas socialiai orientuotas – daug lėšų numatyta socialinėms reikmėms. Daugiau pinigų skirta ir atlyginimams (didėja Savivaldybės darbuotojų algos), pirkimams.
Bandė prisiminti, kodėl nuspręsta tvarkyti būtent Pamiškės gatvę
Posėdžiautojai pritarė, kad Plungės rajono savivaldybės taryba vykdytų uždarosios akcinės bendrovės Telšių regiono atliekų tvarkymo centro veiklos audito atlikimo paslaugos viešąjį pirkimą, įsipareigodami iš Savivaldybės biudžeto tam skirti lėšų – 6 proc. nuo bendros pirkimo vertės.
Rolandas Aglinskas atleistas nuo nekilnojamojo turto mokesčio už administracinės paskirties patalpas, esančias Pramonės g. 3-1, Rietave, nes naudoja jas kaip gyvenamąsias.
Didžiausios tą dieną diskusijos vyko svarstant siūlymą įtraukti projektą „Rietavo miesto Pamiškės gatvės techninių parametrų gerinimas“ į Telšių regiono integruotą teritorijų vystymo programą.
„Kodėl būtent šią gatvę? – domėjosi V. Razmienė. – Ankstesniame posėdyje buvo kalbama, kad numatomi investuotojai. Ar jie atsirado?“
Savivaldybės administracijos direktorius V. Dičiūnas nebuvo kalbus: „Dėl investuotojų neatsakysiu. Jie buvo. Ar dirbs – kitas klausimas. Buvome sudėlioję prioritetus. Pamiškės gatvė tame sąraše pirmoji.“
Kalbas, kad Pamiškės gatvę reikia sutvarkyti pirmiausia, nes ateina investuotojai, prisiminė ir V. Jakavičienė.
J. E. Bačinskas teigė, kad gatvės tvarkymas į prioritetinių darbų sąrašą buvo įtrauktas dar prieš pasirodant investuotojams, kurie žvalgėsi vietos spaustuvei. Anot vicemero, kuris sakė nežinąs tolesnių vilniečių planų, investuotojų atėjimas buvo tik papildomas veiksnys.
V. Blažaitis stebėjosi, kad pasirinkta tvarkyti gatvę, kurioje tiek nedaug namų valdų. „Kad remontuoti reikia, tai tikrai, bet ar nėra kitų gatvių, kur daugiau žmonių gyvena?“ – svarstė politikas.
Galiausiai sprendimas priimtas: 12 narių balsavo „už“, 3 susilaikė.
Pamiškės gatvėje namą besistatantis meras A. Černeckis nuo klausimo svarstymo nusišalino.
Biudžetininkų skaičius auga
Padidintas Savivaldybės administracijos tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičius.
Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriuje įsteigiamas vienas naujas etatas. Kaip nurodė V. Dičiūnas, įgyvendinama daug projektų, tad reikia žmogaus, galinčio juos administruoti. Naujas specialistas dirbs ne tik su projektais, bet ir su viešaisiais pirkimais.
Daugėduose numatoma įdarbinti žmogų, kuris tvarkys seniūnijos teritoriją.
Kvietė švęsti valstybės atkūrimo šimtmetį
Klausimams išsekus, meras A. Černeckis pakvietė visus švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, papasakojo apie Rietave Vasario 16-ąją vyksiančius renginius.
Savivaldybės vadovas taip pat informavo kolegas, kad kitas tarybos posėdis vyks antroje kovo pusėje.
Kaip niekad daug klausimų ir net padėkų turėjo tarybos nariai.
Janina Drevinskienė senjorų vardu dėkojo miesto seniūnui Petrui Lengveniui, kuris padeda išspręsti jiems iškylančius klausimus.
J. Barsteiga klausė, kaip Savivaldybė ketina spręsti problema, kai žmonės, išsinuomoję iš Savivaldybės patalpas pastate Plungės g. 18 ir įsirengę jose kosmetikos saloną, negauna iš visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos leidimo dėl to, kad patalpos yra gyvenamosios paskirties.
Meras A. Černeckis nurodė, kad tokia situacija susidarė aplinkos ministrui išleidus tvarkos aprašą: „Keista, kad pagal šią tvarką odontologas gyvenamosiose patalpose gali užsiimti savo veikla, o kosmetologijos kabinetas ar kirpykla – ne. Prašiau Seimo nario tai išsiaiškinti, pasidomėti, ar aprašas bus taisomas. O mes ieškosime būdų pakeisti patalpų paskirtį.“
V. Razmienė domėjosi, ar Daugėdų kaimo gyventojai gali tikėtis Gudalių gatvės rekonstrukcijos. Jai paaiškinta, kad iš tikslinių lėšų vargu ar bus finansuojamas tvarkymas gatvės, kuria pravažiuoja per dieną gal dešimt mašinų. Bet, kaip sakė meras, reikia daryti projektą ir galbūt kitais metais atlaisvėjus lėšų, kurios naudojamos prisidėti prie projektų, būtų galima pradėti po gabaliuką remontuoti.
„Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos direktoriaus pavaduotojo konkursas paskelbtas, o vadovo – ne. Kodėl?“ – teiravosi Mindaugas Litvinas.
Meras politikui atsakė, kad direktoriaus konkursas neseniai buvo paskelbtas. Problema kita – kreipiasi žmonės, kuriems trūksta kompetencijos vadovauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. subinlaižis parašė:

    siūlau Pamiškes gatvę pervadinti į gerbiamo mero A.Černeckio vardo gatvę,naudokitės proga kol daugumoje Jūsų partija,vėliau gali būti vėlu,

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas