BMW vairuotojas buvo nusiteikęs „gyvas nepasiduoti“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-06-07

Paskutinės gegužės mėnesio dienos įvykiai buvo tarsi iš filmo: su įjungtais garso signalais ir švyturėliais lekiantys policijos ekipažai, o priešakyje stoti nė neketinantis automobilis BMW. Šiek tiek po pietų Klaipėdos rajone prasidėjusios bėglio gaudynės persikėlė į Rietavą ir užsibaigė Plungės rajone.
Kaip rašoma Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime, gegužės 31-ąją, apie 13.40 val., bendruoju pagalbos telefonu buvo pranešta, kad nuo Klaipėdos link Kauno pavojingai manevruodamas važiuoja automobilis BMW 520i, tad jo vairuotojas gali būti neblaivus.
Netrukus nurodyta mašina buvo pastebėta kelyje Kryžkalnis–Rietavas–Vėžaičiai. Ties Endriejavu policija BMW bandė stabdyti, tačiau prie jo vairo sėdintis vyrukas stoti nė nemanė ir tik padidinęs greitį nulėkė.
Gavę budėtojo pranešimą apie nestojantį automobilį, Rietavo policijos komisariato pareigūnai BMW pasitiko ties Rietavo seniūnijos Patyrio kaimu. Tačiau vairuotojas, pamatęs pareigūnų transporto priemonę, padidino greitį ir nuvažiavo link Rietavo miesto. Policininkams neliko nieko kito, kaip vytis bėglį.
Kadangi BMW pasuko link Kulių, į pagalbą buvo pasikviesti plungiškiai kolegos. Apie pusvalandį, o gal ir ilgiau, pažeidėją vijosi trys tarnybiniai automobiliai – du Plungės rajono policijos ir vienas Rietavo policijos, dar du tarnybiniai automobiliai blokavo kelius, kad bėglys negalėtų sprukti toliau.
BMW vairuotojas greičiausiai tikėjosi pasislėpti nuo persekiojančių pareigūnų, jei atitrūkęs įvažiuos į kokią sodybą. Taip ir padarė – Nausodžio seniūnijos Varkalių kaimo Sodo gatvėje įsuko į kiemą. Tik pasislėpti nespėjo. Vienas Rietavo policijos komisariato tyrėjas, iššokęs iš tarnybinės mašinos, pribėgo prie bėglio automobilio ir pabandė atidaryti dureles. Niekas nesitikėjo, kad BMW vairuotojas nusiteikęs, kaip sakoma, „gyvas nepasiduoti“ ir kad nieko nepaisydamas važiuos toliau. Automobilis priekine dalimi kliudė pareigūną. Smūgio būta nemenko – policininkas per variklio dangtį buvo nusviestas ant žemės. Nepaisant to, pareigūnas šoko į tarnybinę mašiną ir toliau su kolegomis vijosi bėglį.
Kur tikėjosi nuvažiuoti pažeidėjas, neaišku, tačiau tolesnė jo kelionė tęsėsi per Nausodžio seniūnijos Kalniškių kaimą link Stalgėnų seniūnijos Milašaičių kaimo. Kad ir koks buvo vairuotojo planas, jis žlugo: čia dulkėtame žvyrkelyje bėglys buvo „užlaužtas“ – atkirsti visi galimi keliai. Nebeturėdamas kur sprukti, BMW nuvažiavo nuo kelio ir baigė savo kelionę. Prieš vairuotoją buvo panaudoti kovos imtynių veiksmai, jam uždėti antrankiai.
Sulaikius nuo policijos bėgusį 1984 m. gimusį rietaviškį, apžiūrėtas jo mašinos salonas. Ant priekinės keleivio sėdynės mėtėsi alkoholinio gėrimo butelis. Vyrukas akivaizdžiai buvo apsvaigęs, tačiau tikrintis blaivumą alkoholio matavimo prietaisu atsisakė, tad buvo nuvežtas į Plungės ligoninės priėmimo skyrių, kur paimtas kraujo mėginys. Pažeidėjas uždarytas į areštinę. Beje, jis jau yra praradęs vairuotojo pažymėjimą už vairavimą esant neblaiviam.
Laimė, kad Varkaliuose partrenktas pareigūnas nebuvo rimtai sužalotas. Jam ligoninės priėmimo skyriuje nustatyti daugybiniai kūno sumušimai, kraujosruvos ir nubrozdinimai. Išleistas gydytis ambulatoriškai. Kitą dieną kalbintas Rietavo policijos komisariato viršininkas Marius Vaičikauskas „Plungei“ sakė, jog tyrėjas jaučiasi gerai, yra darbingas.
Rietaviškio bėglio atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnį (kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas), 286 straipsnį (pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui) ir 243 straipsnį (vengimas atlikti su laisvės atėmimu nesusijusias bausmes arba baudžiamojo poveikio priemones).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas