Boulingas – sportinės aistros, puiki nuotaika

Parašė:  2009-04-03

Baigėsi du mėnesius trukęs rajono bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių boulingo turnyras, kurį organizavo Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, finansavo UAB „VVARFF“. Laimėtojams išdalinti apdovanojimai, dar dalinamasi varžybų metu patirtais įspūdžiais. Pasidomėjome, kaip pirmą kartą surengtą moksleivių boulingo turnyrą vertina rajono vadovai, jo organizatoriai, mokytojai.

„Porto“ pramogų centro direktorius 
Vainius Valauskis
:
– Pirmąkart organizuotame turnyre dalyvavo 129 komandos, 516 mokinių. Vienos mokyklos itin susidomėjo šiuo renginiu, kitos – ne. Aktyviausiai dalyvavo Plungės Senamiesčio ir Žemaičių Kalvarijos vidurinės, Akademiko Adolfo Jucio, Stanelių pagrindinės mokyklos. Pasidomėjus, kodėl kai kurios nedalyvavo, viena iš priežasčių paminėta, jog turnyras vyko po pietų, dar nesibaigus pamokoms. Dėl to, kad palydėtų į varžybas keletą savo auklėjamųjų klasių žaidėjų, mokytojai nenorėjo praleisti savo dėstomųjų dalykų pamokų kitose klasėse. Kiti rado išeitį, pavyzdžiui, Akademiko Adolfo Jucio mokyklos visų jaunesniųjų paralelių klasių mokinius atlydėdavo kūno kultūros mokytojas. Dar kitus – atveždavo ir po varžybų išsiveždavo tėvai.
– Ar ketinate ir kitąmet organizuoti mokiniams tokį renginį?
– Tokie turnyrai – ne naujiena. Jie vyksta Vilniuje, Kaune, tik yra mokami. Ar galėsime kitąmet surengti mokiniams nemokamą turnyrą, dabar kol kas sunku pažadėti.
– Jau galima teigti, kad „Porto“ pramogų centras, boulingas Plungėje populiarėja?
– Taip. Dabar sekmadienius paskelbėme Šeimos dienomis, valanda žaisti prie vieno takelio kainuoja tik 29 Lt. Dar viena mūsų pavasarinė akcija – iki 19 valandos darbo dienomis – 19 Lt/val. Kaina – ne vienam asmeniui, o takeliui (patogiausia žaisti keturiems ar penkiems). 
Visą balandžio mėnesį pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 16 iki 19 val. kviečiame pasitreniruoti įmonių kolektyvus – taikoma 50 proc. nuolaida (takelio kaina valandai – tik 9,5 Lt). Gegužę organizuosime įmonių boulingo turnyrą. Apie tai daugiau informuosime vėliau.

 

Nuomonės

Rajono savivaldybės merė 
Elvyra Valerija LAPUKIENĖ:

-Teko užsukti į „Porto“ pramogų centrą, mačiau, kaip mokiniai žaidė, visi buvo labai patenkinti. Tačiau, manau, reikėtų patyrinėti, ar tam buvo pasirinktas tinkamas laikas. Bet vėlgi – kai kurios mokyklos dar dirba dviejomis pamainomis. Gal tai ir buvo derinama, nes nusiskundimų negavome. Mano nuomone, renginys mokiniams įdomus.
Stalgėnų pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Vidas VAGNORIUS:
– „Porto“ pramogų centro, UAB „VVARFF“ vadovams labai dėkojame už tai, kad vienas boulingo takelis buvo skirtas mokytojams. Galėjome pažaisti, savo pavyzdžiu mokiniams parodyti, kaip žaidžiamas boulingas. Juk kai kurie mokiniai pirmą kartą pamatė ir pabandė taip ridenti kamuolius, kad šie pataikytų į kėglius. Mokiniams labai patiko šis žaidimas, sako, dabar ir su tėvais važiuoja taip praleisti laisvalaikio. Po moksleivių turnyro kilo minčių, kad ir kaimų bendruomenės taip galėtų pasivaržyti.

Rajono savivaldybės vicemeras 
Juozas ŠLEPETIS:

– Iš tikrųjų UAB „VVARFF“ vadovo Vilmanto Bučiaus indėlis moksleivių užimtumui paįvairinti – labai didelis. Juolab kad sudaryta galimybė viso rajono kaimuose gyvenantiems mokiniams susipažinti su įdomiu žaidimu, jam skirtoje salėje „Porto“ pramogų centre dalyvauti varžybose. Tai buvo reikalingas renginys.
Savivaldybės administracijos direktorius Albertas KRAULEIDIS:
– Manau, mokiniams naudinga susipažinti su vienokia ar kitokia judria pramoga. Ypač žiemą. Pritarėme, kad būtų organizuotas boulingo turnyras, finansuojamas UAB „VVARFF“, pritartume, jeigu verslininkai pasiūlytų ir baseino ar ledo paslaugas – mokiniams paplaukioti, pačiuožinėti. Šis turnyras reikšmingas ir socialine prasme. Jame galėjo dalyvauti visi mokiniai. Tad tegu jie pripranta prie tokių vietų, kad ir ateityje vieną kitą litą norėtų išleisti ne žalingiems pomėgiams.
Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Rolandas Raibužis:
– Šis turnyras – labai graži UAB „VVARFF“ dovana, šventė rajono moksleiviams. Jis buvo naudingas pažintiniu požiūriu. Tie moksleiviai, kurie dalyvavo, liko patenkinti. Manau, kad ir ateityje mėgs šį žaidimą.

Žlibinų Igno Končiaus pagrindinės mokyklos mokytoja, 5 klasės auklėtoja 
Rita RIAUKIENĖ:

– Buvo labai smagu, mokiniai džiaugiasi, kad galėjo dalyvauti tokiose varžybose ir ypač, kad laimėjo prizinę vietą. Ilgai nelaukę, žadėjome visa klasė važiuoti į „Porto“ pramogų centrą žaisti boulingo, bet, pasitarę su tėvais, nusprendėme šią išvyką surengti po Velykų. Norėtume, kad toks turnyras vyktų ir kitais mokslo metais.
Žemaičių Kalvarijos vidurinės mokyklos mokytojas, 6a klasės auklėtojas Bronius KLEINAUSKAS:
– Pramogos mokiniams visada patinka. Dalyvavusieji patenkinti – dalindamiesi savo įspūdžiais, ir kitus sudomino boulingo žaidimu. Tad balandžio 7-ąją visa klasė išsiruošime į Plungę, į baseiną ir į „Porto“ pramogų centrą pažaisti boulingo. Mokytojų, kurie lydėjome mokinius į turnyrą, ir kitų kolegų nuomone, būtų geriau, kad kitas turnyras, jeigu toks bus organizuojamas, vyktų po pamokų ar atostogų metu.

UAB „VVARFF“ 
generalinis direktorius Vilmantas BUČIUS

– Ar pasiteisino lūkesčiai, organizuojant ir finansuojant moksleivių boulingo turnyrą?
– Mūsų bendrovės tikslas buvo supažindinti jaunimą, ypač – kaimo, su šia sporto šaka. Daugumai miestiečių tai žinomas sportas, tuo tarpu daugeliui rajono mokyklų moksleivių tai buvo didelė šventė. Sportinės aistros, džiugesys, šventinė nuotaika vyravo kiekvieną turnyro dieną. Todėl be galo džiaugiamės, jog dalyvavo ir šauniai pasirodė ne tik miesto, bet ir rajono mokyklos. Moksleiviams tai – dovana ir reta galimybė pažaisti, nes boulingas – brangus sportas.
Labai dėkoju mokytojams, lydėjusiems moksleivius į varžybas, kartu su jais sirgusius už komandos pergalę. Smagu, kad nebuvo pagalvota biurokratiškai: „Ai, čia man papildoma našta, o moksleiviai – jei norės, užsimokės ir pažais patys“. Manau, šitaip nesvarsčiusiems mokytojams su kaupu atlygino plačios ir džiugios dalyvavusių moksleivių akys… Tad labai dėkoju mūsų kolektyvo vardu.
– Kokia finansinė turnyro pusė, kiek tai kainuoja?
– Bendrovė „VVARFF“ šiam turnyrui buvo numačiusi skirti 
10 000 litų. Beje, visos sumos neišnaudojome, nes kelios mokyklos nedalyvavo.
– Ar dar planuojamos kokios akcijos?
– Akcijos rengiamos kiekvieną savaitę. Žinoma, nemokamų turnyrų, kaip buvo moksleiviams, neorganizuojame. Manau, neatlaikytų nei personalas, nei boulingo durys… Na, o mokami turnyrai tarp įmonės darbuotojų, tarp atskirų įmonių vyksta gana dažnai – jiems taikomos specialios kainos.
– Ko norėtumėt palinkėti „Plungės“ skaitytojams?
– 2005 metais Lietuvos rotariadoje Plungės Rotary komanda boulingo čempionate užėmė pirmąją vietą – ir tai įvyko, kai Plungė dar neturėjo savo boulingo klubo. Dabar, manau, atsiveria naujos galimybės garsinti mūsų kraštą ir šioje sporto šakoje. Tad nesnauskim!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas