Dainų šventėje dalyvavo daugiau kaip šimtas rietaviškių

Parašė:  2018-07-11

Meno žmonės tėvynei išaudė dainų ir šokių juostą. Savo fragmentą Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos…“ paliko ir rietaviškiai saviveiklininkai.
Penki Rietavo meno kolektyvai įveikė atranką ir buvo pakviesti dalyvauti valstybės atkūrimo šimto metų jubiliejui skirtoje Dainų šventėje. Pirmieji į sostinę liepos 1 dieną išlydėti „Trepsio“ šokėjai – 17 žmonių. Ansamblis susibūrė 1994 metais. Nuo pat įkūrimo jam vadovauja choreografė Rima Pleškienė. Kolektyvas yra nuolatinis dainų švenčių dalyvis, bet kiekviena išvyka į šį renginį jaudina. Liepos 5-ąją rietaviškiai su lietuviais šokėjais iš viso pasaulio saulės rato ritmu įaudė savo motyvą į šimtmečio juostą.
Tą pačią dieną sostinėje praūžė ir vario audra. Į pučiamųjų orkestrų šėlsmą buvo įsitraukęs Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų orkestras (vadovai Sigitas Saukalas ir Algimantas Krėpšta).
Kartu su jaunaisiais muzikantais (8 dalyviai) liepos 4 dieną į sostinę buvo išlydėti ne mažiau dalyvių skaičiumi gausūs Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos jaunių choras (29 žmonės), vadovaujamas Vilmos Jokubauskaitės, ir choras „Jūrava“ (22 žmonės), vadovaujamas Vytautės Jonuškienės. Liepos 6 dieną jų balsai įsiliejo į vienybe sužydėjusią 12 tūkstančių balsų jūrą.
Į Dainų šventės dalyvių gretas įtraukti ir teatralai. Teatrų dienoje, vykusioje liepos 4-ąją, dalyvavo 100 kolektyvų (1 400 aktorių). Tarp jų – ir Rietavo mėgėjų teatras„Ruoda“ (režisierius Vincas Andriuška). Kolektyvai vaidino Vydūno dramas arba spektaklius pagal jo kūrybą. Diena „Sau, tautai, žmonijai“ buvo skirta ne tik Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, bet ir Mažosios Lietuvos mąstytojo, humanisto, rašytojo Vilhelmo Storostos-Vydūno 150-osioms gimimo metinėms paminėti.
Rietavo meno kolektyvai jau parvažiavo namo. Saviveiklininkai grįžo prie savo įprasto gyvenimo, tačiau įspūdžiai, patirti nuostabioje dainų, muzikos ir šokių šventėje, jų širdyse dar gyvens ilgai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas