„Dainuojančios bitės“ vėl subūrė dainą mylinčius kaimo žmones

Parašė:  2018-06-04

Jau tapo tradicija, kad paskutinįjį gegužės mėnesio šeštadienį į Žlibinų kultūros centrą suvažiuoja Plungės rajono mėgėjų meno kolektyvai – čia vyksta rajoninė dainų šventė „Dainuojančios bitės“. Gegužės 26-oji kaip tik ir buvo ta diena, kai šis renginys sukvietė dainą mylinčius žmones – sulaukta aštuonių ansamblių.
„Dainuojančių bičių“ pradžia mena 1999-uosius metus. Tada Žlibinuose vykusi šventė pirmą kartą sukvietė kaimų kultūros namų mėgėjų meno kolektyvus į bendrą pasidainavimą. Renginio idėja kilo Ritai Banionienei. Buvo metas, kai ši rajoninė šventė vyko Kuliuose ir Narvaišiuose. Pastaruosiuose „Dainuojančios bitės“ organizuotos bene trylika kartų! Kad vokalinių ansamblių susibūrimas gyvuotų, labai stengėsi dabartinė Šateikių kultūros centro direktorė Danutė Šatkuvienė.
2015 metais renginys sugrįžo ten, kur jo ištakos – į Žlibinų kultūros centrą. Nuo to laiko kiekvienais metais „Dainuojančios bitės“ dūzgia čia. Tradicijos nelaužomos – praėjusį šeštadienį kolektyvai vėlgi buvo laukiami Žlibinuose. Susirinkusius dainininkus, kitus renginio dalyvius sveikino kaimo kultūros centro direktorius Žydrūnas Purauskis.
Po renginio Ž. Purauskis pasidžiaugė, kad visi kolektyvai labai atsakingai ruošėsi šventei, atliko įsimintinas dainas, taigi „Dainuojančios bitės“ dar kartą įrodė, jog kaimo žmonės myli dainą ir dalyvaudami ansamblių veikloje jie puikiai leidžia laiką.
Pasveikinti šventės dalyvių atvyko Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas.
„Dainuojančias bites“ šįkart aplankė Kulių kultūros centro Nausodžio skyriaus Prūsalių bendruomenės moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Ritos Džiaugienės. Taip pat dalyvavo to paties Kulių kultūros centro Stalgėnų skyriaus kolektyvas „Trauklapis“ (vadovė Jurgita Latakienė), Žemaičių Kalvarijos kultūros centro vokalinė-instrumentinė grupė (vadovas Andrius Beržonskis), Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Alsėdžių skyriaus mišrus choras „Alsėda“ (vadovė Valda Valužienė), Šateikių kultūros centro vokalinis ansamblis „Saviti“ (vadovė Laima Domarkienė), Šateikių kultūros centro Aleksandravo moterų vokalinis ansamblis (vadovė Algimanta Motužienė). Šventės šeimininkui Žlibinų kultūros centrui atstovavo šios įstaigos moterų vokalinis ansamblis „Melodija“, vadovaujamas Nijolės Puplauskienės, ir Kantaučių skyriaus vokalinis ansamblis, vadovaujamas L. Domarkienės.
Kiekvienas kolektyvas šventei paruošė po dvi dainas. Repertuaras buvo labai gražus. Netrūko įvairiausių melodijų, dainas lydėjo gausūs aplodismentai.
Nutilus gaidoms neskubėta skirstytis. Kolektyvams dėkota už dalyvavimą, jų vadovams įteikti padėkos raštai už bendrystę ir draugystę. Šventę taip pat primins simbolinės korio pavidalo statulėlės.
Žlibiniškiai savo svečius vaišino gardžia koše, naminiu rūgpieniu. Mėgaujantis vaišėmis padiskutuota ir dėl „Dainuojančių bičių“ ateities – galbūt reikėtų keisti renginio laiką ir vietą? Vieningai nuspręsta, kad rajono mėgėjų meno kolektyvų dainų šventė turi likti ten, kur ir prasidėjo – Žlibinuose.
Taigi „Dainuojančios bitės“ visų lauks ir kitąmet Žlibinų kultūros centre. Šventė turėtų būti ypatinga – juk ji vyks jau jubiliejinį – dvidešimtąjį – kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas