Degtindarys moksleivis nustebino ir visko mačiusius pareigūnus

Parašė:  2017-12-01

Rietaviškiai policininkai per keletą pastarųjų dienų vieną po kito aptiko ir sunaikino du nelegalius naminės degtinės fabrikėlius. Pirmadienio vakarą giliogiriškis, įniršęs ant varyklą jo sodyboje radusių teisėsaugininkų, smūgiavo galva į veidą uniformuotam Rietavo policijos komisariato viršininkui Mariui Vaičikauskui. Pareigūnui sumušta nosis, lūpa, nuskeltas priekinis dantis.
Jaunas degtindarys – moderni naminukės gamybos įranga
Savaitgalį Rietavo policijos komisariato darbuotojai džiaugėsi ilgo ir atkaklaus darbo rezultatais. Pareigūnai, aštuonis mėnesius rinkę informaciją, pėsčiomis miškais išvaikščioję 160 kilometrų, naktį iš penktadienio į šeštadienį Tverų seniūnijos Dalgų kaime aptiko ieškomą „bravorą“.
Didelių fizinių ir laiko resursų pareikalavusi operacija atskleidė, kad šį kartą rastas netradicinis naminės fabrikėlis. „Samagono“ varykla buvo įrengta dviejuose autobusiukuose, kurie, gamybos procesui pasibaigus, nuvažiuodavo kiekvienas savo keliu.
Naminukės varytojų išradingumas nustebino net policijos darbuotojus. Iki šiol taip moderniai sukonstruoto aparato jiems neteko akyse regėti nei apie tokį girdėti.
Nuo kelio pusės šieno ritiniais pridengti ir atsitiktinio praeivio akims nepastebimi tarpusavyje sujungti autobusiukai buvo perdaryti į mobilų naminės varymo fabrikėlį: viename įrengta visa kaitinimo ir aušinimo įranga, kitame – raugo katilai.
Įranga priklausė broliams. Vienas jų jau anksčiau teistas už nelegalaus naminio alkoholio gamybą, kitas pačiame darbo įkarštyje buvo užkluptas pareigūnų naktį iš penktadienio į šeštadienį.
Aptikti velnio lašų varyklą policininkams ne naujiena. Tačiau šis atvejis išskirtinis ne tik gamybos įrangos originalumu. Iki šiol dar nebuvo tekę nustatyti tokio jauno amžiaus degtindario. Sodyboje sulaikytas vaikinas – abiturientas, jam aštuoniolika metų.
Kai trečią valandą nakties Dalguose pasirodė pareigūnai, moksleivis jau buvo išvarvinęs maždaug 180 litrų alkoholio, virė 1,5 tonos, o naujam varymui buvo užraugta dar lygiai tiek. Rasta apie 4 tonas anksčiau išvirtos „brogos“. Apie gamybos mastą iškalbingai bylojo sodyboje aptikti 11 maišų miltų, 11 dujų balionų.
Kaip ir visada tokiais atvejais, įranga buvo išmontuota ir išvežta sunaikinti, tačiau šį kartą tam darbui prireikė rekordiškai daug laiko – ardant modernią mobilią gamyklėlę plušėta maždaug dvylika valandų.
Įtariamasis sužalojo policijos viršininką
Į nuošalią Rietavo seniūnijos Giliogirio kaimo sodybą susiruošta pirmadienio vakarą. Žinodami, kad vienkiemyje gali būti gaminamas nelegalus alkoholis, pareigūnai neužtruko viename iš pastatų aptikti ir jo varymo įrangą.
Sodyboje gyvenantis vyriškis (g. 1965 m.) nenorėjo prisipažinti, kad fabrikėlis, jame rasti 20 litrų „samagono“ ir maždaug 1,5 tonos raugo priklauso jam.
Ruošiantis įforminti įvykį, neblaivus giliogiriškis bandė išpilti raugą, bet pareigūnai tam užkirto kelią. Įniršęs vyras galva smūgiavo į veidą Rietavo policijos komisariato viršininkui M. Vaičikauskui.
Incidento metu pareigūnui nuskeltas priekinis dantis, sumušta nosis ir lūpa.
Įsiutęs giliogiriškis buvo surakintas antrankiais ir išvežtas į areštinę Klaipėdoje, kur praleido 48 valandas.
Policija pradėjo ikiteisminius tyrimus pagal Baudžiamojo kodekso 201 straipsnio 1 dalį ir 286 straipsnį.
Išmontuojant naminės gamybos įrangą, paaiškėjo, kad pastate buvo įruošta net nuotekų sistema. Matyt, šeimininkas čia jau seniai varė naminukę ir tikėjosi toliau sėkmingai verstis savo bizneliu.
Išmonės policininkams prireikė išnešant statines – jos niekaip netilpo pro duris, tad teko plėšti lentas.
Spėjama, kad pirmiausia buvo įrengta visa velnio lašų gamybai reikalinga įranga, o pastatas pastatytas vėliau.
Nors darbai užsitęsė iki vidurnakčio, pareigūnų darbą filmavo ir komentavo Alko kaimo gyventojas. Vyriškis tvirtino stebįs, kad policininkai nepadarytų žalos jo draugo turtui.
Kitą dieną po įvykio kalbintas M. Vaičikauskas sakė, kad po incidento apsilankė pas medikus Klaipėdoje, o dabar yra darbe ir jaučiasi gerai.
Viršininko teigimu, Rietavo policijos komisariatas šiemet jau rado ir sunaikino aštuonis naminės degtinės fabrikėlius, per pustrečių metų jų aptikta dvidešimt, bet uniformuotam pareigūnui pasipriešinta pirmą kartą.
„Samagonas“ Klaipėdos nepasiekė
Tą pačią dieną, pirmadienį, apie 15.50 val., Rietavo savivaldybėje, kelyje Kryžkalnis–Rietavas–Vėžaičiai, policija patikrinti sustabdė lengvąjį automobilį „Ford Galaxy“. Jo bagažinėje rasta apie 12 litrų stiprių naminių alkoholinių gėrimų.
Mašinos vairuotojas 1973 m. gimęs klaipėdietis paaiškino, kad svaigalus gabeno namo savo reikmėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas