Dėl broko įsiutę gyventojai kreipėsi į statybos inspekciją ir žiniasklaidą

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-10-06

Šimtą butų turinčio Plungės V. Mačernio gatvės 5-ojo namo renovacija prasidėjo birželio mėnesį. Atrodo, gyventojai turėtų džiūgauti – juk gyvens šiltesniame, gražiau atrodysiančiame, pigiau išlaikomame būste, tačiau… Padėtis tokia, kad tenka ne džiaugtis, bet pyktį ir nuoskaudas lieti. Priežastis – statybos darbų brokas, prieš kurį, kaip įsitikinę žmonės, užsimerkia ir techninę priežiūrą vykdyti turintis specialistas, ir viską administruojanti savivaldybės įmonė „Plungės būstas“. Kas belieka? Ogi kreiptis į statybos inspekciją ir žurnalistus.
Gyventojų susirinkimai minėtajame renovuojamame name organizuojami kiekvieną trečiadienį. Šįkart jis buvo neeilinis. Mat žmonės savo pretenzijas dėl darbų broko panoro išsakyti ne tik kaskart sutinkamiems „Plungės būsto“, bet ir pasikviestiems kitų institucijų atstovams.
Susirinkime, į kurį atėjo gausus būrys gyventojų, dalyvavo techninę priežiūrą vykdančios uždarosios akcinės bendrovės „Altimetrija“ atstovas Artūras Malakauskas ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Klaipėdos departamento statybos inspektorius Antanas Gelumbickis. Žmonės tikėjosi, kad svarstant pretenzijas dalyvaus ir pagrindinio suinteresuoto asmens – konkursą laimėjusios ir darbus atliekančios UAB „Žilinskis ir Co“ – atstovas, tačiau pastarasis… pasislėpė. Tiesa, prieš tai pareiškė, kad, kol bus žurnalistai, jo nebūsią.
V. Mačernio gatvės 5-ojo namo gyventojai, prieš kurį laiką pritarę būsto renovacijai, šiuo metu ja labai nusivylę. Jų įsitikinimu, darbai atliekami nekokybiškai, lėtai, o blogiausia, kad į reiškiamas pastabas dėl broko niekas nereaguoja ir, panašu, net neketina jo taisyti. „Iš pradžių dar bandėme geruoju: kai pamatydavome, kad kas nors padaryta ne taip, kreipdavomės į „Plungės būstą“, išsakydavome savo pastabas, bet pamatėme, kad tai niekam neįdomu. Darbai juda į priekį, o brokas paliekamas. Tai mus ir įsiutino. Juk viskas daroma ne už kažkieno, o už mūsų pinigus“, – problemomis dalijosi žmonės.
Prasidėjus renovacijai, kiekvieną trečiadienį vyksta namo gyventojų susirinkimai. Tačiau iš jų nesą jokios naudos. „Techninį prižiūrėtoją per keturis mėnesius matėme vos vieną ar du kartus, o „Plungės būsto“ atsakymai visada tie patys: dar nežinome, neaišku, tikrai bus padaryta. Mes nuolat išsakome savo pretenzijas, „Plungės būsto“ darbuotojai jas lyg ir užsirašo, bet kas iš to, jei viskas taip ir lieka tik popieriuje“, – pyko prie namo susirinkę žmonės.
„Plungės būsto“ atstovė inžinierė statybininkė Vilija Budreckienė jiems atsakė: „Jūs savo pastabas turėtumėte surašyti, atnešti mums į kontorą ir užregistruoti raštinėje. O tada atsakymo sulauktumėte.“ Tai žmones dar labiau papiktino: „Keturis mėnesius vaikštome į susirinkimus ir tik dabar sužinome, kad per juos išsakytos pretenzijos nieko nereiškia, kad reikia jas raštu pateikti. Tai kam tada tie susirinkimai!“
Gyventojų tvirtinimu, ir „Plungės būstas“, ir techninės priežiūros specialistas turėtų būti jų pusėje, ginti jų interesus, piestu stoti už kokybę, bet… „Visi aiškiai matome, kad jie palaiko rangovą, o mums tik atsikalbinėja, kabinėja akis, o kartais dar ir nedviprasmiškų grasinimų sulaukiame“, – tvirtino žmonės, nepatenkinti specialistų, išlaikomų jų lėšomis, paslaugomis. Kai kurių siūlymu, reikėtų ne tik į statybos inspekciją ar žurnalistus, bet ir į prokuratūrą kreiptis.
Žmones papiktino ir tai, kad „Plungės būstas“ rugpjūčio pabaigoje į jų pašto dėžutes įmetė raštelius, kuriuose nurodyta, kiek jie turi sumokėti už renovaciją. Sumos: vieniems – daugiau nei 5 tūkstančiai eurų, kitiems – daugiau nei 7 tūkstančiai. Mokėjimo terminas – iki rugsėjo 4 dienos. „Atlikta tik trečdalis darbų, tie patys nekokybiški, o jau apmokėjimo už juos prašoma. Kaip taip gali būti? Už ką mokėti, jei paslauga dar nesuteikta? Be to, sumos visiems vienodos – arba per penkis, arba per septynis tūkstančius. Neatsižvelgiama, ar butas turi balkoną, ar reikia keisti langus, radiatorius, vamzdžius“, – pasakojo susirinkusieji.
Atvykusiam statybos inspektoriui A. Gelumbickiui susirinkimo dalyviai įteikė raštą su pretenzijomis ir nuotraukas, kuriose užfiksuotas darbo brokas.
Gyventojai, remdamiesi turimais dokumentais, rašo, kad cokolis ir sienos turėtų būti šiltinami sveikomis polistireninio putplasčio plokštėmis, tačiau pas juos šiltinimo sluoksnis sudurstytas iš gabaliukų. Maža to, kai kurie lopai net nesutvirtinti smeigėmis. Ir apskritai tvirtinimas neturi jokios schemos, kai kur smeigės įgręžiamos ant nutinkuoto cokolio. Darbai esą atliekami nesilaikant Statybos techninio reglamento nei tokio šiltinimo projekto techninės specifikacijos reikalavimų.
Anot gyventojų, reikalavimų nesilaikoma ir klijuojant pirmąją fasadinio polistireninio putplasčio eilę, nėra įrengtos nei nuolatinės, nei laikinos atramos iš armavimo tinklelio.
Žmonės priekaištų turi ir dėl šiltinamų angokraščių. Jų žiniomis, plokštės prie angų turi būti klijuojamos taip, kad uždengtų termoizoliacinę medžiagą, priklijuotą prie angokraščių. Jų name tai esą daroma ne pagal technologiją. Be to, fasadas turėtų būti šiltinamas frezuotu polistireniniu putplasčiu, tačiau jis – nefrezuotas.
Susirinkusieji piktinosi ir tuo, kad tarp putplasčio plokščių paliekami dideli tarpai, dėl kurių būstas nebus sandarus, kad blogai sutankintas prie pamatų supiltas žvyras, kad netinkamai stiklinami balkonai. „Nieko nesuprantame: nuo vienų balkonų atramines plokštes nupjovė, kituose paliko ir ant jų sudėjo langus. Bet juk tos plokštės – jau avarinės būklės, todėl neatlaikiusios langų gali vieną dieną nudardėti žemyn“, – toliau piktinosi žmonės.
Apžiūrėjęs objektą, statybos inspektorius A. Gelumbickis gyventojus bandė raminti. Jo teigimu, anksčiau ar vėliau statybininkai broką turės ištaisyti. Siekiant įsitikinti darbų kokybe, žadama atsivežti termovizorių ir patikrinti sienų sandarumą – ar per paliktus tarpus, skyles iš namo neišeina šiluma. Be to, ketinama pasikviesti fasadų šiltinimo sistemos „Kreisel“, pagal kurią šiltinamas V. Mačernio gatvės 5-asis namas, specialistus, kad jie patikrintų, ar viskas atliekama taip, kaip priklauso.
„Esu pasipiktinęs, kad šitame susirinkime ir objekto apžiūroje nedalyvavo rangovo atstovas. Jis yra pagrindinis, kai sprendžiamos darbų broko problemos. Bet, manau, man pavyks jį susirasti ir viską išsiaiškinti. Gyventojų ant ledo tikrai nepaliksime. Viskas turės būti ištaisyta“, – kalbėjo A. Gelumbickis.
Statybos inspektorius žadėjo peržiūrėti jam pateiktas nuotraukas, išanalizuoti skundą ir turimus dokumentus, o tada pateikti išvadas, apie kurias bus informuoti ir namo gyventojai.
P. S. Gyventojai, domėdamiesi jų namo renovacijos techninę priežiūrą vykdančia UAB „Altimetrija“, panaršę interneto svetainėje www.rekvizitai.lt, aptiko įdomių faktų: kad įmonėje dirba penki darbuotojai, kurių vidutinis atlyginimas – vos 227 eurai. „Kai įmonė prižiūri šimtus tūkstančių eurų kainuojančius renovacijos darbus, o jos darbuotojų atlyginimai tik kiek daugiau nei du šimtai, manome, kad daugiau komentarų nereikia“, – sako žmonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Pelėda parašė:

  Mokame UAB Plungės būstas administravimo mokestį, bet susirinkimo protokolus, pagal juos, turi rašyti namo gyventojai, pasirašyti, atnešti į kontorą užregistruoti, na čia jau nesąmonės viršūnė. Tai kam ta namo administratorė, kuri dalyvauja susirinkimuose su lapu popieriaus ir rašikliu. Mokame jiems pinigus ir už juos turime jų darbus padaryti. Va, kaip gaunasi, kai vadovas su savo darbuotojais nesusitvarko, nes jie nežino savo darbo pareigų.

  1. Pilietė parašė:

   Va va, nesuprantu už ką mokam Plungės būstui, jei viską turi pasidaryti patys gyventojai?
   Prie to pačio….mokam žemės sklypo priežiūros mokestį po 1.37 €, bet nei kas ką valo nei lapų grėbia-nieko.

 2. knš parašė:

  tiku taku tiku taku Plungė eina,į ubagynąąą

 3. ddd parašė:

  „Plungės būstas“ padeda išmesti žmonių pinigus į balą…. O direktorius turi mero palaikymą ir vadovaujasi principu, kad „šunys loja, o karavanas eina…“

  1. V.Mačernio g.5 parašė:

   Tikrai taip. Šiandien pirmadienis, spalio 09 diena, visą dieną beveik lyja, o yra tinkuojamos sienos, be užsidengimo, jei uždengta, tai plačiais, atvirais tarpais.

 4. V.Mačernio g.5 parašė:

  Į kokį voratinklį įsipainiojo šis namas, tai net baisu pagalvoti. O Viešpatie, kur nueis Lietuva. VA, dėl tokios tvarkos, o ne dėl pinigų stygiaus, emigruoja žmonės.

 5. Oij oij parašė:

  UAB Žilinskis ir CO“ statybos darbų vadovas ANDRIUS ONUSAITIS išsigandęs žurnalistų ir žmonių pabėgo, cha, cha, cha.

  1. Nepagarba parašė:

   Kokia Andriaus Onusaičio nepagarba Valstybinės statybos inspekcijos inspektoriui, „ponas“ Onusaitis atsistojo ir išėjo. Ką jis nežino savo pareigų, kad jis šiame objekte yra pagrindinis atsakingas darbuotojas. O jam viskas dzin, net ir prieš statybos inspektorių.

 6. Gyventojai parašė:

  „Žemaitis“ laikraštyje, kad Statybos inspektorius sustabdė namo renovacijos darbus. Kaip dirbo keli statybininkai, taip ir kiekvieną dieną tebedirba. Pirmadienį, antradienį gausiai lijo, o jie klijavo sienas polistitoliu ir dėjo tinką ant jo. Nors namo sienos neuždengtos, jei uždengtos, tai dideliais tarpais. Teisingai rašė „ddd“, šuo loja, o karavanas eina toliau“

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
„Griūk negyvas!“ – negalėjau patikėti, ką išgirdusi (0)

Tiesa – tai tikrovės atspindys žmogaus sąmonėje, o kiekvienas mąstantis individas tikrovę vertina skirtingai. Tik tai […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Šiemet Plungėje per XIII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio atidarymą vėl neišvengta spūsčių dėl sėdimųjų vietų salėje. Ar pritartumėte minčiai, kad įėjimas į renginius būtų mokamas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas