Dėl „griekų“ praretėjo kandidatų į tarybas gretos

Parašė: „Plungės“ inf. 2019-02-04

Antradienį visuomenės informavimo priemonėse „suspindo“ viena kita žinomesnio Lietuvos politikos veikėjo pavardė. Ne dėl to, kad jie įsivėlė į kokį meilės romaną ar skandalą. Tiesiog paaiškėjo, jog Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pašalino juos iš kandidatų į savivaldybių tarybas sąrašų dėl to, kad nuslėpė savo teistumą. Nors tarp tų garsių pavardžių nešmėžavo nei Plungės, nei Rietavo politikų pavardės, vis tiek pasidomėjome, ar tarp mūsų balsų sieksiančių kandidatų nebuvo „griekus“ nuslėpusių.
Kaip sakoma, kas ieško, tas randa. Tikrai ne visi į Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių tarybas pretenduojantys politikai buvo sąžiningi ir teikdami dokumentus VRK nurodė, kad teismo įsiteisėjusiu nuosprendžiu (sprendimu) buvo pripažinti kaltais dėl nusikalstamos veikos.
Dėl šios priežasties šalyje iš rinkimų pašalinti net 294 kandidatai.
Interneto svetainės www. rinkėjopuslapis.lt duomenimis, Plungės rajone užimti Savivaldybės tarybos nario poziciją pretendavo 205 politikai. Iš žaidimo eliminuoti penki. Keturi iš jų nuslėpė teistumą, vienas – dėl to, kad neatitiko Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 2 straipsnio 2 dalies reikalavimų dėl gyvenamosios vietos deklaravimo.
Daugiausia slapukų turi Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP). Pagal VRK paskelbtą informaciją, šios partijos Plungės skyriuje savo teistumo nenurodė trys kandidatai: Erika Labžentienė, Donatas Andriekus ir Stasys Staigvilas. Dar vienas kandidatas, nenurodęs, jog turėjo reikalų teisme, priklauso Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) – Viliutė Gotautienė.
Dėl to, kad neatitiko minėtojo įstatymo dėl gyvenamosios vietos deklaravimo, į Plungės rajono savivaldybės tarybą negalės kandidatuoti į Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) sąrašą įtrauktas Mindaugas Daukintis.
Rietavo savivaldybėje dėl nuslėpto teistumo iš kandidatų sąrašų išbraukti du Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovai: Virginijus Jurkus ir Laura Beniušė.
Tiesa, įsigaliojus Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymui, tai, ko buvo prisidirbę kandidatai, atskleisti negali ir VRK.
Taigi šiuo metu Plungės rajono savivaldybėje liko 200 kandidatų į tarybą, Rietavo savivaldybėje – 93 (iš 95).
Suprantama, sutrumpėjo ir politinių partijų kandidatų sąrašai. Plungės rajono savivaldybėje daugiausia – 43 – kandidatų buvo delegavęs TS-LKD Plungės skyrius. Sąrašiukas sutrumpėjo iki 42. LSDDP, turėjusi 26 kandidatus, liko su 23, LRLS – su 32 vietoj 33.
Rietavo savivaldybėje sutrumpėjo tik LSDP kandidatų sąrašas – iš 34 liko 32.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Rinkėjas parašė:

    Tai Plungėj labiausia atmintį buvo praradę socdemdarbiečiai? Nėra ko stebėtis. Pažiūrėjau vrk puslapyje jų anketas. Tik Albinas žino kas jis toks yra. Kiti nieko apie save nežino. Nei kur gimė, kur mokėsi, dirba. Kaip gali už slapukus balsuoti?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Į kraują įaugo jo pamokymas (0)

Palijo. Antradienį taip nedrąsiai nulašnojo. Išgirdusi pirmų krentančių lašų barbenimą į langą, suklusau: ar tikrai? Taip. […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas