Dešimtojoje šventėje – kone 400 dalyvių!

Parašė:  2010-12-10

Gruodžio 4-ąją plungiškiai buvo pakviesti į dešimtus metus Plungės kultūros centre organizuojamą vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos renginį „Mes esam vienodi – mes norime būti kartu“, skirtą vaikų su negalia integravimui į bendrą su sveikais vaikais meninio ugdymo procesą. Šventės, į kurią šiemet susirinko beveik 400 dalyvių, sumanytojas bei organizatorius – vaikų ir jaunimo teatro studija „Saula“, kurios vadovai – Sigita ir Romas Matuliai.
Koncertas „Mes esam vienodi – mes norime būti kartu“ Plungės kultūros centre rengiamas nuo 2000 metų. Taigi šiemet jis – jubiliejinis, dešimtasis. Tai vienintelė tokio pobūdžio šventė Žemaitijoje. Kaip sakė renginį kasmet organizuojanti S. Matulienė, į jį šįkart sukviesti vaikų ir jaunimo meno kolektyvai bei vaikų ir jaunimo neįgaliųjų bendrijos iš viso Žemaitijos regiono – Plungės, Mažeikių, Telšių, Rietavo, Klaipėdos.
Šiųmetinį renginį „Mes esam vienodi – mes norime būti kartu“, skirtingai nei ankstesniais metais, sudarė dvi dalys – daugiau nei dvi valandas trukęs koncertas ir mugė. Joje – neįgaliųjų sukurti darbeliai. Atėjusieji į koncertą galėjo įsigyti vaikų ir jaunuolių rankomis pagamintų suvenyrų, kalėdinių puošmenų eglutei ir namams, keramikos dirbinių, medžio drožinių, papuošalų iš karoliukų, megztų kojinių, nertų servetėlių, siūtų virtuvės pirštinių, pagalvėlių, paveikslų ir t. t. Jų įsigijusieji ne tik pasipuošė ar papuošė savo namus, bet ir parėmė tuos, kuriems labiausiai reikia paramos.
Koncertą pradėjo bites vaidinę teatro studijos „Saula“ vaikai ir prie jų prisijungę neįgalieji. Viena iš bitučių negalavo, todėl kitos, norėdamos ją pagydyti ir pralinksminti, į sceną vieną po kito kvietė įvairius kolektyvus.
Žiūrovai audringai plojo nuo pat pirmojo pasirodymo – visus itin smagiai nuteikė žemaitiška daina, kurią atliko vežimėlyje sėdintis Mažeikių muzikos mokyklos auklėtinis Ronaldas. Ovacijų bei šūksnių „bravo“ sulaukė ir Klaipėdos 2-osios specialiosios mokyklos dainavimo studija bei ypač nuotaikingas jų solistas. Kitą dainą klaipėdiškiai neįgalieji dainavo kartu su plungiške dainininke Sandra Viluckyte. Scenoje į krūvą jungėsi Rietavo Mykolo Kleopo meno mokyklos ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Rietavo viltis“ dainorėliai ir muzikantai. Kartu šoko Plungės kultūros centro grupė „Visus Ero“ ir Plungės specialiosios mokyklos auklėtiniai. Na, o vienas iš smagiausių buvo jungtinės kapelos, kuriai vadovauja Rita Šriupšienė, pasirodymas – kai kartu muzikavo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos liaudiškos muzikos kapela „Mykoliukai“, kultūros centro ansamblio „Žirginėliai“ kapela, Plungės specialiosios mokyklos ir Vaikų globos namų auklėtiniai.
Šauniai pasirodė mažyliai iš Plungės lopšelio-darželio „Pasaka“ neįgaliųjų grupės, kolektyvai iš Telšių – vaikų su negalia centro, specialiosios mokyklos ir „Ateities“ vidurinės mokyklos auklėtiniai.
Žiūrovų palaikymo, žinoma, sulaukė ir plungiškiai – Plungės socialinių paslaugų centro, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Plungės viltis“, aklųjų ir silpnaregių draugijos kolektyvai bei jiems talkinę kultūros centro kolektyvai. Koncertą vainikavo iš Kauno atvykusi keturių vaikinų grupė „Kvinta“. Kartu su jais visi renginio dalyviai užtraukė ir baigiamąją šventės dainą.
Jau dešimtus metus vykstančio renginio iniciatorė S. Matulienė sako, kad, dirbant kartu su sveikais ir neįgaliais vaikais, rezultatai – itin geri. Tai mato tiek žiūrovai, tiek kolektyvų vadovai. Be to, plečiasi neįgaliųjų ryšys su socialine aplinka. Šventė svarbi ne tik dalyviams, bet ir visai bendruomenei – teikia žmogiškųjų vertybių, tolerancijos kitoms socialinėms grupėms.
Po koncerto į susirinkusiuosius kreipėsi kultūros centro direktorius R. Matulis. Anot jo, kai matai tuos vaikus ir jaunuolius – ir sveikus, ir neįgaliuosius – geros emocijos tiesiog netelpa viduje. Juolab kad visi taip stengėsi kuo geriau pasirodyti ir palaikyti puikią nuotaiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas