„Didįjį sprogimą“ reitingų lentelėje nulėmė vienos abiturientės žinios

Parašė:  2017-12-12

Kiekvienais metais, žurnalui „Reitingai“ paskelbus gimnazijų įvertinimus, kalbėdavome apie prastus valstybinių brandos egzaminų rezultatus Rietavo savivaldybės mokyklose. Šiemet lyg žaibas iš giedro dangaus trenkė žinia: Tverų gimnazijos abiturientai valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą išlaikė aukščiausiu lygiu, reitingų lentelėje už savęs palikę mokinių pasiekimais garsėjančias mokyklas, tokias kaip Vilniaus licėjus, Kauno technologijos universiteto gimnazija ar Vilniaus jėzuitų gimnazija.
Nors sakoma, kad reitingai ne visada atskleidžia tikrąją padėtį, skubėjome pasidžiaugti džiugia, galima sakyti, istorine Rietavui žinia. Paskambinę Tverų gimnazijos direktorei Gitanai Kužmarskytei, pasidomėjome, kaip atsitiko, kad iš 206-osios pozicijos, turėtos 2016-aisiais, šiemet šoktelėta į pirmąją vietą.
Kaip kalbėjo vadovė, gimnaziją baigė 14 abiturientų. Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas yra privalomas, tačiau gimnazistai savo valia renkasi laikyti mokyklinį ar valstybinį. Didžioji dalis – trylika abiturientų – pasirinko gimtosios kalbos žinias tikrintis mokykliniu lygiu. Tik viena moksleivė laikė valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Jos žinios įvertintos 93 balais.
Taigi paslapties uždanga praskleista – „didįjį sprogimą“ reitingų lentelėje nulėmė vienos abiturientės aukštas balas. Nors drąsiai galima sakyti, jog prie to svariai prisidėjo ir tai, kad kiti gimnazistai, įvertinę savo žinias, pasirinko mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Ir taip pat sėkmingai visi jį išlaikė.
Tverų gimnazijos direktorė patikino, kad mokykla nedaro jokios įtakos abiturientų apsisprendimui, kokiu lygiu egzaminą laikyti, tačiau pripažįsta: „Mokytojas yra patarėjas, padedantis įsivertinti galimybes.“
Neblogų rezultatų tveriškiai pasiekė ir matematikos srityje. Gimnazija pateko tarp 50 mokyklų, geriausiai išmokančių šio dalyko. Reitingų lentelėje ji užima 42-ąją vietą (2016 m. – 131-ąją). Bendras visų gimnazijos abiturientų, laikiusių matematikos valstybinį brandos egzaminą, balų vidurkis – 57,67 proc. Dar aukštesnėje pozicijoje (28-oji vieta) tveriškiai rikiuojasi pagal informacinių technologijų valstybinio brandos egzamino rezultatus. Visų jį laikiusiųjų balų vidurkis – 74 proc.
„Džiaugiamės teigiamu įvertinimu, tačiau jo nesureikšminame. Aukšta pozicija reitingų lentelėje bus didelė paskata siekti geresnių rezultatų. Mūsų gimnazijoje ugdymo kokybei skiriamas didžiulis dėmesys. Ir rezultatai po truputį gerėja“, – sakė gimnazijos vadovė.
Žurnalo „Reitingai“ pateiktose egzaminų balų analizės lentelėse Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija nefigūruoja – įstaiga į geriausiai mokinius vieno ar kito dalyko išmokančių mokyklų penkiasdešimtuką nepateko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas