Didžiausias Vakarų Lietuvoje Rietavo turgus – Temidės rankose

Parašė:  2019-06-03

Rietavas be Rietavo turgaus sunkiai įsivaizduojamas: čia duoną užsidirba daugybė smulkiųjų prekiautojų, o rietaviškiams tradicija sekmadieniais nukakti į turgų jau mažne į kraują įaugusi. Deja, virš beveik trisdešimt metų kunkuliuojančios prekybininkų mekos pakibo Damoklo kardas – Klaipėdos apygardos teismas aiškinasi, ar uždaroji akcinė bendrovė Rietavo turgus turėjo teisę išsinuomoti valstybinę žemę.
Plungės apylinkės teismas civilinėje byloje dėl valstybinės žemės nuomos sutarties pripažinimo negaliojančia tenkino ieškovės Klaipėdos apygardos prokuratūros skundą ir pripažino, jog valstybinė žemė turgų valdančiai įmonei buvo išnuomota neteisėtai.
Rietavo turgus veikia nuo 1991 metų. Verslininkai nesupranta, kodėl valstybė, anksčiau nekėlusi jokių pretenzijų dėl žemės nuomos, dabar užsimojo sužlugdyti verslą. Plungės apylinkės teismo sprendimą jie apskundė aukštesnės institucijos teismui, tad dabar bylą atvertė Klaipėdos apygardos teismas.
Rietavo turgus užima maždaug 30 ha žemės. Ne visa ji valstybinė – dalis sklypų nuomojama iš žemės savininkų. Ginčas kilo dėl 8,2 ha sklypo – lėktuvų tako, įrengto dar sovietų laikais. Rietaviškiai pamena, kad minėtas aerodromas anksčiau priklausė tarybiniam ūkiui-technikumui, vėliau, jam subyrėjus, sklypu naudojosi žemės ūkio specialistus ruošiantis technikumas, dar vėliau (2011 m.) 50 metų panaudai jį iš valstybės išsinuomojo Žemaitijos kolegija. Ši mokymo įstaiga lėktuvų taką su sklypu pernuomojo Rietavo turgaus savininkams iki 2021-ųjų rugsėjo. Sutarties galiojimui dar nesibaigus, Žemaitijos kolegija buvo likviduota. Jos valdytas turtas perduotas Plungės technologijų ir verslo mokyklai. Su ja UAB Rietavo turgus 2016 metais pasirašė minimo sklypo nuomos sutartį.
Klaipėdos apygardos prokuratūros įsitikinimu, ši nuomos sutartis, kaip ir anksčiau sudaryta sutartis su Žemaitijos kolegija, yra neteisėta, nes Žemės įstatyme nurodyta, kad valstybinės žemės sklypai, perduoti neatlygintinai naudotis, negali būti perduoti naudotis kitiems asmenims.
Ieškovai teismui konstatavo, kad 2016-aisiais Plungės technologijų ir verslo mokyklai Turto bankas perdavė naudotis tik lėktuvų taką, o valstybinės žemės sklypas perduotas nebuvo, tad mokyklos vadovybė neturėjo teisės išnuomoti valstybinės žemės sklypo.
Už nuomojamą žemę Rietavo turgus mokėjo nemažus pinigus, investavo savo lėšas į turgaus teritoriją, tad verslininkai yra įsitikinę, kad jų lūkesčiai nuomotis valstybinę žemę – pagrįsti. Juos stebina, kad prokuratūros ieškinyje neužsimenama, kokias pasekmes sukeltų nuomos sutarties pripažinimas negaliojančia, nes turguje prekiauja šimtai smulkiųjų prekybininkų, kurie moka mokesčius valstybei.
Rietavo turgaus direktorius Žydrūnas Jonušas įsitikinęs, kad sklypo nuomos sutartys teisėtos. „Neturiu ko komentuoti, savo poziciją esu išsakęs teisme. Viskas čia teisėta, kitaip jau seniai būtume uždaryti.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kiekvienam – savi galvosūkiai (0)

Antradienį Seimas iš naujo balsavo už dabartinę vyriausybę su trimis pasikeitusiais ministrais. Aukščiausioje lygoje ir vėl […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas