Diena, kai buvę tveriškiai grįžta prie savo šaknų

Parašė: Rita STANČIUKIENĖ 2018-07-13

Tradicinė Tveriškių sueiga šiemet vyko liepos 6–7 dienomis. Minėdami Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną esami ir buvę šio krašto žmonės klausėsi smagių dainų, pagerbė gražiai tvarkomų sodybų šeimininkus, o vakare visi kartu sugiedojo „Tautišką giesmę“.
Tveriškių sueiga anksčiau būdavo rengiama kartu su miestelio bažnyčioje vykstančiais Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo didžiaisiais atlaidais. Šiais metais renginiai atskirti – religinė šventė vyko savaite anksčiau.
Tačiau progų švęsti ir taip būta nemažai. Be Valstybės dienos, bendruomenė paminėjo ir Tverų 767 metų sukaktį.
Iš miestelio aikštės, kur visą popietę veikė senovinių automobilių asociacijos „Seni kibirai“ paroda, vyko tautodailininkų mugė ir buvo eksponuojama fotografijų paroda, vakarop šurmulys persikėlė į vasaros renginių vietą.
Su dabartiniais tveriškiais ir tais, kurie trumpam sugrįžo prie savo šaknų, eilėmis sveikinosi šventės vedėjas Arūnas Gedmantas.
Sudainuoti senosios Žemaitijos sostinės Tverų himną visus pakvietė kultūros namų folkloro ansamblis „Kermušie“.
Šiais metais kraštiečiams susirinkti būrin labai džiugu – Tverai yra tapę Lietuvos mažąja kultūros sostine. Seniūnas Antanas Zalepūgas kalbėjo, kad tai ne tik didelis džiaugsmas, bet ir atsakomybė. Ypač smagu, kad miestelis, kurio istorija siekia valstybės įkūrimo laikus, šį titulą gavo minėdamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.
A. Zalepūgas padėkojo visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo, ir pakvietė renginio dalyvius vakare prisijungti prie pasaulio lietuvių giedant „Tautišką giesmę“.
Geros nuotaikos ir smagios šventės susirinkusiesiems linkėjo ir bendruomenės pirmininkas Aurimas Puidokas.
Gražius žodžius apie kartu išgyvenamą bendrystės jausmą, kai sekmadienį visi meldėsi atlaiduose, o dabar susirinko į šią sueigą, tarė Tverų klebonas kunigas dr. doc. Saulius Stumbra. Dvasininkas linkėjo mažiau dejuoti, kad mūsų tėvynėje yra blogai: „Būkime savo tėvynės karūna. Jei mes būsime karūna, tai karalystė bus tvirta, sujungta darbu, atsakomybe, gražiais gyvenimais. Pasiryžkime tam, kai viso pasaulio lietuvius suvienys valstybės himnas. Būti karūna nėra lengva, tačiau labai garbinga.“
Tveriškius sveikino ir Rietavo savivaldybės vicemeras Jonas Eugenijus Bačinskas. Pagyręs gyventojus už darbštumą ir draugiškumą, perdavė jiems mero Antano Černeckio linkėjimus.
Kad miestelis ir jo apylinkės būtų gražios ir tvarkingos, neužtenka vien seniūnijos rūpesčio. Reikia, kad prie to prisidėtų kiekvienas gyventojas. Nieko nėra gražiau, kaip darželyje po langu pražydę bijūnai, rudenį patvoriuose marguojantys jurginai ar smalsiai besižvalgantys kardeliai. Nė viena gėlė nepražys be žmogaus rankų. Tveriškiai, tai suprasdami, negaili nei laiko, nei pinigų grožiui kurti.
Apie žmones, puoselėjančius savo sklypus, kalbėjo sodybų apžiūros-konkurso komisijos Tverų seniūnijoje pirmininkė Rasa Mačernienė. Pasidžiaugusi viena už kitą gražesnėmis sodybomis, kaip virusu plintančiu noru gyventi gražiau, ji dalijosi įspūdžiais, patirtais žvalgantis po miestelį ir aplinkinius kaimus: „Gražiai tvarkomų sodybų šeimininkai sakė, kad aplinką tvarko ne dėl konkurso, o dėl savęs. Kiekviename kieme pamatysi ką nors originalaus. Aplinkos tvarkymas reikalauja ne tik išradingumo, bet ir didelio triūso. Meilė augalams ir darbščios rankos sukuria grožį, kuriuo gėrisi ne tik patys šeimininkai, bet ir visi tveriškiai. Puošdami savo gyvenamąją aplinką, puošiame Tverus, puošiame Lietuvą.“
Pagarsinti ir apžiūros-konkurso rezultatai. Gražiausiai seniūnijoje tvarkoma gatve pripažinta Varnių gatvė. Gražiausiai besitvarkanti viešoji įstaiga – Ingos ir Vidmanto Sasnauskų. Gražiausiomis senjorų sodybomis išrinktos Adelės ir Konstantino Uselių, Irenos ir Povilo Vyšniauskų sodybos. Pagerbti ir neseniai į aplinkos grožio kūrimą įsitraukę Nijolė ir Zigmas Varkaliai, Jurgita ir Zigmantas Klevinskai, Danutė ir Petras Perutavičiai, Artūras Adomavičius, Loreta Lidekauskienė.
Pagyrų negailėta autentiško senovinio kaimo puoselėtojams Birutei Barvydienei, Kristinai ir Albinui Maslauskams.
Gražiausiai tvarkomų sodybų apžiūros-konkurso trečiosios vietos laimėtojais šiais metais tapo Vida ir Arūnas Ripkauskai, antrosios – Rima ir Alvydas Mickai. Komisijos sprendimu pirmoji vieta atiteko Astai ir Antanui Barauskams.
Šventėje koncertavo vietos saviveiklininkai, meninę programą parodė Tverų dienos centro vaikai (vadovė Vaida Griciuvienė). 21 valandą tveriškiai pagerbė Lietuvą sugiedodami „Tautišką giesmę“.
Sutemus Tverus nušvietė įspūdingas ugnies šou.
Antrą šventės dieną miestelyje surengtos sporto varžybos. Jėgas išbandė maždaug pusantro šimto žmonių. Jie varžėsi tinklinio, krepšinio, futbolo aikštelėse, kovojo dėl kunigaikščio Vykinto taurės bėgdami apie miestelį ir kt.
Aurimo PUIDOKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Pavasariškos kovo dovanos (0)

Smagus ir šventiškas mėnuo kovas. Jau pirmąją savaitę miestuose ir miesteliuose šurmuliavo Kaziuko mugės. Sostinėje ar […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas