Direktorė nustebusi: mokiniai renkasi mokytis rusų kalbą

Parašė:  2017-12-01

Rietavo savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje aptartos ugdymo įstaigų 2016 metų veiklos ataskaitos. Politikai diskutavo apie nepakankamą švietimo finansavimą, psichologų, socialinių darbuotojų etatų trūkumą.
Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė pristatė ataskaitą už laikotarpį, kai pati dar nevadovavo įstaigai. Pasak jos, gaudama minimalų finansavimą mokykla vykdė savo funkcijas, nors rezultatai pasiekti ne tokie, kokių bendruomenei norėtųsi.
Komiteto narę Birutę Stonkuvienę nustebino tai, kad ugdymo įstaigų ataskaitose labai daug dėmesio skiriama organizuotiems renginiams. Politikės manymu, reikėtų labiau pasigilinti į formaliosios veiklos rezultatus. Gimnazijos direktorė pritarė, kad ataskaitas reikėtų pateikti kiek kitaip.
A. Lengvenienė įžvelgė problemą – moksleiviai, o gal už juos nusprendžia tėvai, antrąja užsienio kalba renkasi mokytis rusų, o ne prancūzų kalbą. „Jei nepavyks su tėvais susitarti, išnyks vienintelė prancūzų kalbos klasė. Man atrodo politiškai nekorektiška, kad viduryje Lietuvos renkamės šnekėti rusiškai. Prestižinėse šalies mokyklose rusų kalbos visiškai nemokoma“, – sakė gimnazijos vadovė.
Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Lidijos Rėkašienės tokia situacija nė kiek nenustebino. Ji paaiškino, kad Lietuvoje ieškant darbo dažnai reikalaujama mokėti rusų kalbą.
Tverų gimnazijos direktorė Gitana Kužmarskytė pasidžiaugė po truputį gerėjančiais valstybinių egzaminų rezultatais, gautais šešiais kompiuteriais ir tuo, kad bendruomenė dirba viena linkme. Didžiausios bėdos – prastos būklės šildymo sistema Medingėnų skyriuje, remonto reikia gimnazijos valgyklai.
Posėdžiautojams pasidomėjus, kaip sekasi neseniai įkurtai darželinukų grupei, direktorė atsakė, kad ją lanko 19 vaikų.
Žadvainių pagrindinės mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas neslėpė: „Džiaugiamės, kad esame, kad vaikų itin nemažėja. Labiau galime pasigirti mokinių sporto nei olimpiadų laimėjimais. Problemų yra ir bus. Viena jų – senas šildymo katilas, bet tikimės, kad šį sezoną jis dar atlaikys.“
Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos laikinosios direktorės Jolitos Budriuvienės posėdyje nebuvo, bet tai nesutrukdė apžvelgti įstaigos veiklos. Daug gerų žodžių vadovei išsakė L. Rėkašienė: „Laikinai pareigas einanti direktorė verta didžiausios padėkos.
Perkraustyti mokyklą į naujas patalpas, suorganizuoti atidarymo šventę, o vėliau ir jubiliejinį renginį – didžiulis krūvis vienam žmogui. Juk mokykla neturi nei pavaduotojo, nei ūkvedžio etato. Prašome seniai, bet niekas neduoda. Kiek dar direktorių turės „sugriūti“ nuo tokio krūvio?“
Rietavo lopšelio-darželio direktorė Stefa Steponavičiutė pasakojo, kad ugdymo įstaigoje daugiausia dėmesio skiriama mažųjų sveikatinimui, socialinių įgūdžių lavinimui ir priešmokykliniam ugdymui. Didžiausios bėdos – neduodama pinigų kvalifikacijos kelti išvykusiems pedagogams ir sergantiems darbuotojams pavaduoti. Nėra psichologo, socialinio pedagogo, per mažai buhalterio, kiemsargio, logopedo etatų.
Per posėdį pastebėta, kad, trūkstant reikalingų specialistų etatų, darželinukai gauna mažai paslaugų, todėl kasmet į mokyklas ateina vis daugiau neaiškiai kalbančių, elgesio sutrikimų turinčių vaikų.
Visoms tą dieną pateiktoms ugdymo įstaigų 2016 metų veiklos ataskaitoms komitetas pritarė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Genutė parašė:

    Štai ir demokratija.Vargšai moksleiviai pasirinkę rusų kalbą,o ne prancūzų.Jeigu neatsisakys,bus be abejo žlugdomi.Gal čia prancūzų kalbos mokytojo problema?O jau mokykloje nuteikinėti prieš kitą tautą tik nuoga politika.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas