„Drakonas mirė – tegyvuoja drakonas“

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2012-10-05

Turbūt negražu ar netgi melas būtų sakyti, kad politikai – vagys, tačiau nepaneigsite, jog kai kurie jų spendimai iš dalies visuomenės pavogė galimybę oriai gyventi. Turime didžiulę valstybės skolą, Lietuvos piliečiai masiškai emigruoja, jaunimas bėga iš kaimų, o Didžiosios Britanijos mokyklas papildo lietuvių vaikai.
Beje, apie nedarbą. Štai Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2012 m. rugpjūčio mėn. nedarbo lygis euro zonoje, atsižvelgiant į sezoninius svyravimus, sudarė 11,4 proc. Mažiausi nedarbo rodikliai užregistruoti Austrijoje (4,5 proc.), Liuksemburge (5,2 proc.), Nyderlanduose (5,3 proc.) ir Vokietijoje (5,5 proc.), o didžiausi – Ispanijoje (25,1 proc.) ir Graikijoje (24,4 proc. 2012 m. birželio mėn.).
„Eurostat“ konstatuoja, kad Lietuva –
tarp sparčiausiai mažinančių nedarbą ES: palyginti su praėjusiais metais, labiausiai nedarbo lygis mažėjo Estijoje (nuo 13,2 iki 10,1 proc.), Lietuvoje (nuo 15,0 proc. iki 12,9 proc.) ir Latvijoje (nuo 17,0 proc. iki 15,9 proc.). Nežinau, kaip ten estai, tačiau iškart prisimenu, kad esame lyderiai ir kitoje srityje – emigracijoje…
Šiame kontekste politikų mintys iš televizijos ekranų apie sėkmingai įveiktą krizę ir spartų ekonomikos atsigavimą skamba kaip falšas. Na, kaip tam Mikei Pūkuotukui, kuriam į puodynę tilpo sprogęs balionėlis…
2001 metais Lietuvoje ratifikuota Europos Socialinė Chartija. Tai – labai svarbus tarptautinis dokumentas, skelbiantis žmogaus ekonomines, socialines ir kultūrines teises. Pirmoje Chartijos dalyje teigiama, jog kiekvienas žmogus privalo turėti galimybę savo laisvai pasirinktu darbu užsidirbti pragyvenimui.
Ketvirtame straipsnyje deklaruojama žmogaus teisė į teisingą atlyginimą, „garantuojantį jų pačių ir jų šeimų normalų gyvenimą“. Europos socialinių teisių komitetas sąvoką „normalus gyvenimas“ išaiškino taip, kad minimali alga be mokesčių turėtų sudaryti 68 proc. nuo vidutinės algos.
2012 m. „Sodros“ duomenimis vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje yra 2 138 litai, tad pagal ratifikuotą Europos socialinę chartiją minimali alga Lietuvoje turėtų siekti 68 proc. šios sumos (apie 1 453 litų) ir tai nėra nei mitas, nei neįmanomas siekiamybė, o kiekvieno mūsų teisė! Deja…
Įdomu, kodėl seimūnai, ratifikavę Chartiją, nepakeitė kitų įstatymų ir netgi nuo 2001 metų pažeidinėja įsipareigojimus Europai ir savo piliečiams? Jau visai priartėjo rinkimai, sudaryti kandidatų sąrašai. Į Seimą veržiasi milijonieriai, „grabdirbiai“ ir prasiskolinę skurdžiai. Mes esame laisvi pasirinkti tarp daugybės politinių reklamų ir šis mūsų pasirinkimas tikriausiai vadinamas pilietine pareiga. Bet juk visai nesvarbu, už ką balsuosime – valdžia vis tiek laimės: „drakonas mirė – tegyvuoja drakonas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas