Duonos pagerbimo šventė Tveruose

Parašė:  2017-02-10

Sekmadienį Tverų bažnyčioje per šv. Mišias pašventinta naminė duona. Po pamaldų kepalas suraikytas riekėmis ir išdalytas parapijiečiams.
Duonos ėmė visi, kurie neturėjo atsinešę savo kepalėlio. Ėmė sau ir savo suaugusiems vaikams, kad jiems atvykus į svečius įduotų kaip apsaugą nuo nelaimių kelyje ar gaisro namuose. Kiti sakė parnešiantys riekelę sergančiam kaimynui, kuris negalėjo ateiti į bažnyčią.
Pasidaliję šventintą kepalėlį, tveriškiai rinkosi kultūros namuose. Čia programą apie duoną, jos ilgą kelią iki stalo, apie pagarbos stoką šiam kasdieniam mūsų valgiui buvo paruošę skaitovai. Jie priminė, kad seniau duoną lietuviai gerbė ir laikė ją šventa. Šventa todėl, kad, norint jos turėti, reikėjo daug ir sunkiai dirbti, todėl, kad joje yra visa, kas reikalinga žmogaus gyvybei ir sveikatai.
Meninę programą parodė Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos moksleiviai. Savo vaikystės prisiminimais dalijosi vis dar močiutės keptos duonos skonį burnoje jaučiantis atlikėjas iš Klaipėdos Rimontas Stropus, dovanojęs susirinkusiesiems keletą muzikos kūrinių.
Nuoširdžius ir labai prasmingus žodžius tarė Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas. Ta proga Agotos vainiku vainikuota skanios naminės duonos kepėja Vaida Griciuvienė.
Pasibaigus programai, žmonės buvo pakviesti neskubėti į namus – pabūti drauge, pasivaišinti namine duona ir gira.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
#ValstybėEsuAš. O koks aš esu? (0)

Ironizuojant būtų galima pasakyti, kad Bastys pralaužė tautos tylos bastioną. Pirmą kartą po 2009-ųjų sausio 16-osios, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Viena iš šalies proveržį turinčių užtikrinti idėjų yra „Mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 metų“. Ko reikėtų, kad šios profesijos prestižas išaugtų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas