Džiaugėsi stiprėjančia draugyste ir bendradarbiavimu

Parašė: „Plungės“ inf. 2019-07-01

Birželio 26 dieną Plungės rajono savivaldybėje lankėsi būrys jaunimo iš Alsėdžių. Meras Audrius Klišonis priėmė oficialią delegaciją iš šiame miestelyje surengtos Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos vasaros stovyklos, kurioje dalyvauja ir Lenkijos Golub-Dobžyno Anos Vazos gimnazijos moksleiviai.
Stovyklaujantį jaunimą lydėjo laikinai Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos direktoriaus pareigas einantis Regimantas Kavaliauskas, neformaliojo ugdymo organizatorė Daiva Gramalienė, kiti pedagogai. Lenkijos dešimties žmonių delegacijai vadovauja Marekas Beyderis ir Justyna Rudzamincka.
D. Gramalienė, pristatydama svečius, juokavo, kad ponas Marekas turbūt į Alsėdžius atvyksta dažniau nei į Varšuvą. Išties Stanislovo Narutavičiaus gimnaziją ir Anos Vazos gimnaziją sieja puiki draugystė, kuriai pradžią davė prieš trejus metus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Per tą laiką apsikeista ne viena oficialia delegacija, dalyvauta įvairiuose projektuose. Štai Alsėdžių gimnazijos būsimoji dvyliktokė Agnė Knitaitė yra gavusi netgi kvietimą studijuoti trijuose Lenkijos universitetuose: mergina puikiai pasirodė tarptautiniame lenkų rengiamame literatūrinių rašinių konkurse.
Lankydamiesi pas merą, alsėdiškiai pristatė, kokią veiklą planuoja įgyvendinti per savaitę truksiančią vasaros stovyklą, paremtą jaunimo karjeros kompetencijų ugdymu. Jaunuoliai jau mokėsi, kaip reikia paruošti europinį gyvenimo aprašymą, susipažino su „Erasmus+“ programa, pramogavo žaisdami mini golfą Plungėje, motobolą Skuode, organizuota išvyka į Klaipėdos jūreivystės mokyklą. Numatoma ir kelionė į Vilnių, kur apsilankys prezidentūroje, ir kt. Veiklos daug ir įdomios.
D. Gramalienė taip pat pasidžiaugė, jog į Alsėdžius atvykdami lenkai kaip dovaną jiems atvežė tris knygas apie Lenkijos prezidentą Gabrielių Narutavičių. „Tokių knygų neturi nė viena mūsų biblioteka“, – gyrėsi neformaliojo ugdymo organizatorė. Taigi besidomintieji istorija kviečiami į Alsėdžių gimnazijos biblioteką. Tiesa, reikėtų mokėti lenkų kalbą, nes knygos – lenkiškos.
Meras A. Klišonis sveikino stovyklos dalyvius, ypač išreiškė padėką dėl to, kad taip draugiškai bendrauja ir bendradarbiauja skirtingų šalių gimnazijos. „Džiaugiuosi, kad tokie puikūs santykiai tarp mokyklų. Ne tik savivaldybių vadovai turi bendradarbiauti, ne tik mokyklų direktoriai ir mokytojai, bet ir mokiniai – tai turtina mus visus. Tikiuosi, kad ši draugystė tarp mokinių, tarp miestų tik stiprės ir augs“, – kalbėjo jis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas