Eksperto išvada abejonių neišsklaidė

Parašė:  2011-11-25

Vis nebaigiama nagrinėti karklėniškiui, ne pirmą kartą teisiamam Tomui Petkui (g. 1987 m.) iškelta baudžiamoji byla dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Vyras apkaltintas sumušęs savo draugą V. P. Teismo posėdžio metu išklausytas ekspertas.
Apie šią bylą „Plungė“ jau rašė. Tik priminsime, jog T. Petkus kaltinamas tuo, kad pernai balandžio 4-ąją, apie 20 val., Varkalių kaime (Nausodžio seniūnija), buvusio „Varkalių agroserviso“ aikštelėje, dukart smogė nukentėjusiajam V. P. į galvą. Vaikinas gydėsi ne vieną mėnesį.
Pats kaltinamasis ankstesniajame posėdyje teigė kaltę pripažįstąs tik iš dalies, neigė smogęs ir tvirtino savo draugą paprasčiausiai pastūmęs. Esą V. P. įsikišo į konfliktą, T. Petkus sykį jį pastūmęs, tačiau V. P. vis tiek neatstojo, dėl to stumtelėtas dar kartą. Po to nukentėjusysis griuvo ant asfalto, iš ausies ėmė bėgti kraujas, T. Petkus sakėsi iškvietęs greitąją. Kaltinamasis dėstė, jog V. P. buvo labai girtas, todėl ir nugriuvo.
Nukentėjusysis neneigė, kad buvo neblaivus, tačiau tvirtino, jog T. Petkus jam stipriai trenkė, o ne pastūmė. V. P. pasakojo, kad iki nelemto įvykio jiedu su T. Petkumi buvę geri draugai, kaltinamasis esą niekada anksčiau nebuvo pakėlęs prieš jį rankos.
V. P. byloje yra pareiškęs 100 tūkstančių litų dydžio civilinį ieškinį neturtinei žalai atlyginti.
Trečiadienį teismo posėdžio metu išklausyta teismo medicinos eksperto išvada, pagal kurią V. P. galvos smegenų sužalojimai padaryti kietu, buku daiktu. Esą taip galėjo atsitikti nukentėjusiajam nugriuvus ir atsitrenkus į kietą, nelygaus paviršiaus daiktą. Pasak eksperto, yra duomenų, nurodančių, jog V. P. traumą galėjo patirti, griuvimo metu veikiant pašalinei jėgai.
Prokurorei eksperto išvada vis dėlto pasirodė kiek neaiški: „Tai kokia ta pašalinė jėga? Smūgis ar pastūmimas?“ Anot eksperto, kitose kūno vietose, kaip tik dešiniojoje galvos pusėje, V. P. sužalojimų nėra, tad galima daryti išvadą, kad būta tik pastūmimo.
Proceso dalyviams taip ir liko neaišku, ar V. P. smogta, ar vaikinas tik pastumtas. Juolab kad anksčiau V. P. yra sakęs, jog sužalojimo dieną T. Petkaus automobilyje matė metalinį strypą. Apie jį neaiškiai kalbėjo ir kai kurie liudytojai.
Bylos nagrinėjimas nukeltas į kitus metus, sausio mėnesį, kuomet turėtų pasveikti šiuo metu besigydantis vienas iš svarbiausių liudytojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Streikmetis (1)

Pirmieji į miestus atriedėjo traktoriai. Po dienos savo nepasitenkinimą demonstravo vežėjai. Į gatves išėjo akademinė bendruomenė, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas