Ešerius dėjome į statinę

Parašė:  2017-06-02

Išvyka laivu į Kuršių marias vilioja kiekvieną žveją. Šį kartą gaudysime ešerius.
Pamenu, kaip pirmą kartą draugai mane tikino, kad žūklaudamas Kuršių mariose neturėsiu kur dėti žuvies ir nustatytą normą sugausiu dar iki pietų. Jei taip, tai kaip nevažiuosiu į Rusnę ir laivu neplauksiu į marias. Išvykau, bet žvejyba buvo beviltiška. Mat marios buvo gal metrą nusekusios (o jos ir taip negilios), žuvys visai pradingusios. Niekas tada nepagavo jokio ešerio.
O šį kartą… Pilną statinę prigaudėme! Išsipildė žvejų posakis: dešimt kartų nekibo ir pagaliau…
Jau esu įsitikinęs, kad žūklės organizatorius Kazys Simanauskas nemeluoja (retas atvejis tarp žvejų). Jis ir patikino, kad mariose labai kimba ešeriai. Na, kaip čia atsisakysi! Ypač kai jo suburta kompanija visada šauni, smagi. Ne kartą su nakvyne Nemuno saloje būta, žvejota prie pat Rusnės tilto ir net laive miegota. O dar visada vyksta varžybos, kurių nugalėtojui įteikiama taurė.
Taigi, varome į marias. Laivas žūklei paruoštas. Kapitonas Algis Svitkinas tarp žvejų didžiausiai gerbiamas, nes visada žino, kur geriausiai kimba.
Ant kajutės sienos kabo raštas, skelbiantis, kad esame gražiausiai išpuoštame laive. Mes taip pat jį papuošėme kapitonui įteikdami Žemaitijos vėliavą, kuri per visą mūsų žūklę buvo iškelta laivo priekyje. Šiaip virš laivo visada plevėsuoja Lietuvos vėliava, o prie kajutės – dar nedidelė piratų vėliavėlė.
A. Svitkinas gerbiamas dar ir todėl, kad jis daugybę metų yra Lietuvos žuvienės virimo čempionas. Savo sugebėjimus jis įrodė puikiu viralu pavaišindamas ir mūsų 11 žvejų kompaniją.
Ir štai mes vidury marių. Visi skuba mesti meškeres. Na, ir pasipylė ešeriai į laivą! Kapitonas sumanė juos krauti į statinę. Tad vis girdėdavome: jau trečdalis, jau beveik pusė, o po kiek laiko – jau beveik pilna. Kai tokia žūklė, tai ir smagumo į valias. Parplaukiant Algis vėl vaišino žuviene.
Po žūklės, kai skęsdami smagume prisišvartavome A. Svitkino prieplaukoje, prasidėjo pokalbis, kad tas varžybas būtina pavadinti Kazio Simanausko taurės varžybomis. Numatyta, kas į jas bus kviečiamas. Dėl kuklumo A. Simanauskas pabrėžė, kad gal čia jam per daug pagarbos.
Visai ne, nes jau daug metų jis suburia žvejus į žūklę Nemuno deltoje ar Kuršių mariose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Darbo vietas netrukus atims robotai? (0)

Turbūt kiekvienas esame matę fantastinių filmų, kuriuose žmonių atliekamas funkcijas perima robotai ir dirbtinis intelektas. Naujausi […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar mėgstate skaityti knygas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas