Etatus nurėžė, bet mokyklą su trimis vaikais trūks plyš išsaugos

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-08-09

Liepos 26-ąją vykusio Savivaldybės tarybos posėdžio metu politikams teko nelengva užduotis iš mokyklų, darželių atimti beveik 11 etatų. Sumažėjo pavaduotojų, kompiuterių priežiūros specialistų, kai kur net direktoriams apkarpyti etatai.
Klausimą pristatyti teko Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojai Juditai Stankutei. Jai į pagalbą atskubėjo Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis. Sprendimo esmė tokia: nuo rugsėjo 1-osios įvedus etatinį pedagoginio darbo apmokėjimą ir mokinio krepšelio lėšoms tapus mokymo lėšomis, vadovaujantis jų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašu, lėšos švietimo įstaigų vadovavimui skiriamos savivaldybėms tiesiogiai (mokyklų – 130 eurų vaikui, darželių – 65 eurai vaikui). Paaiškėjo, kad pagal turimus etatų normatyvus trūksta apie 105 tūkst. eurų.
Pasak G. Rimeikio, rajone yra nemažai įstaigų, kurios negauna pakankamai lėšų, todėl būtina mažinti administravimo etatus, kad bent vadovų etatai būtų išlaikyti. Skyriaus vedėjo teigimu, švietimo įstaigų vadovai su naujais normatyvais supažindinti, patys dėliojasi etatus. „Šitas klausimas iki galo neaptartas. Siūlyčiau jį atidėti kitam kartui. Komitetas neatidžiai jį išnagrinėjo, nes skubėjome į laidotuves“, – kalbėjo J. Stankutė.
Atidėjimui pritarė ir Raimondas Doviltis, pasak jo, tai įstaigose sukels chaosą.„Kiekvieną reformą reikia „atidirbti“. Manau, kad įstaigų veikla bus paralyžiuota“, – svarstė Asta Beierle Eigirdienė.Jolanta Skurdauskienė taip pat laikėsi pozicijos, jog etatus karpyti paskubėta.
Labiausiai posėdžiautojus nustebino tai, kad Didvyčių daugiafunkcio centro ir Prūsalių mokyklos-darželio direktoriams nustatoma 0,75 etato. Atsižvelgiant į mokinių skaičių, skirstomi pavaduotojų ugdymui, meninio ugdymo pedagogų, kompiuterių priežiūros specialistų etatai ir pan. Kaip ir minėta, atsisakoma 10,65 etato.
Į ilgesnes diskusijas kiti politikai nesivėlė, tad prireikė balsavimo. 12 pasisakė „už“, 6 – „prieš“, 3 susilaikė, tad etatų mažinimui uždegta žalia šviesa.
„Sumažinome etatus, užtat skyrėme papildomų lėšų. O keisčiausia, kad ne visiems taikomi vienodi standartai. Skiriame 20 000 eurų, kad išlaikytume tris vaikus“, – iškart sureagavo A. Beierle Eigirdienė, kai buvo tvirtinami klasių komplektai 2018–2019 mokslo metams. Omenyje turėtas Senamiesčio mokyklos Kantaučių skyriaus su trimis vaikais išlaikymas.
„Sprendimas nei geras, nei blogas. Viskas priklauso nuo pačios bendruomenės. Siūlau skyrių išlaikyti bent vienerius metus – jei mokykla nenumirs natūraliai, vadinasi, vertėjo“, – svarstė Robertas Endrikas.
J. Stankutė akcentavo: niekas neprieštarauja, kad vaikai mokytųsi arčiau namų, tačiau atkreipė dėmesį, jog tie trys vaikai galėtų mokytis ten pat, kur ir planuojama steigti darželį. Nors klasių komplektai ir buvo patvirtinti, prie Kantaučių mokyklos grįžta dar kartą, kalbant apie būtiną finansavimą jai išlaikyti. „Kelia įtarimų, kad kitur procesas užsibaigė labai greitai. Žlibinus uždarėme, Nausodį taip pat, nors ten buvo daugiau mokinių“, – neatlyžo opozicijos lyderė.
Tačiau, kaip sakoma, prieš vėją nepapūsi, į kiekvieną argumentą bus ir kontrargumentas, labai aktyvi mokyklos bendruomenė (trijų vaikų tėvai), kitoms bendruomenėms taip pat buvusi sudaryta galimybė, tačiau tuo nepasinaudota ir pan.
Šiems mokslo metams iš biudžeto Kantaučių skyriui išlaikyti bus atseikėta 7 000 eurų, kitais metais – dar 13 000 eurų. Tačiau, kaip nurodyta aiškinamajame rašte, 2019-aisiais lėšų poreikis gali augti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kaip didžiausios vertybės linkėjo taikos (2)

Neseniai likimas nuvedė į Sakartvelą (tiesa, pats ekskursijos gidas savo šalį labiau buvo linkęs vadinti Gruzija). […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento rinkimų I turo ir dviejų referendumų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas