„Europiadoje“ Žemaitijai atstovavo „Gondinga“ ir „Vaisgamta“

Parašė:  2009-07-31

Liepos 22-26 dienomis Klaipėdoje vykusiame 46-ajame Europos tautinių kultūrų festivalyje dalyvavo ir du folkloro ansambliai iš Plungės rajono – Plungės kultūros centro „Gondinga“ ir Kulių kultūros centro „Vaisgamta“, vadovaujami Dalios Stasikėlienės, Mirgos ir Audronio Gulbinskių.
Po koncerto Klaipėdoje „Gondingos“ ansamblis išskubėjo į tarptautinį folkloro ansamblių festivalį Jungtinėse Amerikos Valstijose, tad įspūdžiais Klaipėdoje pasidalino „Vaisgamtos“ ansamblio vadovė Mirga Gulbinskienė:
– Pirmasis festivalio renginys – Pasveikinimo vakaras – skirtas Lietuvos regionams prisistatyti. Kiekvienas dalyvavęs Lietuvos folkloro ansamblis parodė savo trumpas programas, kuriose daugiau dėmesio skirta šokiams. Įspūdį paliko tautinio kostiumo demonstravimas. Klaipėdos entnokultūros centro specialistė iš „Vaisgamtos” ir „Gondingos” atrinko geriausius moteriškus kostiumus. Taigi tapome manekenėmis ir, skambant maršui, gražiai keletą kartų ėjome scena. Tą vakarą užsieniečiai nekoncertavo, tačiau jų buvo pilna aikštė, jie linksmai plojo lietuviams. Buvo labai malonu dalyvauti tokiame renginyje, – pasakojo M. Gulbinskienė.
„Vaisgamtai“, dažnai koncertuojančiai įvairiuose folkloro festivaliuose Lietuvoje, kviečiamai dalyvauti ir pelnančiai daug žiūrovų simpatijų Lietuvos televizijos laidoje „Gero ūpo!“, į užsienyje rengiamus folkloro festivalius dar neteko išvykti. Kitąmet „Europiada“ vyks Šiaurės Italijoje, Balzano mieste. Ar norėtų ten dalyvauti „Vaisgamta“?
– Be abejo, bet norus riboja galimybės. Į tokius renginius kolektyvai vyksta savo lėšomis. Reikėtų labai taupyti, sukaupti pinigų už savo kolektyvo koncertus. Be to, ir konkurencija stipri… – nedidelio miestelio folkloro puoselėtojų situaciją nusakė jų vadovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kad laikraštis – lyg apeiga (2)

Ak, tie ieškojimai… To, kas nauja, nepatirta, nepažįstama, arba to, kas labiau ar labiausiai – prasminga, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas