Festivalyje Plungėje – pusketvirto šimto mažųjų šokėjų iš visos Lietuvos!

Parašė:  2018-06-04

Gegužės 26 dieną Plungės kultūros centras dūzgė it bičių avilys – čia vyko respublikinis mažųjų šokėjų festivalis „Mažyliai“. Jis organizuotas antrą kartą. Šiemetinis renginys sulaukė išties gausaus būrio šokėjų: į sceną žengė ir vienas už kitą gražesnius šokius žiūrovams demonstravo apie 350 dalyvių. Festivalio sumanytoja ir iniciatorė – Plungės kultūros centro liaudies šokių kolektyvų „Suvartukas“ ir „Mažasis suvartukas“ vadovė Ilona Baltikauskaitė.
Respublikiniame mažųjų šokėjų festivalyje „Mažyliai“ dalyvavo net šešiolika kolektyvų. Šeimininkams atstovavo trys iš jų – Eglės baleto studija, „Suvartukas“ ir „Refresko“. Kai kurie į plungiškių kvietimą atsiliepę kolektyvai festivalyje šoko ir praėjusiais metais, kiti prisijungė pirmą kartą.
Taigi į Plungę švęsti mažųjų šokėjų šventės atvyko „Ugnies valdovų“ baleto mokykla (Kaunas), „Inkarėlis“ (Klaipėda), šokio namai R.B.A. (Kretinga), „Žalnieriukas“ (Šiauliai), „Saulutės“ (Šiauliai), „Vijurkas“ (Klaipėda), „Trepsiukas“ (Gargždai), B. Molytės baleto mokykla (Klaipėda), „Kauškutis“ (Mažeikiai), „Siekis“ (Klaipėda), „Nemunėlis“ (Jurbarkas), „Delingo“ (Klaipėda), „Dona“ (Jurbarkas). Mažuosius festivalio dalyvius lydėjo ne tik jų vadovės, dažnas šokėjas sulaukė palaikymo ir iš savo tėvelių, brolių ar seserų, todėl renginys dalyvių ir žiūrovų skaičiumi pranoko lūkesčius: didžiojoje Plungės kultūros centro salėje sunkiai tilpo visi norintieji žiūrėti koncertą.
„Mažylių“ festivalio draugas – Plungės kultūros centro renginių organizavimo ir vedimo klubas „Menadė“ (vadovė Simona Gudavičiūtė). Klubo merginos žiūrovus teatralizuotai supažindino su atvykėliais iš kitos planetos, kurių tikslas buvo išmokti šokti. Aišku, kas geriau to išmokys, jei ne mažieji festivalio dalyviai! Taigi ufonautai stebėjo, kaip scenoje linksmai trypia liaudies šokių kolektyvai, kaip grakščiai juda jaunosios balerinos ar energingai liejasi pramoginių, „show dance“ šokių nuotaika. Smagios emocijos scenoje netruko užkrėsti kitus: žiūrovai negailėjo mažyliams aplodismentų.
Kaip ir dera, festivalį atidarė šeimininkai: pirmosios scenoje pasirodė Plungės kultūros centro Eglės baleto studijos šokėjos (vadovė Eglė Norkevičiūtė-Novoruckienė). Plungiškiams puikiai pažįstamos balerinos dar kartą pademonstravo šio išskirtinio šokio žanro plastiškumą, eleganciją. Trejus metus Plungėje gyvuojanti studija ugdo arti šimto jaunųjų šokėjų.
Vienus plungiškius scenoje keitė kiti. „Mažasis suvartukas“ (vadovė I. Baltikauskaitė) pademonstravo liaudiškų šokių žavesį. Kolektyvas gyvuoja aštuonioliktus metus, taigi šokio mokykla čia labai stipri: „suvartukiečiai“ dalyvauja įvairiuose respublikiniuose, tarptautiniuose konkursuose, renginiuose ir garbingai atstovauja savo kraštui.
Tarp festivalio dalyvių buvo ir Mažeikių choreografijos mokyklos liaudies šokių studija „Kauškutis“. Kone tris dešimtmečius gyvuojančiam kolektyvui vadovauja Jolanta Tendienė. Jį lanko daugiau kaip 200 vaikų ir jaunuolių. Festivalyje mažeikiškiai dalyvauja antrą kartą.
Vėlgi aktyvūs plungiškių organizuojamame festivalyje buvo klaipėdiečiai – sulaukta net penkių kolektyvų! „Vijurkas“, „Delingo“, „Siekis“, B. Molytės baleto mokykla, „Inkarėlis“ įrodė, kad uostamiestyje yra suburta tikrai nemažai ansamblių, kuriuose ugdoma daug talentingų mažųjų klaipėdiečių. Vieni jų gyvuoja palyginti neseniai, kiti skaičiuoja net keliasdešimties metų veiklą. Štai „Inkarėlis“ savo veiklą pradėjo dar 1973-iaisiais.
Daugiausia ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtas festivalis „Mažyliai“, kaip pastebėta, tapo tikrai žaisminga ir spalvota mažųjų šokėjų švente, kurioje visi puikiai praleido laiką. Renginį vainikavo kolektyvams skirtos pagyros iš Plungės kultūros centro direktoriaus Romo Matulio lūpų, saldžios dovanos, vadovams įteikti padėkos raštai. Atsisveikinta iki kitų metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas