Fotobienalėje – dėmesys Jungtinių Amerikos Valstijų fotografijos istorijai, evoliucijai ir šiandienai

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-06-25

Plungiškiams, kurie neabejingi fotografijos menui, praėjęs savaitgalis dovanojo ypatingą įvykį: Miesto šventės metu surengtas „Plungės fotobienalės 2018“ pristatymas. Tradiciškai kas dvejus metus mūsų mieste organizuojamas tarptautinio lygio renginys šįkart per nuotraukas kvietė susipažinti su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Nepamiršta liko ir kita vietos fotografų bei Plungės viešosios bibliotekos iniciatyva – visus šventės svečius sukviesti į po atviru dangumi eksponuojamą „Fotoalėją“.
„Plungės fotobienalės 2018“ atidarymas vyko praėjusį penktadienį prie žirgyno – vienoje iš erdvių, kur buvo pristatomos nuotraukų ekspozicijos. Šiais metais mūsų mieste organizuotas toks renginys – jau penktasis.
Kaip minėjo Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė, fotobienalė suteikia galimybę kaskart susipažinti su vis kitos šalies kultūra. Plungiškiai ir miesto svečiai jau turėjo progą per nuotraukas pažinti Prancūziją, Rusiją, netgi tolimąją Japoniją, o šį kartą visas fotografų dėmesys – Amerikai.
Tądien Plungėje sulaukta ir JAV ambasados Lietuvoje Viešųjų ryšių skyriaus vadovės Heather Steil vizito. Viešnia dėkojo už pasirinktą formą – per fotografiją – pristatant jos šalį, džiaugėsi galimybe taip užmegzti ryšius, linkėjo ypatingų akimirkų lankant parodas.
Šventėje apsilankė ir Savivaldybės meras Audrius Klišonis – bienalės globėjas.
Plungės fotobienalės idėjos autorius – Plungės viešoji biblioteka. Šiais metais prie išskirtinių fotografijos meno parodų organizavimo mūsų mieste prisidėjo ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, bendradarbiaudamas su JAV ambasada Lietuvoje.
Fotobienalės kuratorius – Darius Vaičekauskas. Jis džiaugėsi, kad jų organizuotas renginys sulaukė pritarimo ir palaikymo iš kultūros įstaigų. Būtent todėl šiemet bienalės erdvės ženkliai prasiplėtė: fotografijos eksponuotos net aštuoniose skirtingose vietose – Mykolo Oginskio rūmuose, žirgyne, kultūros centre, Viešojoje bibliotekoje, Vaikų bibliotekoje ir kt.
„Man visada malonu sugrįžti į Plungę, ir 2020 metais visi turbūt susitiksime čia. O šiemet turime kuo didžiuotis – surinkome ir jums pristatome tokią fotografijų kolekciją, kokios Lietuvoje dar nebuvo“, – sveikindamas kolegas fotografus kalbėjo klaipėdietis D. Vaičekauskas.
Penktojoje Plungės fotobienalėje savo darbus pristatė gausus būrys fotografų. Jų nuotraukas bus galima įvertinti iki liepos 4 dienos – iki to laiko lankytojai galės apžiūrėti parodas, kuriose, kaip pastebėta atidarymo šventėje, dėmesys Jungtinių Amerikos Valstijų fotografijos istorijai, .
Ypač išskirtinė ekspozicija plungiškių laukia M. Oginskio rūmuose – tai unikali amerikiečių fotografijos pionieriaus, etnologo Edwardo Curtiso paroda „Šiaurės Amerikos indėnai“. Kitose miesto erdvėse – žirgyne, Viešojoje bibliotekoje, Vaikų bibliotekos palėpėje, kultūros centre ir Advokato namelyje – pristatoma Amerika lietuvių fotografų Romualdo Požerskio, Edo Jurčio, Algimanto Kezio, Arūno Baltėno, Algirdo Bako, Audriaus Naujokaičio, Mindaugo Gabrėno, Oksanos Judakovos, Arūno Kulikausko, Antano Stanevičiaus akimis. Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų sukakčiai paminėti skirta Monikos Požerskytės šimtamečių portretų paroda „Šimtas metų kartu“.
Penktadienį prasidėjusi fotografijos šventė kitą dieną vėlgi šio meno gerbėjus pakvietė susiburti draugėn. Šį kartą – prie Vaikų bibliotekos. Čia, kiemelyje, buvo atidaryta „Fotoalėja“. Nuotraukų ekspozicija po atviru dangumi – tradicinis Miesto šventės renginys. Šiais metais jis organizuotas jau vienuoliktąjį kartą.
Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Zita Paulauskaitė informavo, kad „Fotoalėja“ šįsyk skirta valstybės atkūrimo šimtmečiui, „kad paroda sujungia viską, kas yra gražiausia ir vertingiausia – šeima, namai, gamta“.
Džiugu, kad prie vietinių fotomenininkų prisijungė ir du užsienio šalių atstovai: savo nuotraukas „Fotoalėjoje“ pristatė Jekaterina Kvitko iš Rusijos ir Tore Vik iš Norvegijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas