Garbės pasitikrinimas perkant „sidabrinius“ gatvės šviestuvus

Parašė: Luka SAULIENĖ 2018-04-06

Kovo 29-ąją surengtame Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdyje nuskambėjo siūlymas pasitikrinti savo garbę. Po trumpo pasitarimo politikai to daryti nepanoro.
Visas šis triukšmas kilo ėmus svarstyti klausimą dėl pritarimo lėšų skyrimui prisidėti prie projekto „Kelio nuo Noriškių tilto iki Kaušėnų kaimo (Babrungo gatvė) rekonstrukcija“. Dar posėdžio pradžioje Savivaldybės tarybos narys Robertas Endrikas siūlė minėtąjį klausimą iš darbotvarkės išbraukti, nes jis nesąs išsamiai išnagrinėtas. Siūlymas išgirstas nebuvo, sprendimo projektas pateiktas aptarti.
Klausimą pristatė Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Algirdas Pečiulis. Sprendimo projekto esmė – pritarti 150 tūkst. eurų skyrimui Nausodžio seniūnijos Babrungo gatvės apšvietimui įrengti. Projekte „Kelio nuo Noriškių tilto iki Kaušėnų kaimo (Babrungo gatvė) rekonstrukcija“ nebuvo numatytas šios gatvės apšvietimas, o šalia jos yra pėsčiųjų ir dviračių takas, tad neįrengus apšvietimo kiltų nepatogumų tuo taku naudotis.
„Sprendimo projektas toks lakoniškas, tie 150 tūkstančių tokie nekalti. Kad apšvietimo reikia, visiems aišku, bet man emocijas kelia aiškinamasis raštas“, – piktinosi R. Endrikas ir citavo šį dokumentą: „Dėl šios priežasties buvo kreiptasi į rangovą uždarąją akcinę bendrovę „Valda“ su prašymu sudaryti sąmatą, kiek minėtoji paslauga ir darbai kainuotų.“
Politiką stebino, kad rangovui buvo pasiūlyta apskaičiuoti, kiek kainuos papildomi darbai. „Valda“ tai ir padarė: suma – 150 tūkst. eurų.
„Mes atlikome nepriklausomą apklausą ir gavome rezultatus: pati didžiausia apskaičiuota kaina – 130 tūkst. eurų, antroje vietoje – 120 tūkst. eurų, o pati mažiausia – 106 tūkst. eurų su projektavimu ir dar be derybų“, – kalbėjo Savivaldybės tarybos narys.
„Jei jūs manote, kad mes į koaliciją atėjome tokiems sprendimams pritarti, tikrai apsirinkate. Mes atėjome ne tam, kad darytume juodus darbelius ir pritartumėme darbams be konkursų, – iš peties rėžė R. Endrikas. – Yra mažos vertės pirkimai, ir čia administracijos garbės reikalas tuos pirkimus surengti, išrinkti pačią mažiausią kainą, kad būtų taupomi mūsų žmonių pinigai.“
Pasiūlius balsuoti savo nuomonę išsakė Liudas Skierus. Anot jo, šis klausimas turėtų būti pašalintas iš balsavimo, o tokie tarybos narių veiksmai žemina visuomenę. „Jei norite pasitikrinti savo garbę, balsuokime. Mes neleisime, kad taip toliau tęstųsi“, – buvo griežtas L. Skierus.
„Prieš balsavimą dėl garbės reikėtų pasitarti“, – pasiūlė Audrius Misiūnas. Jo prašymas buvo išgirstas.
Po trumpos pertraukėlės visiems sugrįžus į posėdžių salę balsavimo dėl garbės atsisakyta, o klausimą pasiūlyta atidėti kitam posėdžiui. Vis dėlto sutarta, kad sprendimo projektas bus pakoreguotas: numatoma skirti iki 150 tūkst. eurų ir Savivaldybės administracija įpareigota organizuoti pirkimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Plungė parašė:

    Ar šunkeliui reikia šviestuvų?

  2. knš parašė:

    pasirodo visų puikumu,reiškia garbės nėra ir nerasi yra tik sutarimai kaip daugiau iš plungiškių ištempti pinigų,beje ateinantys rinkimai parodis kas yra ko vertas.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kai pakyla temperatūra (0)

Panašu, kad pavasaris įgauna pagreitį – lauko termometrai fiksuoja vis aukščiau kylančius laipsnius. Malonu… Jei kalbėsime […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas