Generalinė prokuratūra atskleidė šiek tiek informacijos apie plungiškės nužudymo tyrimą

Parašė: Parengta pagal Generalinės prokuratūros inf. 2017-06-13

Penktadienį Generalinėje prokuratūroje surengtoje spaudos konferencijoje buvo detaliau papasakota apie tebevykstantį rezonansinį plungiškės Ievos Strazdauskaitės nužudymo ikiteisminį tyrimą.
I. Strazdauskaitė kovo 5-ąją išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai dingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas užkastas Kėdainių rajone. Įtarus, kad mergina pagrobta ir nužudyta, tą pačią dieną buvo sulaikyti šeši asmenys. Keturi iš jų buvo suimti, o dviem skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.
Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras Gintas Ivanauskas ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis spaudos konferencijoje informavo, kad birželio 8 dieną teismas patenkino Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų prašymus pratęsti suėmimą trims mėnesiams asmenims, kuriems yra pareikšti įtarimai ikiteisminiame tyrime dėl I. Strazdauskaitės nužudymo.
Šiuo metu skirtingi įtarimai pareikšti daugiau nei šešiems asmenims. Dalis jų atliekant tyrimą taip pat buvo suimti ir po kurio laiko paleisti į laisvę paskyrus švelnesnes kardomąsias priemones.
Įtarimai dėl nužudymo yra pareikšti trims įtariamiesiems. Kitiems asmenims pareikšti įtarimai dėl neteisėto laisvės atėmimo, plėšimų. Tikslus įtariamųjų skaičius neskelbiamas siekiant nepakenkti tyrimui.
Prie šio tyrimo yra prijungtas ir tyrimas dėl 2016 metais pavasarį įvykdyto Latvijos piliečių plėšimo.
Atsakydami į klausimus prokuroras G. Ivanauskas ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas A. Roginskis taip pat informavo, kad šioje byloje jau yra atlikta keli šimtai įvairių tyrimo veiksmų, įskaitant apklausas, įvykio vietų apžiūras ir kitus. Siekiant gauti reikšmingų tyrimui duomenų, specialistams paskirta daugiau nei 20 užduočių, kurias įprasta vadinti ekspertizėmis. Kai kurios iš jų gana sudėtingos, kompleksinės, reikalaujančios ilgesnio laiko išvadoms pateikti, todėl tikėtis artimiausiu metu tyrimo pabaigos nereikėtų.
A. Roginskis akcentavo, kad ir toliau vyksta įvairių duomenų apie panašius pagrobimus, plėšimus ir kitus nusikaltimus analizė. Siekiama nustatyti, ar šioje byloje įtariami asmenys gali būti su jais susiję, aiškinamasi, ar gali apie juos ką nors žinoti.
Spaudos konferencijoje dar kartą buvo pabrėžta, kad tyrimo metu nebuvo gauta jokių duomenų apie tai, kad nužudytoji mergina būtų buvusi pažįstama su įtariamaisiais, turėjusi kokių nors sąsajų su nusikalstamu pasauliu, vežusi narkotines ar psichotropines medžiagas, ar kitus draudžiamus daiktus, ar dideles pinigų sumas.
Prokuroro teigimu, nustatyta, kad išvykdama mergina pasiėmė tik įprastus kiekvienam daiktus. Dalis šių daiktų nusikaltimo metu buvo išslapstyti, dalis – sunaikinti. Atsakydamas į klausimus Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas nurodė, jog visi gauti duomenys patvirtino tai, kad I. Strazdauskaitė tapo nusikaltimo auka dėl jos vairuoto automobilio kaip plėšimo objekto.
„Tai patvirtina ir prieš metus įvykdytas Latvijos piliečių plėšimas. Jis atliktas panašiu braižu – imituojant kelyje avarinę situaciją“, – kalbėdamas žurnalistams pastebėjo prokuroras G. Ivanauskas.
Spaudos konferencijoje dalyvavę pareigūnai ne sykį pakartojo, kad šiame tyrimo etape dar negali pateikti detalesnių atsakymų į klausimus apie nusikaltimo aplinkybes, tačiau pažadėjo tai padaryti, kai tik tyrimas bus baigtas. Jį planuojama baigti šių metų pabaigoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas