Gera turėti viltį!

Parašė: Rita STANČIUKIENĖ 2017-11-24

Liūdni stovi beržai, jų šakos nusvirusios lyg rankos. Šalia akis užmerkusi virpa drebulė. Ir į ką čia žiūrėsi – aplink vien vandenyje paskendę laukai ar purvynais virtę keliukai. Nelinksma ir tvirtajam uosiui. Jaučia – šalti ledo pirštai tuoj sukaustys šerdį. Ir jei ne viltis, kad po kelių mėnesių žemė vėl dosniai atvers savo syvus, o saulė, apgaubusi šiluma ir šviesa, padės sukrauti naujus pumpurus, neužtektų stiprybės. Gera turėti viltį!
Viltimi apie didėsiančius atlyginimus, mažėsiančius darbo krūvius gyvena ir Lietuvos gydytojai. Juk jei medikai netikėtų, kad po tamsos ateis šviesa, dauguma jų jau dirbtų Vokietijoje, Norvegijoje ar kitoje daug dosniau už darbą galinčioje mokėti šalyje.
Ir pagaliau debesys pradeda sklaidytis – Lietuvos medikų sąjūdžio atstovai po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu turi kolegoms gerų žinių. „Susitikime antradienį sutarta, jog jau nuo 2018 metų sausio didės gydytojų rezidentų pajamos. Tiesa, premjeras nedetalizavo, kiek jų atlyginimai galėtų augti. S. Skvernelis taip pat aiškino, kad visų medikų atlyginimai galėtų didėti 20 proc. nuo gegužės, jei bus galimybių, atlyginimų kėlimo pradžia gali ir ankstėti“, – rašoma www.15min.lt.
Net streikų neprireikė, kad Vyriausybė biudžete atrastų papildomų lėšų. Matyt, valdžia pati suprato: medikams mokama per mažai, būtina situaciją spręsti, kol visi jauni gydytojai nepasipustė padų iš Lietuvos. Suprato ir per daug „nesibrangino“, tuo labiau kad vienu šūviu galima ir antrą zuikį nušauti – medikai iš savo pusės žada didesnį skaidrumą.
Vienos problemos sprendimas pajudėjo, bet problema dėl didelio darbo krūvio kaži ar taip sėkmingai išsispręs. Ypač dabar, kai sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga užsimojo priversti vaistines laikytis įstatymo – neparduoti receptinių vaistų be recepto. Nors ministras mušasi sau į krūtinę, kad visa tai daro dėl žmonių gerovės, jie ant jo pikti. Liaudžiai nerūpi, kad savigyda prie gero neveda, jai reikia įprastų medikamentų! Negalėdami laisvai vaistų įsigyti žmonės yra priversti minti gydytojų kabinetų slenksčius, prie kurių eilės, kaip ir medikų darbo krūvis, išaugo dvigubai.
Ministrą delegavusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis ir premjeras S. Skvernelis jo darbą vertina gerai, o štai opozicija užsimojo rengti interpeliaciją. A. Verygai teko atsakinėti į Seimo narių klausimus. „Silpni atsakymai, bet geranoriškumas didelis“, – apibendrindamas susitikimą su A. Veryga, sakė vienas iš jo kvietimo pas opoziciją iniciatorių Eugenijus Gentvilas.
Matyt, tas geranoriškumas pakurstė A. Verygą pasirūpinti ir kolega Gabrieliumi Landsbergiu, kuris viešai pasiguodė vaistinėje negalėjęs įsigyti fiziologinio tirpalo akių lęšiams. Tai išgirdęs ministras pats nuvažiavo į vaistinę ir nupirko reikalingo tirpalo. Deja, G. Landsbergis tokį geranoriškumą suprato kaip įžeidimą.
Tad A. Verygai, kaip ir tiems į purvą įsibridusiems medžiams, teks gyventi viltimi. Viltimi, kad kada nors visi laikysis įstatymų, kad žmonės nebeužsiims savigyda ir labiau domėsis sveika gyvensena, kad… mokės vertinti jiems parodytą gerumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Dabar svarbu neužtrenkti durų (0)

Mes dažnokai paburnojame ant valdžios – ir šiokia ji, ir anokia. Betgi mes patys ją renkame. […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas