Gimnazijos direktorės dukrai antrą kartą nepavyko užimti pradinių klasių mokytojo vietos

Parašė:  2017-03-14

Nepasitenkinimo banga, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos bendruomenėje kilusi dėl to, kad direktorė Dalia Baliutavičienė savo dukrą Indrę Raudonę iš naktinio sargo pareigų perkėlė į pradinukų mokytojas, baigia nuslūgti. Kovo 9 dieną mokymo įstaigoje įvyko nauja atranka pradinių klasių mokytojo vietai užimti.
Kaip jau rašėme laikraščio vasario 28 dienos numeryje, skandalas Lauryno Ivinskio gimnazijoje įsiplieskė po to, kai šį įstaigos vadovės D. Baliutavičienės sprendimą Švietimo ir mokslo ministerijai ir vietos valdžiai apskundė mokyklos darbuotojų profsąjunga. Situaciją tyrusi darbo grupė pripažino, kad organizuojant atranką į laisvą darbo vietą trūko viešumo, o direktorė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Už tai Savivaldybės taryba vadovei pareiškė pastabą.
I. Raudonė iš darbo buvo atleista dar prieš darbo grupei pradedant direktorės veiksmų vertinimą.
Šį kartą viešumo, matyt, nepritrūkta. Praėjusį ketvirtadienį atrankoje į laisvą pradinių klasių mokytojo darbo vietą dalyvavo net penkios pretendentės: Vigilija Urbonė, Genovaitė Šaulienė, Rita Grajauskienė, Jūratė Tubutienė ir I. Raudonė.
Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio potvarkiu atranką vykdė gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Nijolė Pocienė. Renkant tinkamiausią kandidatę dalyvavo stebėtojos mokyklos tarybos atstovės Gintarė Sabaliauskienė, Palmira Mikalauskienė ir Audronė Rupšienė.
Stebėtojų išvadose rašoma, kad iš atrankoje dalyvavusių kandidačių tik G. Šaulienė pateikė visus šiai darbo vietai reikalingus dokumentus. Tačiau didelių abejonių dėl pretendentės tinkamumo eiti minėtąsias pareigas kelia vienuolikos metų pertrauka nedirbus su pradinių klasių mokiniais.
Išvadose taip pat pažymima, kad puikias dalykines, socialines ir komunikacines kompetencijas, kurios reikalingos dirbant su pradinukais, parodė R. Grajauskienė, dirbanti gimnazijos Daugėdų skyriuje. Šiai kandidatei, pasak stebėtojų, pritrūko 40 akademinių valandų iš 80 reikalingų pagal mokytojų kompiuterinio raštingumo programą.
Apie kitas tris pretendentes į pradinių klasių mokytojo vietą stebėtojų išvadose neužsimenama. Smulkesnės informacijos nepateikė ir kitą dieną telefonu kalbinta N. Pocienė. Atranką vykdžiusi direktorės pavaduotoja ugdymui sakė nežinanti, ar gali teikti informaciją. Paprašyta konkrečiai suformuluoti atsisakymo priežastį rėžė: „Parašykite, kad aš nepasitikiu žurnalistais. Jei jums reikia informacijos, eikite pas merą, jis turi protokolą.“
Reikia tik apgailestauti, kad eidama tokias pareigas N. Pocienė, ko gero, nieko nėra girdėjusi apie Visuomenės informavimo įstatymą. Laimei, meras A. Černeckis įstatymus išmano, todėl ne tik pateikė turimų dokumentų kopijas, bet ir suteikė detalesnę informaciją.
Kaip kalbėjo Rietavo savivaldybės vadovas, I. Raudonės (Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorės dukros – aut. past.) kandidatūra buvo atmesta iš karto kaip neturinčios pradinių klasių mokytojo išsilavinimo. Kitos pretendentės, išskyrus G. Šaulienę, neatitiko visų reikalavimų, keliamų šiai darbo vietai.
Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė D. Baliutavičienė, paprašyta išsakyti savo nuomonę apie atrankos laimėtoją, sakė rezultatus vertinanti pozityviai, o stebėtojų abejonių dėl G. Šaulienės tinkamumo užimti laisvą pradinių klasių mokytojo vietą komentuoti negalinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas