„Gražu, trapu, dieviška…“

Parašė:  2018-11-08

Rietavo parke ūžaujančių rudens vėjų simfonijoje spalio 26–28 dienomis savo partijas atliko ir jaunieji muzikos atlikėjai – pianistai ir vokalistai, tarptautinio festivalio-konkurso „Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai“ dalyviai.
Pernai savo 145 metų jubiliejų paminėjusi Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla tęsia senas kunigaikščių Oginskių tradicijas ugdyti jaunuosius talentus. Įstaigoje trečią kartą organizuotas festivalis „Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai“ jauniesiems muzikams sudarė puikias meninės išraiškos galimybes.
Pirmoji iš trijų muzikos ir dainų šventės dienų skirta vokalistų pasirodymams. Rietavo savivaldybės kultūros centro mažojoje salėje savo konkursinius numerius atliko daugiau nei trys dešimtys dainininkų iš Lietuvos, Kazachstano, Kinijos. Juos stebėjo ir vertino kompetentinga tarptautinė komisija: pirmininkė Auksė Marija Petroni ir nariai Sabina Martinaitytė, Giedrė Zeicaitė, Rita Urniežienė.
Antrąją dieną salė prisipildė fortepijonu skambinamos kompozitoriaus M. K. Oginskio kūrybos perlų. Gausus būrys jaunųjų pianistų varžėsi grodami savo paruoštus konkursinius numerius. Juos vertino Nijolės Dorotėjos Beniušytės pirmininkaujami komisijos nariai Elina Bambanė, Vaiva Purlytė, Šviesė Čepliauskaitė.
Sekmadienį festivalis persikėlė į Rietavo Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčią. Po šv. Mišių rietaviškiai turėjo puikią galimybę pasiklausyti pagrindinio prizo laimėtojų, komisijos nariams ir žiūrovams jau gerai pažįstamų svečių iš Baltarusijos – Maladečinos Mykolo Kleopo Oginskio muzikos kolegijos simfoninio orkestro (vadovas Gregorijus Soroko) – koncerto.
Muzikos šventę kunigaikščių Oginskių giminės pastatytoje bažnyčioje vedė nuostabi aktorė Virginija Kochanskytė. Ji nestokojo pagyros žodžių jaunam kūrybingam jaunimui ir jų mokytojams, per muziką skleidžiantiems grožį.
Garbė pradėti koncertą suteikta pagrindinio prizo laimėtojai pianistei Marijai Normantaitei. Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos ugdytinei apdovanojimą įteikė pats prizo kūrėjas uždarosios akcinės bendrovės „Reval Baldai“ direktorius Rimas Kurlavičius.
Savo konkursinį numerį, atnešusį jai nugalėtojos vardą, atliko ir vokalistė, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos studentė Gabrielė Kuzmickaitė.
Ilgai tądien skambėjo muzika. Galingi žinomų solisčių balsai ir simfoninio orkestro grojamos melodijos užliejo bažnyčios erdves, kilo skliautais, tarsi mėgintų pro juos išsiveržti aukštai į dangų.
, , dieviška…“ – kalbėjo apie muzikos sužadintus jausmus Savivaldybės vadovas Antanas Černeckis, dėkodamas festivalio organizatoriams, dalyviams, jų mokytojams, komisijos nariams.
Padėkos raštus meras įteikė visoms komisijoje dirbusioms muzikėms. V. Kochanskytė nominuota kaip Oginskių istorijos ir kūrybos ambasadorė. Nominacija apdovanota ir šio festivalio-konkurso sumanytoja R. Urniežienė.
Taip pat padėkos raštais apdovanoti Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas, Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos kolektyvas ir jo vadovas Nerijus Jasinskas.
Maladečinos simfoninis orkestras šiemet švenčia muzikos kolegijos 60-metį ir savo veiklos 50-metį. Jubiliatams skriejo mero A. Černeckio, Rietavo meno mokyklos ir muziejaus bendruomenių sveikinimai ir dovanos. Orkestro vadovas G. Soroko, dėkodamas už sveikinimus, kalbėjo, kad jam visada malonu koncertuoti Antanų mieste Rietave (meras Antanas Černeckis, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Aužbikavičius ir klebonas Antanas Gutkauskas – aut. past.), kur gyvena jo „brolis“ Vytas (Vytas Rutkauskas – aut. past.).
„Žodžiai prieš muziką nebeturi galios“, – baigiantis renginiui pripažino Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos direktorius N. Jasinskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kur dingo pagarba žmogui? (0)

Na, štai – išsirinkome naują Prezidentą. Nors visa Lietuva pasisakė už jį, viešoje erdvėje nestinga komentatorių, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento II turo ir Europos Parlamento rinkimų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas